Xenofobní rodiče by se měli naučit, že mají zodpovědnost za vývoj dítěte

Xenofob poslouchá během cesty v autě flašinetářské popěvky Hnídka, v pozadí totéž dělá syn a o kousek dál také řidičova manželka. Celý tento okamžik si rodinka zvěční na video, které později nahraje na Youtube.

Zatímco se přátelé rasismu mohou hrdostí nadchnout nad hrdinným chováním jedné neznámé rodinky, zastánci lidských práv nestačí kroutit hlavou nad tím, jak nezodpovědně se rodiče na záznamu chovají. Bez problémů ani ne desetiletému chlapci pouští songy s xenofobním obsahem, jako kdyby náboženská nenávist, rasismus a odpor k lidským právům patřily k základním hodnotám, se kterými bychom měli seznamovat nejmladší generace.

Kdybychom se nacházeli o takových sedmdesát let zpátky a se shodou okolností by v tom okamžiku existoval internet s Youtubem, možná by si rodinka z videa popěvovala něco mnohem dobovějšího, vykládajícího nesmysly o “Židech a nebezpečenství judaismu, protože každý Žid zabíjí mladé chlapečky, aby si zajistil život navěky”. Ve své podstatě Hnídkova Mešita je výkladní skříní, nebo možná spíše smrdutým sklepením čecháčkovské islamofobie mající strach a obavy zejména ze sebe sama.

Sociální sítě jsou plné nejrůznějších bizarností, kdy si rodiče s extrémistickým a xenofobním přesvědčením neuvědomují své osudové selhání, když svému potomku doslova z první ruky nabízejí svou vlastní nenávist jako cestu do života. Maminka říká, že muslim mi uřízne hlavu, tak to bude pravda, protože to samé zpívá ten umělec tolikrát přirovnávaný ke Krylovi, jehož texty jsou jako mladá školačka častokrát znásilňovány přáteli neofašismu, neonacismu, nacionálního bolševismu a dalšími vyznavači hloupých teorií o nadlidskosti bílé rasy.

Chlapec, nebo holčička žijící v xenofobním prostředí má ve svém životě dvě cesty: stát se ještě větším rasistou, protože sám bývá pro své názory obětí šikany. Nebo díky nejrůznějším odstrkům od ostatních lidí nedospělí lidičkové v pozdějším věku puberty nenávidí rodiče, protože kvůli nim byli nepochopenými outsidery.

Rodiče jsou ze zákona povinni neohrožovat mravní vývoj dítěte a propagace nenávistných názorů nevhodně zasahuje do vývoje dětské mysli, jež se následně vyvíjí nezdravě, kdy nenávist k ostatním je pokládána za správnou cestu životem, zatímco naslouchání, diskuse a tolerance jsou pokládány za něco špatného, hodného slabocha, kterým xenofobní děcko rozhodně nechce být. Možná právě proto by se sociálka měla zabývat rodinami natáčicími podobná videa jako je toto

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/2mGrADa” standard=”http://www.youtube.com/v/eRiZu_L06oE?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=eRiZu_L06oE&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep2134″ /]

Fanoušci radikálních směrů by se projednou už konečně měli naučit, že mají zodpovědnost za výchovu a to je mnohem víc, než propagace nenávistných postojů, přenos vlastní frustrace na dětskou dušičku. Ve své podstatě je to podobné, jako kdyby malému děcku tatínek nebo maminka vysílali videa s pornofilmy a mezitím by se oba dva tvářili jako pokrokoví a naprosto výborní rodičové… u obou případů popěvování Mešity i sledování hambatých filmů jde o ohrožení mravní výchovy…výchova je věc velmi složitá, ovšem neměla by malého tvorečka zavádět do vod, kterým ve svém věku nemůže rozumět, ani kdyby chtěl, protože synáček si při zpěvu Mešity do všech důsledků neuvědomuje co zpívá. Hlavní je, že se tatínek s maminkou usmívají a společně prožívají rodinné chvilky. Děcko je v takových záběrech nevinnou obětí svých rodičů…a to je velmi smutné.

Ještě smutnější jsou možná komentáře pod videem, jež v projevu idiocie vidí “správnou českou rodinu”, aniž by si komentující uvědomovali, že takovými slovy ničí hlavní fetiš xenofobů – ideál české rodiny.

Část komentářů pod videem na Youtubu

Zmiňované video bylo nahráno přibližně před půl rokem jistým Karlem Vyskočilem.

Malý kluk byl zase jednou ideově zneužit jedním fandou čecháčkovského ultranacionalismu, který se nezastaví ani před nevinností a naivitou dítěte. Extrémismus nemá totiž úctu k nikomu a ničemu. Když na to přijde, jako nástroj i hromosvod xenofobovy nátury poslouží cokoli…hlavně, že se čecháček cítí šťastným a převelikánským……

Na veřejně dostupné záběry flašinetářsky popěvující rodinky upozornil Pavel Novotný, který zcela správně veškeré počínání rodinky odsoudil, protože tohle opravdu nepatří do slušné společnosti. Tatínek s maminkou ze záběrů Novotného zažalovali o ochranu osobnosti. U soudu, pokud k němu dojde, se bude projednávat, zda veřejnost má právo kritizovat počínání rodičů, pokud se tito lidé chovají nezodpovědně a vedou své děti k extrémismu a xenofobii. Výchova není čistě soukromou záležitostí a pokud je veřejně propagováno její selhání, poté by mělo být v zájmu společnosti a dítěte, aby někdo na takové jednání upozornil.

Pokud otec s maminkou ze záběru chtěli ochranu osobnosti, poté neměli zveřejňovat videa, nad kterými by se měla pozastavit přinejmenším sociálka, nebo dokonce i Policie České republiky.

SDÍLET