Svobodní s bisfenoly ukazují, že jsou demagogickou krajně pravicovou partají

Blouznění kolem “Babišových” účtenek je velmi zábavné zpestření jinak šedého dne. Člověk se dozvídá rádoby pravdy, zatímco kdesi v rohu jednotlivých příspěvků vykukují na náhodného čtenáře značky krajně pravicových stran, nebo hnutí jinak neschopných veřejnosti nabídnout něco akceschopného a dlouhodobě živoucího. 

Typickým příkladem by mohli být Svobodní občané Petra Macha, kteří existenci Babiše zkoušejí využít ke svému prospěchu. Sice jinak nenabízejí vůbec nic, ale lidé by neúspěšné účastníky krajských voleb měli zakřížkovat jenom proto, že nebudou spolupracovat s velkým diktátorem z ANO.

Jak zábavné a zároveň tragické zároveň. Nejrůznější facebookové skupiny zakládané a provozované Svobodnými ožívají a vytvářejí nejrůznější demagogií přeostřené letáčky, nad kterými soudně přemýšlející člověk nestačí zírat. Inu, když se bojuje o hlasy mezi nevzdělanou částí obyvatelstva, přicházejí na řadu nic neříkající titulky.

“Babišovy” účtenky totiž obsahují bisfenol, který podle tvrzení Machovy partaje v malém množství způsobuje nejen změny chování u dětí, ale také neplodnost. Tak od teď je všem jasné, proč se děti s příchodem ke kase mění ve řvoucí bestie….mohou za to účtenky, které prodavačka na pokladně tiskne a ze kterých díky tomu do ovzduší uniká nadlimitní množství bisfenolu. To se potom v očích krajně pravicového snílka mění obyčejná zóna k placení na velmi nebezpečné místo na Zemi.

Jako kdyby ostatní účtenky z hypermarketů, supermarketů, stanic technické kontroly a dalších provozoven, kde je nutné prokazovat příjem, bisfenol neobsahovaly…kde předtím byli Svobodní? Proč stejně demagogicky a se stejnou vehemencí nevystupovali proti účtenkám například z Globusu? Termoreaktivní inkoust používaný na účtenkách z nejrůznějších obchodů skutečně obsahuje jedovatý bisfenol A.

Jenže, aby tato látka člověku skutečně ublížila, je nutné, aby byl zákazník s účtenkou ve styku po delší dobu několika let a ještě k tomu by na ni musel sahat a posléze se s ušpiněným prstem dotýkat svých sliznic, aby škodlivá látka pronikla do lidského těla. K opravdovému ohrožení je zapotřebí mnoho událostí a náhod, jenže právě tyto okolnosti Straně svobodných nevyhovují, a tak raději tvůrci tragikomických grafik celý proces zjednoduší, aby návštěvník účelově vytvářených facebookových skupin nemusel přemýšlet nad tím, co populisté s beránkem ve znaku chtěli říct.

Přístup Machových populistů ukazuje, že tato partaj je demagogickou skrumáží nesmyslů, kterým uvěří jen naivkové potají usínající s představami o nadvládě bílého muže. Obrázek s logem Svobodných může být k užitku pojídačům účtenek…ale dá se předpokládat, že takových fajnšmekrů nebude ve vlastech českých, moravských a slezských opravdu moc.

Bisfenol A se připravuje chemickou reakcí fenolu s acetonem v kyselém prostředí

Mimochodem, bisfenol se podle vědců nachází také v CD nosičích a uvnitř plastů označovaných recyklačním kódem 7. Měli bychom se snad všichni jednohlasně zbavit všech cédéček, protože tyto předměty narušují rovnováhu v lidském těle?

Pravda je taková, že s bisfenoly jsme obklopeni více, než si myslíme. Nenachází se jen na účtenkách v supermarketech, zubních tmelech, ale také na vnitřním povrchu plechovek, nebo na dalších průmyslových výrobcích denní potřeby. Do roku 2011 se bisfenoly nalézaly také v kojeneckých lahvích. Evropská směrnice zakazující zmiňovanou látku se vztahuje pouze na kojenecké lahve, a tak v ostatních záležitostech se každý z nás může s bisfenoly setkat, aniž by o tom byl zákazník informován.

Svět Svobodných občanů připomíná pošukův vesmír, kdy by každý měl pochodovat s alobalem na hlavě, protože jedině tak ostatní živé bytosti nemohou naslouchat niterným myšlenkám…….inu, co byste čekali od Macha, jehož ekonomické teorie znamenají harakiri pro národní ekonomiku, a jehož xenofobní názory zavádějí apartheid do prostředku Evropy. Svobodní občané jsou podobně jako ostatní krajně pravicoví radikálové nevolitelní, protože pokud by získali ke svým názorům prostor, snížila by se životní úroveň o značnou část směrem dolů.

Svobodní stejně jako další neúspěšní čekatelé na zisky z utržených hlasů ve volbách udělají všechno pro to, aby přilákali co nejvíce voličů bez ohledu na to, zda se jedná o neofašisty, nebo jiné účastníky xenofobní klaky v Česku.