Skrze problematiku exekucí k novým fanouškům extrémismu

Problematika exekutorů je vděčným tématem k ideovému znásilnění, kdy neúspěšní, nebo dokonce krajně pravicová uskupení nalézají cestičky za pomoci demagogických prohlášeních, ve kterých není nouze o přesolené výklady nejrůznějších událostí plných katastrofických scénářů o zkáze světa a Novém světovém řádu, pro který jsou exekuce jedním z mnoha nástrojů na vyhubení lidstva.

Najednou v komentářích ožívají nejrůznější hoaxy plné sebevražd, bezdomovců a zkrachovaných životů, zatímco se vesele zapomíná na osobní selhání většiny dlužníků, kteří díky lehkovážnému přístupu k životu neřeší dluhy a raději si užívají každodenních slastí života. Půjčovat si peníze je lehké, ovšem ještě předtím by si člověk měl uvědomit, že ty tisíce na účtě bude muset někdy splatit. Značná část exekutorských příběhů, kdy dlužník přichází o svůj majetek, nevzniká vinou exekutorů, ale proviněním těch, kdo si předtím půjčili nějaký finanční obnos.

Naprostá většina exekucí je oprávněná, ať už si lidé půjčovali z jakýchkoli důvodů, a pouze minimum z nich je neoprávněných. Není tedy čas ani prostor k pohádkám o nějakých katastrofických scénářích, ve kterých desetitisíce lidí hladoví a snad i živoří na ulicích jako bezdomovci díky provedeným exekucím.

Momentka jedné z protiexekutorských demonstrací tzv. Blokace exekutorských úřadů organizované Holešovskou výzvou, členy DSSS a dalšími představiteli extrémistické scény

Exekutor nemůže být oblíbený, zákony týkající se exekucí nejsou dokonalé a vykuk se vždy může najít. Nicméně, to není důvod k demagogii, nebo nějaké podpoře extrémistických postojů přicházejících vhod neonacistické, neofašistické, nacionálně bolševické, nebo  xenofobní části obyvatelstva. V některých případech postačí, když se radikálové postaví proti exekucím a někteří dlužníci se bez problémů k radikálům přidají, protože cítí blízká zastání a pochopení osobních selhání.

Najednou je tady někdo, kdo neřeší, jak k dluhům došlo…..postačí tíže exekutora tentokrát nahrazující Roma, muslima, Žida, kdy je k mání potenciální viník všeho špatného, zatímco hlavní důvod vzniku nesnází je pokládán za oběť nebezpečného režimu. Ke slovu se dostávají košilaté teorie o Novém světovém řádu a spiknutí vůči obyčejným lidem……proto není divu, že podstatná část extrémistické scény je tvořena lidmi zatíženými exekucemi…..potíže s exekucemi má členka Řádu národa Holubková i určité dluhy má Černohorský, který několikrát tyto dluhy veřejně přiznal. Ale jak bylo řečeno, takových extrémistů toužících po zviditelnění třeba na vlně islamofobie a rasismu je víc…

Jen si vzpomeňte na demonstrace proti exekutorům v minulosti pořádané Vandasovou DSSS. Sociální sítě jsou plné nejrůznějších skupin vystupujících proti exekutorům a exekucím, zatímco ve většině z nich na předních místech vynikají stále stejné osoby známé z neofašistické a ostatní extrémistické scény. Některé z nich si dokonce zahrávají s antisemitismem, kdy za profilový obrázek je použita žlutá hvězda z koncentračních táborů, protože afektovaní odpůrci exekucí si myslí, že exekutorské záležitosti jsou dalšími pokračujícími holocausty.

Nejspíš samotní tvůrci nechutné skupiny je také těmi, kdo mají s exekucemi nějaké zkušenosti. Je to viditelné na zvoleném, katastrofami přesyceném slovníku, ve kterém je exekutor přirovnáván ke gestapákovi. To je opravdu silné kafe určené pouze pro silné žaludky. Je to velmi smutný důkaz o tom, že někteří lidé se neštítí vůbec ničeho a klidně zneuctí odkaz a památku nacisty povražděných, protože se to zkrátka hodí do konceptu katastrofických světů, kdy se v dálce vynořuje pouze jediné řešení plné násilí a porušování zákonů.

Podobné je to s Janotou, který před několika týdny spáchal sebevraždu. Je to zmedializovaný přípaad, který se díky všeznámosti hodí do kotlíku extrémistů, i když naprostá většina lidí vůbec neví, o co v Janotově problému šlo a zda do exekutorského kolečka spadl díky své vině, pochybení ostatních, nebo zda se jedná o mix obojího. Janotu zneužívají na letácích neofašisté na svých islanofobních a xenofobních demonstracích, stejně jako Janotu zneužívají třeba tvůrci facebookové stránky “Exekutorská Camorra”, jejíž slovník je srovnatelný s tím, který používají příznivci Holešovské výzvy a čecháčkovští extrémisté.

Problematika exekucí, zadlužení, ojedinělá selhání některých exekutorů nebo případná neschopnost nést zodpovědnost za své jednání je příliš vážnou záležitostí, na které by neměli parazitovat extrémisté a populisté.