Nova svou neprofesionální mystifikací podpořila islamofobii

Útok psychicky narušeného jedince, nebo dokonce teroristy je doslova injekcí do žil čecháčkovských ultranacionalistů, kteří v každém trestném činu vidí téměř okamžitě muslimského atentátníka, díky kterému je správné nenávidět každého, kdo se mihne kolem s Koránem v podpaždí. 

Xenofobové vítají činy organizovaných skupin i osamělých vlků, ve kterých umírají lidé, protože díky nim mohou snít o válkách světů, v nichž internetoví kecalové, účastníci minidemonstrací považují sebe sama za novodobého křižáka urputně bojujícího nejen za bílou rasu, ale také za přežití Evropy sužované v mysli rasisty tajuplnou islamizací, o které Aeronet s Parlamentními listy každým dnem přináší z klávesnice pana VK do facebookových profilů uměle vytvořená svědectví, o nichž by neměl dokonalý vlastenec pochybovat ani na vteřinu.

Ve virtuálnu na sociálních sítích se rozjíždí mediální manipulace pokoušející se umlčet mainstream, protože Česká televize už z principu konspiračních teorií o židovládě a iluminátech lže, a tak se dává přednost nejrůznějším náhražkám, ke kterým se díky populismu a touze po vyšší čtenosti přidávají dokonce některá celostátní média. Typickým příkladem by mohla být TV Nova, jež neváhala a nevzdělané části publika předhodila titulek, za který by se nemusel stydět ani český ekonomický migrant z Anglie Benjamin Kuras.

Pokradmu se v zákoutí nul a jedniček říká, že útok v Londýně spáchal známý britský muslimský radikální kazatel Abu Izadeen, a tak se nováckým rádoby novinářům nabízí příležitost poskytnout nepřemýšlejícím čtenářům to, po čem ve svých příspěvcích volají. Titulka s fotografiemi nenechá nikoho na rozpacích. Rasistům se nabízí černoch, islamofobům navíc muslim…..co víc by si mohl čecháčkovský neználek přát. Celostátní televize ve svých mediálních výstupech přiživuje konspirační teorie s islamofobií a rasismem navrchu.

Co na tom, že si Abu Izadeen podle slov svého bratra odpykává trest ve vězení a londýnská policie doposud nesdělila identitu útočníka. Takové detaily nejsou důležité, protože na jedné straně zpravodajského kanálu čekají hladové duše, o které se postará láskyplně třeba na obrázku zobrazená zprávička titulkově nabádající, obsahově chladnoucí. Pokud totiž kliknete na obsah článku, zjistíte, že to s identitou útočníka nebude až zase tak horké, a dokonce ani jednu z úvodních fotografií v článku nenajdete. TV Nova se opět chovala jako béčkový bulvár, kde titulka s titulními fotkami vyprávějí něco naprosto jiného, než samotný obsah.

Požadovat po novinářích principy etiky by bylo nejspíš až přespříliš, a tak světlo světa spatřil balast neprofesionality, nad kterým zajásá kdejaký účastník univerzity života. Své k celému tragickému příběhu majícího na svědomí čtyři lidské životy řeknou radikálové na Svobodném vysílači a Svobodném rádiu. Sametový hlas Kapala doprovázený kapkou nenávisti zajisté nenechá chladným nejednoho posluchače internetového rádia. Postarší “novinář” poskytující mediální partnerství neofašistům Vandasovy partaje a nejrůznějším xenofobním brakům českého internetu si dá práci s tím, aby si smlsnul nad údajnými stopami islámu uchovanými v činu atentátníka…….antisemita z Vlajky by se nad vlnami Svobodného rádia rozplakal štěstím, že i ve 21. století existují jedinci oscilující na hladině dávno známé nenávisti.

Inu, radikálové kují železo dokud je žhavé. Kdy jindy by neúspěšné projekty o několika posluchačích a čtenářích mohly najít vyšší počet zájemců, když ne teď………