Moravskoslezský krajský zastupitel z SPD požadoval po Havířově odsouhlasení lží

Okamurovo hnutí Svoboda a přímá demokracie je tragikomickým uskupením, kdy jednotliví členové tohoto spolku pravidelně požadují po zastupitelích, poslancích a dalších činitelích protiprávní jednání, ve kterém by volení politici měli skákat podle toho, jak xenofobova vylhaná mluva přikazuje. 

Typickým příkladem by mohla být stranická “pobočka” Okamurova uskupení v Havířově, kde se krajský zastupitel za SPD Mgr. Lubomír Volný pokoušel se svým týmem do rozhodnutí krajských poslanců propašovat trošičku nenávisti vůči uprchlíkům, jako kdyby statutární město v Těšínském Slezsku potřebovalo nějaké speciální ustanovení pro zacházení s nově příchozími lidmi v nouzi.

Každý kdo se trošku zajímá o problematiku uprchlictví velmi dobře ví, že se tato problematika téměř netýká České republiky, protože uprchlíci zkrátka skrze naše území neputují a pokud přeci jen, projdou a rozhodně nechtějí v Česku zůstat. Jen velmi malá část uprchlíků požádá o azyl a ještě menší části z nich je azyl skutečně poskytnut. Ministerstvo vnitra si v Havířově pro účely ubytování uprchlíků, kteří již získali azyl, pronajalo na 18 měsíců 20 bytů společnosti RPG Byty. Taková zpráva je doslova náhonem na rasistův mlýn, kdy v nejrůznějších prohlášeních na Facebooku, ale také v místním tisku kralují nepravdivé a vylhané zprávy o tom, kdo ti uprchlíci jsou.

Z mírumilovných a naprosto obyčejných lidí je vyráběna nadpozemská saň před kterou by se měl mít každý na pozoru.

Tragikomické a naprosto nepravdivé argumenty se díky Okamurově spolku dostávají do nejrůznějších návrhů, kdy s kamerou poblíž příznivci do mikrofonu kladou požadavky, aby se později mohli stejní lidé divit nad tím, že protizákonné návrhy nebyly akceptovány.

Havířovská SPD využívá hoaxů a nepravd k vyvolání nenávisti vůči uprchlíkům, což je celostátní trend politického hnutí rodáka z Tokia

Havířovem koluje delší dobu fáma o tom, že vláda chce do města nastěhovat stovky  uprchlíků, které se stát zavázal přijmout. Dokonce se začaly organizovat aktivity k protestní petici, přestože je taková činnost založena na nepravdivém hoaxu. Iniciátorem petice za vyhlášení referenda proti přijímání uprchlíků nebyl nikdo jiný, než Okamurova Svoboda a přímá demokracie pravidelně rozšiřující na sociálních sítích lži o tom, že uprchlíci kradou, znásilňují, obchodují s drogami a dokonce útočí na každého, kdo není muslim. Extrémisté čechojaponcovy klaky se snaží o destabilizaci a u některých lidí jim taková politika kupodivu vychází, přestože ani po více jak roce a půl se zvěsti o stovkách, nebo snad tisících přicházejících uprchlíků nestaly pravdou.

Mezi lidmi koluje dezinformace, že by se uprchlíci měli nastěhovat na bývalou ubytovnu Merkur, kterou koupil soukromý vlastník. Jednou je to na internetech, a tak někteří uživatelé Facebooku věří tomu, co je napsáno, aniž by si pravdivost tvrzení sami ověřili.

Pobytové středisko v Havířově je v provozu od roku 1996 a k 26.3.2016 zde bylo ubytováno na 88 osob, většinou z Ukrajiny a Číny. Celkem má pobytové středisko kapacitu 104 lůžek a integrační středisko  v Havířově má k dispozici 28 bytů

Politické hnutí kecalů náležitě využívá neznalosti místních. Proč by také ne, když za zvěstmi o stovkách a tisících nestojí opět nikdo jiný, než zmiňovaná SPD. Ve vzduchu visí politický kapitál a krajští zastupitelé polovičního Čecha hodlají využít nabízené šance v co největší míře.

Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury chce vyvolat v Havířově, Moravskoslezském kraji a vůbec v celé republice hysterii, díky které jinak nicotní chtějí získat větší počet hlasů.

Například nedávno v úvodu článku vzpomínaný Mgr. Lubomír Volný přicupital se svými společníky na zasedání zastupitelstva města Havířova, kde posléze, když nemohl promluvit, s pomocí blondýny požadoval, aby zastupitelstvo města Havířov, jednatel společnosti RPG Byty i jeho tisková mluvčí přijali a odsouhlasili následující prohlášení:

“Společnost RPG Byty se veřejně a písemně zavazuje, že nebude spolupracovat s vládou ČR, či jakoukoliv jinou institucí, právnickou či fyzickou osobou, neziskovkou či podobnou organizací na ubytovávání vládou odsouhlasených 6000 imigrantů v rámci řešení současné imigrační krize”

Samozřejmě zastupitelé, ani zástupci RPG Byty nemohli s něčím takovým souhlasit, protože se jednalo o naprostý nesmysl. Především Mgr. Lubomír Volný požadoval po přítomných odsouhlasení něčeho, co není v žádném případě pravda. Cifra s šesti tisíci je vylhanou dezinformací, se kterou chtějí v SPD zacházet podle svého.

Když nevyjde nelegitimní požadavek, zúročí se video z celé akce na sociálních sítích. Do popisku se přidá hysterizující tón, kdy je správné rozhodnutí zastupitelstva Havířova vykládáno jako politický skandál vládní koalice. A samozřejmě nechybí další dávka lží, podle kterých do Havířova nepřetržitě proudí migranti. Xenofobova realita je hodně vzdálená od pravdy a je to viditelné na komentáři SPD.

Videozáznam z akce SPD během zasedání zastupitelstva Havířova:

 

 

 

 

 

Okamurova politika je určena pro hloupé, a proto také ve stejné tónině ke svým voličům tento politický subjekt promlouvá. Tomio Okamura propaguje nenávist, skrze své souvěrníky lže, mlží a pokouší se o demagogii, se kterou by rozhodně neměl zasahovat do veřejného dění. Příběh z Havířova je pouze živoucím důkazem o nevolitelnosti tohoto xenofobního politického hnutí.