Mladí Vlastenci jsou jen facebookovým uskupením latentních rasistů

Lidé shromáždění kolem Jana Porochnavce, jemuž není ani osmnáct let, se v nově vytvořené facebookové skupině vydávají za Mladé vlastence, přestože jejich činnost se skutečným vlastenectvím nemá vůbec nic společného. Latentní rasisté známí například z demonstrací Jiřího Černohorského vyzývají svou věkovou skupinu nedospělců k tomu, aby je následovali v propagaci extrémismu. 

Úvodní fotografie s šesticí zakladatelů napovídá, o co ve skupině jde a co bude její hlavní ideovou náplní. Homolková, Porochvanec, Kuzník a například taková Suchánková jsou zárukou toho, že krajní pravice s nenávistným postojem vůči lidským právům budou základní ideou samozvaných Mladých vlastenců.

[embedplusvideo height=”333″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/2mrXiXn” standard=”http://www.youtube.com/v/S9oULGIXkCA?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=S9oULGIXkCA&width=540&height=333&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep2024″ /]

K získání základního přehledu postačí projet jednotlivé fotografie zveřejněné na vytvořené skupině a hned je jasné, že nedílnou součástí virtuálního vlastenectví zůstává nekonečná láska k Putinovi a jeho politickému režimu, jež splňuje základní podmínky xenofobova ráje na zemi.

Michaela Homolková se na zdi Mladých Vlastenců pyšní s momentkou s bulharskými xenofoby, rasisty a militantními putinofily přemítajícími o spáchání bulharského majdanu, kdy by ozbrojený konflikt v hlavním městě způsobil pád režimu v celé zemi. O činnosti této skupinky radikálů jsme kdysi napsali hned několik článků. Mladí Vlastenci by zřejmě rádi, tak jako jejich zahraniční přátelé, přepadali lidi na hranicích, jenže na to nemají dostatek peněz. Kde by je také vzali, když sami ještě studují a o životě toho moc nevědí. Například bratr zmiňované slečny, Jan Homolka, kdysi zakládal na sociálních sítích Národní Prapor, nyní honosněji nazvaný jako Národní Prapor – Řád Čech a Moravy.

Mladý radikál chtěl napodobit své postarší ideové kolegy, ovšem nějak mu tato činnost nedopadla dobře, a tak vše skončilo ve změti písmenek na sociálních sítích, kde Národní prapor alespoň propaguje projekt sestřičky pana zakladatele. Možná by se na SOŠ a SOU Česká Lípa divili, co jejich student o svém volnu dělá.

Kromě lásky k Putinovi a Velkému Rusku, vyznávají mladí milovníci hnědých teorií také nekonečný obdiv k Miloši Zemanovi, kdy jednotlivci ze skrumáže zakladatelů neváhali a přišli svého gurua nenávisti podpořit rovnou na demonstraci. Kromě postávání na demonstracích je aktivita celé skupinky pouze virtuálním odpadištěm údajných 2 400 podporovatelů, z nichž by se měla podle názorů Porochvance stát jakási odhodlaná skupinka vlastenců přetvářejících stát k obrazu ultranacionála.

To je opravdu tragikomická víra v neskutečno. Na to doplatilo už hodně lidí. Třeba takový Černohorský by studentíkovi s mlékem na bradě zajisté sdělil své zkušenostio tom, jak si pošetile myslel, že mu lidé pošlou milion a on si jen tak v mezičase bude hrát na velkého vůdce revoluce…

U rasistů dřív nebo později dojde k odhalení jejich niterného přesvědčení, které se předtím snaží maskovat vlastenectvím. Důkazem k rasistickému přesvědčení Mladých Vlastenců by mohl být příspěvek z 5. února 2017, kdy se pseudovlastenci pozastavují nad tím, jak může školka na svých webovkách znázornit černošské a majoritní dítě.

Autorem příspěvku není nikdo jiný, než Jan Porochvanec. Vyjadřuje se jako typický rasismem ovoněný čecháček, kdy říká: “Nemáme nic proti lidem jiné barvy kůže, ale….” Co si pomyslet o člověku, kterému vadí dítě s odlišnou barvou pleti? Každý si zajisté udělá svůj názor sám. Další komentář k fotografii pouze dokazuje, že ti takzvaní Mladí Vlastenci předem o člověku smýšlejí z pohledu předsudečného uvažování.

Větou “Omyl.. My vůbec barvu kůže neřešíme. Ovšem to, co zde proudí za lidi? Jakou teda mají barvu kůže? No černou” autor příspěvku popírá svá vlastní slova, když jednou říká, že barvu kůže neřeší, ovšem co to sem proudí za lidi s černou barvou kůže. Takže nakonec z toho všeho vyplyne, že to dítě na webu mateřské školky je špatné jenom kvůli tomu, že má odlišnou barvu pleti. Jestli toto není rasismus, tak potom už rasismem opravdu není vůbec nic. Malý chlapeček, nebo možná holčička s tmavou kůží je předem pokládán za znásilňovače, nebo nositele nějaké kultury. Tím Porochvanec dává najevo, že Mladí Vlastenci jsou kromě rasistů také kulturními šovinisty naivně si myslícími, že česká kultura je lepší, než ta ostatní.

Takové myšlenkové a názorové postoje skutečně nemají nic společného s vlastenectvím. Není divu, že aktivity Mladých Vlastenců na sociálních sítích kladně kvitují jak Černohorský, který možná v takových jedincích vidí užitečné hlupáky, které následně může intoxikovat výtrusy své nenávisti. Samotná Homolková byla několikrát k vidění ve společenství Jany Volfové.

Až někdy budou Mladí Vlastenci říkat, že nejsou rasisté, měli by si vzpomenout na svůj příspěvek o malém černošském dítěti, které předem odsuzovali kvůli jeho odlišné barvě pleti.