Milovníci Zemana a Putina vkládají do 15. března příběhy plné konspirací

Okupace Česko-Slovenské republiky nacistickým Německem dostává v mysli českých neofašistů, nacionálních bolševiků a příznivců krajní pravice tragikomický nádech, kdy je do 15. března 1939 vkládán etos konspirací a trapných úvah o zákeřných a zrádných médiích vycházejících vstříct novému světovému řádu, ve kterém není příliš dobré upozorňovat na zločiny nacistů, protože o totéž se současný kabinet Merkelové pokouší prostřednictvím Evropské unie.

Člověk skutečně nevychází z údivu. Radikálové nemající úctu k památce předků doslova za přímého přenosu znásilňují na sociálních sítích národní historii a jednotlivým událostem vkládají do úst pokřivené vnímání reality, kdy skutečnost není důležitá, protože existuje mnoho zajímavějších scénářů hodících se do ošatky holohlavého blázna před klávesnicí. Jako kdyby najednou všechny informační kanály zmizely a zůstal jen ten jediný v představách vítače Miloše Zemana.

Zdroj: Facebook

Přitom postačí několik minut k prolistování Googlu a velmi jednoduše zjistíte, že začerněný Petr prostě a jednoduše lže, protože v nejrůznějších internetových denících, a dokonce i na stránkách České televize naleznete mnoho článků připomínajících si památečný 15. březen 1939. Kdokoli, kdo má zájem, si může přečíst velmi podrobná svědectví, jak to tenkrát bylo.

Zdroj: Google

Náhodný návštěvník facebookového profilu, nebo dokonce virtuální přítel onoho extrémisty sleduje komentář o něčem, co by mohla být pravda, ale ve skutečnosti jí ani omylem není. To ovšem milovníkům Velkého Ruska vůbec nevadí. Rozjíždí se tu hra na demagogii, kdy musí být jednoduše pravda to, co se nachází v kratičkém příspěvku nad obrázky nacistických vojsk vjíždějících do pražských ulic.

Kupodivu takový názor není ojedinělý. Přátelé čechoslovakismu si velmi často myslí, že Evropská unie pouze pokračuje ve snažení nacistů, a dokonce si rovněž myslí, že současná média raději o 15. březnu neinformují, protože by tím šla proti světovému řádu, kterému islamofobové a další radikálové věří, jako kdyby se jednalo o desatero božích přikázání. Odpůrci muslimů, uprchlíků a prznitelé mateřského jazyka vnímají svou vlastní realitu, kdy každý věta musí být pomyslnou nosnou, nebo opěrnou zdí vybájených fikcí o stavu na modré planetě.

Co na tom, že značná část veteránů skončila v komunistických lágrech…moderní rádoby vlastenec rudého střihu rovnou s 15. březnem 1939 připomíná další výročí národního úpadku, ke kterému podle extrémistovy mysli patří 17. listopad 1989.

Zdroj: Facebook

Azbukou pojmenovaný milovník Kremlu si hraje na velkého vlastence, zatímco grafikou zneuctí památku všech, kdo proti nacismu bojovali a byli následně perzekuovaní komunismem, jehož zánik majitel začáraného facebookového účtu pokládá za nejtragičtější dny Československé republiky.

Možná by se samozvaní vlastenci měli zamyslet nad sebou samými, proč památečné dny národní historie pošpiňují svými konspiračními teoriemi a nejrůznějšími fantasmagoriemi. Možná to s jejich vlastenectvím nebude až tak žhavé, jak extrémisté na první pohled předvádí.