Marián Magát chce na kandidátce neoluďáků získat křeslo žilinského župana

Slovenský fašista Marián Magát by rád do vysoké politiky. I když je sám ekonomickým přivandrovalcem ve Švýcarsku, velmi rád si hraje na vlastence a milovníka fašistického Slovenska, jež mnohokrát ve svých facebookových komentářích společně s vychvalováním Hitlera a nacionálního socialismu zvěčnil ve svých příspěvcích. 

Poslanecká seslička jednomu z nejznámějších antisemitů Slovenska unikla, a tak je na řadě další pokus, tentokrát o získání vysněné pozice župana Žilinského samosprávného kraje. Tahounem za vysněnou pozicí však není Kotlebova partaj, ale jiná další krajně pravicová Slovenská Ľudová Strana Andreja Hlinku(SĽSAH). Na její kandidátce hodlá Marián Magát bojovat o post šéfa žilinského kraje. 

Politická strana hlásící se například k odkazu Josefa Tisa, milující fašismus Slovenského štátu získá na své kandidátce v osobě Mariána Magáta jednoznačného představitele místní fašistické obce, kdy se za pomoci xenofobních, islamofobních, ale také antisemitsky laděných floskulí tragédi současnosti pokusí o přiživení se na demokracii, kterou z duše nenávidí.

Slovenská Ľudová Strana Andreja Hlinku stála v minulosti při vzniku Slovenského štátu, kdy za pomoci kolaborace s nacisty spáchali partajníci na místních obyvatelích nejrůznější zrůdnosti, mezi které patřila například likvidace Židů, Romů a dalších odpůrců nacismu a fašismu, jemuž luďáci dali průchod plnou parou. Současní fašisté 21. století sní o obnovení fašistického režimu, kdy za pomoci spojování se s ostatními stejně smýšlejícími má dojít k podkopání systému ve prospěch nahnědlých snů a přání.  

Pozice Mariána Magáta nebude v neoluďácké partaji pouze kandidátskou. Známý radikál poslouží jako vyhledávač talentů neofašismu, kdy nejen na sociálních sítích, ale také ve spřátelených uskupeních zahájí mužík ve středních letech kampaň k nalákání co největšího počtu mladíků, jež by byli ochotni ve jménu neoluďáctví nasadit svůj obličej na některý z propagačních plakátů, kterých bude zajisté více než dost. K draftu mezi extrémistickou scénou údajně partajníci z SĽSAH nepoužijí populistická témata, ale o tom lze dopředu pochybovat. Jako kdyby někdy kindernáckové a neofašisté zahájili politickou kampaň bez hoaxů a nepravdivých tvrzení.

Přilákáním Magáta do předních pozic neuluďáci dávají najevo svou bezradnost, kdy málokdo bez cavyků veřejně dá najevo svůj souhlas s režimem, jež se na slovenském národě podepsal tím nejhorším snad ze všech stran. Milovníci Slovenského štátu  chtějí být ještě silnějšími, a tak za pomoci Magáta a dalších oslovují jiné politické strany, hnutí, subjekty, nebo facebooková uskupení doposud sepisující svou nenávist jen ve světě virtuálních nul a jedniček, kde pisatelé zahnědlých zpráviček nejsou nikým jiným, než pověstnou nulou na konci řádku.

Bude zajímavé sledovat reakce čecháčkovských neofašistů, kteří sice v sociálních sítích projevují sounáležitost a podporu Kotlebovi, ovšem k přechodu rovnou za neoluďáctvím to tak horké být nemusí, i když doposud Magáta mnoho fanoušků čechoslovakismu považuje za zdatného spojence vůči iluminátům a novému světovému řádu. Vandasova DSSS žádné zábrany mít nebude, ale internetoví kecalové už problémy mít mohou. Poté se totiž pisálkové zkyslých textů nebudou moci vymanit z označení neofašista, nebo neonácek, což mnoha lidem vyhovovat zcela určitě nebude.

Nicméně, Marián Magát chce obstát alespoň na přijatelných výsledcích, a tak na svou stranu i se zaskřípáním zubů přijme ty méně oddané neofašismu, který z celého srdce považuje za politický systém, jemuž by měla Evropa propadnout na celé čáře……ostatně stejný sen má většina čecháčkovských radikálů.

Možná budeme svědky dalších transparentů slibujících koncentrační tábory…v tom případě by slovenská policie měla zakročit a sympatizanti fašismu by měli být po zásluze potrestáni.