Marián Kotleba zneužil zdravotně postiženého k propagaci neonacismu

Marián Kotleba ukázal jak cynickým a neskutečně hloupým může být. Výročí vzniku své nenávistné partaje oslavil pěkně po svém. Zneužil zdravotně postiženého k propagaci neonacistických hodnot. Není divu, že se neonacisté, neofašisté a vůbec samozvaní vlastenci smějí, až se za břicha popadají. 

Předseda populistické, antiromsky, protimuslimsky, protiuprchlicky a protievropsky vystupující politické strany bez obtíží do okolí vykřičel s pomocí dárkového šeku, o co jeho partaj a on samotný celou dobu usilují, zatímco ještě několik týdny a měsíci kotlebovci vyhrožovali soudy, když je někdo označil za neonácky. Marián Kotleba zdravotně postiženému na vozíčku, respektive jeho matce, daroval 14. března 2017 šek na 1488 eur.

Není divu, že se radikál ze Slovenska na fotografii usmívá. Nejspíš nejde jen o nějakou společenskou nutnost, ale o uvědomění si reality, kdy handicapovaný, aniž by si to tušil společně se svou matkou zažívá neskutečné ponížení. Milovníci Slovenského štátu a Tisova režimu nikdy neměli úctu k ostatním. Pouze vyznávali čistotu národa, rasy a zdravotně postižené pokládali za poskvrnu, něco nečistého, co je třeba zničit.

Částka 1488 eur není vybrána náhodou. V neonacistické symbolice mají čísla 14 a 88 svůj význam, se kterými neonacisté do okolí vykřikují před neznalými své zhoubné a naprosto perverzní myšlenky.

Čtrnáctka v sobě ukrývá symboliku 14 slov neonacistického teroristy Davida Lanea – člena Ku-Klux-Klanu, Křesťanské identity áryjských národů a zakladatele teroristické organizace Bruder Schweigen známé jako The Order. Odsouzený násilník byl za své skutky potrestán 190 lety odnětí svobody, v současnosti sice již není třicet tři let mezi živými, přesto “památná” věta zastánce wotanismu získává stále v neonacistické scéně na oblibě: “My musíme chránit existenci našich lidí a budoucnost bílých dětí“.

Pokud bychom hledali příklad klasického klerofašisty, mohl by jím být David Lane. Ve dvojčíslí 88 je zašifrovaný pozdrav Heil Hitler. Písmeno H je osmé písmeno v pořadí abecedy a odtud tedy pochází číselné označení. Dvě osmičky se často jako tichá neonacistická zdravice ukrývá na tričkách, cédéčkách, a dokonce i neonacisticky laděných popěvcích, kdy flašinetáři tolik podobní Tomáši Hnídkovi z Ortelu sesílají k divákům agronáckovské hodnoty jednoho z nejhorších období dvacátého století.

Aby toho nebylo málo, čtyřčíslí 1488 je samo o sobě používáno krajně pravicovými radikály ve sloganu “WHITE PRIDE WORLD WIDE 1488“.

Marián Kotleba tedy v částce darované sumy nejenže pozdravil obdarované s celým okolím souslovím “Heil Hitler”, ale zároveň tím oslavoval bílou rasu, ideál bílé a čisté rasy, ve jménu které budou všichni rasově a eugenicky podřadní vražděni, protože ničí čistotu genu “bílých lidí”. Stačí vzpomenout nacistický vládní program eutanázií pojmenovaný podle berlínské ulice Tiergartenstraße 4, kde se plány na vraždění handicapovaných a homosexuálů rodily v zájmu ochrany nacistovy bílé rasy. O samotném probramu T4 si můžete přečíst například článek ze srpna 2014, kdy jsme se tématikou zabývali.

I proto je předání šeku s částkou 1488 eur do rukou handicapovaného nechutným vtipem tolik podobným asi tomu, když nacisté v koncentračním táboře pořádali pro své pobavení zápasy mezi vězni, nebo když kápo koncentráku dal děcku do ruky pistoli, aby si zastřelil svého Žida.

Od tohoto okamžiku se nemusí Marián Kotleba, dokonce ani jeho stoupenci čertit za označení náckem, nebo neonáckem, protože jejich předseda jasně nepřímo řekl za pomoci symboliky, že tím náckem je a k hodnotám nacismu se odkazuje. Tím spíše by kotlebovci měli být tak jako mnoho dalších podobně zaměřených stran na Slovensku zakázány.