Když to nevyšlo s milionem, zkouší to Černohorský s jinými rasisty

Je jaro, a tak nejrůznější neofašistické, nebo xenofobní a rádoby vlastenecké iniciativy vyrážejí do ulic, aby si po dlouhé době společně zademonstrovali proti všemu, co by mohlo stejně naložené existence přilákat do nahnědlého náručí. V jednotlivých příspěvcích na sociálních sítích se objevují nejrůznější subjekty, o nichž našinec nemá ani ponětí. 

Přibližně za pět dnů se Brno ocitne v hledáčku nevlasteneckých komiků Jiřího Černohorského a tragikomického spolku nespolku Rodina, Obrana, Domov, jejichž webová prezentace odpovídá tomu, co ve skutečnosti nabízejí. Pokud najedete myší na “Akce pro veřejnost” dostanete jasnou, naprosto nekompromisní odpověď “Nothing found”. Hlavně, že je na obrázku kopec tolik oblíbený v ultranacionálních luzích a hájích….

Sice se nikdo nedozví, co xenofobové dělají pro veřejnost, ale to je naprosto jedno. No name radikálové po boku ukřičeného tesaře z Brna zkusí štěstí v mini demonstraci, která by se klidně pro nezájem veřejnosti mohla odehrát v některém z výtahů. Na brněnské radnici chtějí politici podle tvrzení radikálů jazykové kurzy pro úředníky a dokonce prý na prvním stupni škol hodlají malým dětem vysvětlovat přínos a potřebu integrace imigrantů a islámu…..to si rozhodně psychedelický ukřičenec nenechá ujít, a tak si Černohorského kolegové s megafonem před ústy zničí hlasivky v heslech putujících pánu bohu do oken.

Náboženský fanatismus oscilující na spojnici klerofašismu, doplňovaný xenofobií, rasismem a nedostatkem rozumu bude mít v moravské metropoli dostaveníčko. Zcela určitě nebude chybět tradiční černé tričko doplněné o komerční kšiltovku.

Internetová prezentace Rodiny, Obrany, Domova vyvolává úsměv na tváři. Neznělý text Lorem Ipsum doplněný fotografiemi nějakých dětí odhaluje nedbalky rádoby odhodlaných vlastenců. Kliknutím na odkazy k sociálním sítím celého projektu se dostanete na účty wordpressového tématu….i v tom je vidět odhodlání a zapálení xenofobů pro danou věc.

Zábavná jsou rovněž zjištění, kdo za tím vším stojí. Doména rod-vlastinfo.cz je registrovaná na Davida Béma. v kolonce “Kontakt” pro styk s veřejností uveden Milan Daněček. S největší pravděpodobností se jedná o předsedu místní organizace Národní demokracie, jemuž nedělá žádný velký problém demonstrovat například s neofašisty z Národní obrody Pavla Matějného.

Předseda brněnské pobočky Národní demokracie Milan Daněček

Blízkost k Bartošově antisemitskému a neofašizujícímu spolku není zajisté náhodná. Alespoň si člověk udělá obrázek, jak to s tím vlastenectvím ve skutečnosti je. Ono postačí přijít na místo setkání, kde konkrétní tváře konkrétních radikálů doslova vykřikují, že v popředí postávají nedemokratické hodnoty, které by se nejraději navrátily do konce třicátých let minulého století, kdy fašisté ovládali tehdejší politickou scénu.

Milan Daněček je homofob, který si 13.8.2016 na akci Matějného Národní obrody postěžoval na brněnský magistrát kvůli podpoře LGBT komunity. Když to s tou žádostí o milion od členů spolku Čest, Svoboda, Respekt nevyšlo a k 13.3.2017 je na transparentním účtu u FIO banky jen 46 640 korun, nezbývá nic jiného, než zkoušet štěstí s dalšími méně známými radikály, vedle kterých by si Jiří Černohorský mohl připadat jako král mezi jednookými.

Patrioti domlouvající spolupráci se Sládkem

Jedním ze spolupracujících pseudospolků krajně pravicových nenávistníků je virtuální  “Občanské referendum a dost”, jehož tvůrcem není nikdo jiný, než Jindřich Tichý starší. Na blogu Občanského týdeníku, který je součástí před chvilkou zmíněného spolku virtuálů a jehož autorem je taktéž Jindřich Tichý, velmi často přispívá rasista a organizátor Ortelových koncertů Šíba společně se zástupci Patriotů, kteří svou šanci na úspěch v nadcházejících volbách vidí ve spolupráci s Miroslavem Sládkem. Na stejném médiu hodlá zveřejňovat své příspěvky také Jiří Černohorský, jehož názory nemají sebemenší šanci na uplatnění v kterémkoli jiném blogerském portálu.

Zkrátka, rasisté, xenofobové a milovníci krajní pravice inklinující k lásce k panslovanismu, Zemanovi a Putinovi píší články pro sebe samé, zatímco si potichu sní o tom, jak jednou zahájí diktát vyvolených a za pomocí represí začnou účtovat s nepřáteli extrémismu. To všechno je skutečně vlastenectví jako noha.

Alespoň všichni velmi dobře vidí, že aktivity Černohorského a dalších aktérů radikalismu nemají nic společného s opravdovým vlastenectvím, které si cení jiných náboženství, a které ani omylem nevyvolává nenávist a fanatismus vůči jiným kulturám, rasám, nebo jakýmkoli odlišnostem.

Naštěstí jednotlivé akce Černohorského i dalších extrémistů nemají příliš mnoho účastníků, a tak vše nakonec vyšumí v psychedelický křik i nenaplněné sny o českém revolucionáři. Tragikomici se snaží, ale je jim to k ničemu.