Islamofobové si z Teplic dělají fetiš nenávisti, ve které odhalují své hnijící nitro

Teplice jsou kouzelným fetišem čecháčkovských extrémistů, neofašistů, nacionálních bolševiků a trapných islamofobů. Jako osamělí vlci z nějaké mýdlové kovbojky usedají do automobilů nižší cenové hladiny, aby společně natočili uprostřed severočeských uliček videa, nafotili pár snímků místních lázeňských hostů a posléze se na sociálních sítích poklepali sami na rameno za to, jak udatnými a veskrze šikovnými vlastenci jsou. 

Kde jinde se pokusit o probuzení islamofobních a veskrze fanatických nálad, když ne zrovna na mýtickém místě, kvůli kterému Tomio Okamura obětoval svou soudnost a promenádoval se parkem s mopslíkem po boku. Jedni z účelových a značně neúspěšných rádoby vlastenců jsou plzeňský Petr Hanák, Ota Adler a Pavel Rygel.

Na sociálních sítích se ukrývají za nic neříkajícími ikonkami a snad si ve své naivitě myslí, že nejsou k poznání, a tak vesele stovky kilometrů putují do Sudet, když se udělalo tak báječné počasí. Všichni tři pánové se sice pokouší v ultranacionální scéně o zviditelnění, ale nic nevychází tak, jak by si přáli. Trojice jmenovaných zkusí prudit, provokovat, procházet Teplicemi, fotit, natáčet a možná když někdo trošku bouřlivěji odpoví na nevlastenecké chování, tak se extrémisté pokusí z celé akce vytěžit co nejvíce to půjde. Nejsou prvními, ani posledními, kdo se lázeňského města chytá jako topící slámy.

Prozatím postačí vzít do ruky kameru, nebo obyčejný mobil a zamířit do objektu Muslimské obce v Teplicích. Komentář ve videozáznamu dává hned na začátku osmiminutové seance předem tušit, kým hlavní dotyční majoritáři z Facebooku jsou. Nevyzrálý tón v hlase sice zkouší maskovat nejistoty a stud ze sebe samého, ale ochota drápat se výš po zádech nenávisti k muslimům je pro ně důležitější. Pro takové osoby muslimská modlitebna semeništěm hříchu a nebezpečí a obyčejní lidé získávají nálepky teroristů jenom proto, že vyznávají odlišnou ideologii, než je například panslovanismus, klerofašismus, láska k Putinovi nebo nadvláda bílých nad ostatními.

Zelenkavě bílá budova na okraji Teplic je v myšlenkách Hanáka, Adlera a Rygela svatým grálem, jehož met “stateční bojovníci” za kulturu obráceného koně usilují, seč jim síly stačí. V khaki maskáčích, kanadách, modré kšiltovce a černé bundě za bílého dne ukazují svou verzi dokonalého vlastenectví, o které by si veterán z druhé světové války neopřel ani kolo, protože přesně proti tomuto v zahraničí bojoval. Islamofobie není ve skutečnosti nic jiného, než antisemitismus se vším všudy. Jen tam, kde se hovoří o Židech a židovládě, se nyní nacházejí muslimové. Ale to těmto mužíkům díky nízké sociální inteligenci nedochází.

Skinheadi vykřikující do rytmu “Bílé ligy” Čechy Čechům by měli radost. Někteří zastydlí extrémisté neopustili částečně módu devadesátých let minulého století a ve svém ohozu doprovázejí druhy v “boji”. Zatímco trojice “výletníků” postává na nádvoří muslimské obce, kamera, nebo telefon natáčí příchozí do muslimské modlitebny, doufají ultranacionálové v úspěch…..panečku, to budou záběry, až budou virtuální přátelé na Facebooku slintat závistí.

Xenofobové s plackami přeškrtnutých mešit na výstroji doufají, že jim jejich plány vyjdou. Budou se dožadovat vstupu do modlitebny, zatímco pro odmítavé a radikalismus napovídající oblečení nebudou dovnitř vpuštěni…..proč by také měli. Židé taktéž nevpouštěli na svou modlitbu tehdejší antisemity dávající najevo svou antisemitskou náturu například hnědými, nebo černými košilemi navrchu. Islamofob na muslimské modlitbě je bezpečnostním rizikem a modlitebna si nemůže dovolit ohrozit zdraví, nebo životy přítomných modlících se lidí.

Zástupce muslimské obce se k extrémistům chová slušně. Sděluje jim, že na modlitbu nemohou, ale na telefonu si mohou domluvit termín a příslušníci muslimské obce se jim budou věnovat. Ze záběrů je patrné, že trojka populistů o islámu neví vůbec nic a snaží se vykolejit postaršího muže, který extrémisty vyprovodil ven z objektu Muslimské obce v Teplicích.

Hanák, Adler a Rygel dostali od člena teplické muslimské obce telefonní číslo, kde se s nimi klidně domluví, vysvětlí jim všechno co chtějí vědět. Ovšem pánové chrlí své nesmysly, ve kterých nepřímo sami sebe pokládají za neskonalé pracanty. Prostě a jednoduše mají Českou republiku za svůj soukromý majetek, který by ve skutečnosti zašel, pokud by měl zůstat v rukou radikálů.

Okrajová, takřka nic neříkající a naprosto přehlédnutelná epizoda je výkladní skříní současné islamofobní scény. Ukazuje in natura nedbalky xenofobů, kteří ani omylem nechtějí diskutovat, natož jakkoli zjišťovat názory druhých.

Vedou si svou a jenom hledají důvod k tomu, aby mohli pošpinit objekt své nenávisti. Jak je to levné, hloupé a naprosto stupidní. Ale co byste očekávali od někoho, kdo u nacistů obdivuje jejich absolutní poslušnost a oddanost…..