Fűrstová se bude zcela správně zpovídat za své jednání ve Stromovce

Rasistka, ultranacionalistka scházející se s neonacistou Matějným a neúspěšná zakladatelka virtuální Lidové fronty Klára Fűrstová zkoušela 20. února 2017 sebe samu zviditelnit pálením Koránu. 

Na sociálních sítích svolala své xenofobní přátele, aby později od půl čtvrté do pěti odpoledne na Praze 7 v lesíku ukázala veřejnosti za pomoci Černohorského, Chytry, Jiskry a dalších, jak ubohou dokáže česká extrémistická scéna být.

Postačí český překlad Koránu, několik smyšlených vět z islamofobního webu a čecháčkovští extrémisté mají zaděláno na pořádnou zábavu. S megafony v ruce a zapálenými listy v kbelíku si putinovští vlezdoprdelkové věřící v sílu a moc iluminátů připadají jako dokonalí vlastenci. Zatímco se sotva ani ne dvacítka radikálů veselila, opodál postávalo několik odpůrců extrémismu a tomu všemu asistovalo několik policistů, před kterými se Klára Fűrstová doslova ztrácela v terminologii, když diskutovala s přítomnými policisty a mužem, který na akci radikálů fotografoval a pohyboval se mezi nimi, aby jednání zdokumentoval pro účely podání žaloby na přítomné aktéry.

Nechtěný návštěvník na Kláru Fűrstovou říká, že místo nemá zabrané a nemá na to žádné povolení, zatímco obyvatelka pražských Řevnic odpovídá, že papíry má a jedná se o soukromou akci. Když je bývalá obyvatelka mobilheimu požádána, aby předložila dokumenty o povolení pořádat setkání ve Stromovce, raději odchází a nejspíš je ráda, že se celá konfrontace odsunula do autu, ve kterém Černohorský zahajuje svou chvilku psychedelické mánie podporující Slovenku z Rožumberoku.

Krajně pravicová scéna zkoušela, co demokracie skousne a kam daleko nechá extrémisty dojít v případě páchání přestupkového jednání. Zákony a vyhlášky neznající a v chemtrails věřící osoba zcela naivně doufala, že očůrá městské vyhlášky a jednotlivé paragrafy, protože kdosi na sociálních sítích říkal, že na neoficiální setkání žádné lejstro potřebovat nebude, protože přeci nemůže za to, že se na stejném místě kolem ní sešlo několik stejně naladěných tragédů.

K pořádání akcí na veřejném prostranství, kterým Stromovka bezpochyby je, musí mít pořadatel povolení od úřadů a celou akci musí nahlásit minimálně pět dnů předem, jinak se teoreticky dopouští přestupkového jednání, za které může následovat pokuta. Není proto divu, že je zcela správně Klára Fűrstová hnána Městskou částí Prahy 7 ke zodpovědnosti, kdy xenofobka musí podat vysvětlení, proč 20.2.2017 od 15:30 do 17:00 hodin bez ohlášení a povolení pořádala setkání radikálů, které klidně v případě neasistence policistů mohlo dopadnout špatně.

Navíc, během shromáždění islamofobů docházelo k manipulaci s otevřeným ohněm, a tak v prostředí městského lesa v blízkosti ulice Za Elektrárnou mohlo dojít i k poškození městského majetku, například nechtěně způsobeným požárem. Shromažďovací právo není trhací kalendář a extrémisté by si to měli uvědomit. Česká republika je právním státem, a tak není možné, aby zde kdokoli beztrestně páchal například přestupky.

Shromáždění ve Stromovce rozhodně nebylo nějakou uzavřenou akcí. Docházelo na něm k veřejné prezentaci politických názorů, během které byly spáleny tři překlady Koránu společně s některými citacemi Ústavy Slovenské republiky. Průběh celé události byl navíc v živém a všem přístupném přenosu vysílán po internetu, takže i v tomto ohledu bychom mohli s úspěchem pochybovat o soukromé povaze pořádané akce.

Na celé věci je zábavné, že hry na hrdinky by Fűrstové šlo, ale s ochotou přijmout zodpovědnost za své jednání je to mnohem horší. Zvlášť, když ve vzduchu visí nebezpečí až několikatisícové pokuty. Ještě před před časem na tom zmiňovaná radikálka nebyla nejspíš finančně dobře, když přišla o střechu nad hlavou a skončila v mobilheimu od společnosti EUROMOBILNÍ DOMY, což je vzhledem k antievropskému zaměření aktérky docela vtipné.

Brojí proti Evropské unii, zatímco bydlela, nebo bydlí v buňce obsahující název směřující k Bruselu. Jak sama ve svém příspěvku z 23.3.2016 říká: “kdybych měla prachy , tak si třeba postavím vilu po vzoru iluminátů“, jenže peníze nemá a podle dodatku z 23.3.2017 se všechno sesypalo, a tak i ta pokuta udělená úřadem by mohla mít vážné důsledky.

Inu, možná by si zmiňovaná extrémistka měla rozmyslet, zda páchat přestupkové jednání, nebo žít obyčejným životem ženy snažící se dostat z těžkých životních situací, do kterých se teoreticky může dostat každý z nás.