Černohorský je obyčejný xenofob se čtyřmi exekucemi na krku

Je to už nějaký ten pátek, co psychedelický Jiří Černohorský zamířil po boku své kamarádky na demonstraci Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti. No name osůbka ze staveniště tehdy pochopila, že nádeničením na stavbách nebude slavným, a dokonce ani bohatým. Brněnský proextrémisticky smýšlející rasista pochopil, že díky své povaze dokáže vypěnit a za přehnané gestikulaci v hlase strhne na svou stranu další nejisté radikály, jež v ukřičeném xenofobovi na malý okamžik spatří nového vůdce české ultranacionální scény. 

Výbušná nátura čecháčkovské hvězdičky domácí islamofobní scény je pro postaršího muže ve středních letech přínosem a zhoubou zároveň. Na sociálních sítích bývalý společník Lucie Haškové v afektu napíše příspěvek, který následně smaže, aby raní osazenstvo sociálních sítí nezjistilo, že jejich hvězdička v jednu ráno zažívala těžké časy, když do zákoutí neuronů zavítala obava z osobního růstu a uplatnění příštích let.

Podobně se nedávný palič Koránu chová na demonstracích. Když si pseudoaktivista myslí, že se nachází mezi svými a předtím se dostatečně rozčílí doběla, spustí bandurskou nejen na ostatní rasisty, se kterými kdysi pekl, ale okolí se ve stejný okamžik ledacos dozví především o Jiřím Černohorském. V takový okamžik nemůže brněnský radikál nic mazat, ale proč by se měl nějak ženýrovat, když v okolí je pouze deset dvacet lidí, kteří zvěstované pravdy o něm samotném nikam rozšiřovat nebudou.

Jiří Černohorský k manipulacím se svými kontakty na sociálních bublinách používá citově zabarvené příspěvky, o kterých později raději mlčí. Tak například nedávno slíbil v afektované a sáhodlouhé zprávě, že svůj profil na Facebooku smaže, protože je to všechno na něj nějak moc. Osobní život Jirky z Brna nebude příliš šťastným. Nedávno zažil rodinnou tragédii v podobě smrti příbuzného, má nemocnou slinivku, vnuka ještě před rokem neviděl a dokonce musel odejít z práce a staveniště vyměnil za taxikaření v Praze.

Návštěvníci facebookového profilu si alespoň přijdou na své. Z fotografií a jednotlivých postů zjistí, jak Jirka za volantem rozčílil sluníčkáře, nebo vezl v autě půvabnou blondýnku.

S dluhy, které má, se musí hodně otáčet. Psycholog a především politolog by si na jednotlivých statích Černohorského životopisu smlsnul jako školačka na přeslazeném lízátku. Na Jiřího Černohorského je nařízeno hned několik exekucí. Nesplácel půjčku s měsíční splátkou přibližně 18 000 Kč, měl potíže se splácením svých stavebních projektů. Za devět let podnikání a nepodnikání v účtech předsedy zapsaného spolku Čest, Respekt, Svoboda vznikl dluh ve výši přibližně 1 800 000 korun.

Aby toho nebylo málo, dokonalý vlastenec s megafonem v ruce během svého kolečka plného dluhů neplatil státu žádné daně, takže nakonec vznikly také dluhy vůči státu, které nechtěl ukřičený muž platit. 

Pojďme se na jednotlivé dluhy podívat blíže. Celkově jsou, nebo byly vůči Jiřímu Černohorskému nařízeny čtyři exekuce.

V první exekuci z 11.6.2009 Jiří Černohorský dlužil celkem 64 000 Kč. Exekutorem byla Mgr. Lucie Valentová

 

Druhá exekuce pochází z 18.9.2015. Exekutorem je taktéž Lucie Valentová. Ukřičený extrémista v tomto případě dlužil 3 500 Kč

 

Třetí exekuce vznikla 26.11.2015. Exekutorem byl tentokrát Mgr. Jan Krejsta. Jedná se o dluh ve výši 118 155,21 Kč

 

Čtvrtá exekuce vznikla 5.11.2015. Exekutorem byla JUDr. Ingrid Švecová. Soudně byl vymáhán dluh ve výši 16471,77 Kč

Sečteno a podtrženo, celkem bylo na Jiřím Černohorském exekuováno 202 126,98 Kč

S takovými informacemi bleskurychle pochopíte, proč Jiří Černohorský vyzval své fanoušky k vložení milionu na účet a když vroucné přání nevyšlo, nabádal své fanoušky k vložení členského příspěvku ve výši 400 korun na účty zřízeného Spolku Čest, Respekt, Svoboda. Dohromady existují u FIO banky dva účty určené pro ” pro pokrytí činnosti výše jmenovaného spolku. Ten první není veřejně přístupný a mezi islamofoby známý radikál občas zveřejňuje na své facebookové stránce oskenovaný výpis z účtu. K 1.3.2017 na něm bylo 9 385 Kč

Při pohledu na výpis není jasné, kdo jednotlivé částky vkládal a zda se jedná o členské příspěvky, nebo něco jiného. Od svého vzniku 1.9.2016 na něm bylo provedeno na 13 bankovních pohybů. První pochází z 21.10.2016, a to vložením částky 1000 Kč. Ten prozatím poslední z 28.2.2017 hovoří o bezhotovostním výběru 1 700 Kč na bankovní účet vedený u Raiffeisenbanky.

Druhý účet je transparentní, taktéž vedený u FIO banky. K 30.3.2017 na něm je uvedený zůstatek ve výši 43 644 Kč.

S popisem jednotlivých sum je to tady mnohem lepší. Ve valné většině se jedná o členské příspěvky, ale k nalezení je také například výdaj 14 995 Kč označený jako výdaj na pronájem aparatury.

Z obou účtů je patrné, že sny o milionu jsou nereálné. Jiří Černohorský ve svých vystoupeních na demonstracích často útočí slovně nejen na muslimy, islám, ale také uprchlíky všeobecně. Díky přihlouplým a nic neříkajícím komentářům získává mezi rasisty a nejrůznějšími xenofoby popularitu. Ovšem v realitě pohledem na Živnostenský rejstřík je jasné, že Jiří Černohorský podniká jako společník s osobami nečeského jména a příjmení.

První živnost, označenou na screenshotu 1. JIŘÍ ČERNOHORSKÝ již nevykonává. Jednalo se o pokrývačství a tesařství ukončené 10.5.2010.

Druhá nalezená živnost na screenshotu označená jako 2. Mykhaylo Tsyhanyn je doposud vykonávána. Jedná se o pokrývačskou a tesařskou činnost a Jiří Černohorský v ní vykonává funkci zodpovědné osoby. Jinými slovy, uřvaný radikál podporující mimo jiné Janu Yngland Hruškovou podniká s ukrajinským státním občanem. Jiří Černohorský se stal Ukrajincovým společníkem od 8.7.2015 a podle Živnostenského rejstříku je jím až do současnosti.

Třetí nalezená živnost označená na screenshotu jako 3. Sergii Pychkar se taktéž jedná o pokrývačství a tesařství. Opět je živnost doposud vykonávána. Sergii Pychkar je taktéž v tomto případě ukrajinským státním příslušníkem a Jiří Černohorský u něj vykonává činnost zodpovědné osoby od 8.7.2015.

I když se Jiří Černohorský vydává za bojovníka urputně zápasícího za českou kulturu, bez problémů jako společník podniká s Ukrajinci. To je trošku zvláštní, nemyslíte? V jednom případě cizinci nevadí, zatímco v těch ostatních jsou označováni za téměř vrahy českého národa. Extrémisté jsou zkrátka obyčejní populisté, kteří říkají něco jiného a ve svém životě také dělají něco jiného.

Jiří Černohorský v jednom z facebookových videí říká, že svůj sen milionu korun na svou činnost bude muset získat alternativním způsobem a diváky vyzýval, aby ohlašovali ve svých městech demonstrace a následně ho na ně zvali. Uřvaný radikál na takovém shromáždění dostane od některých demonstrantů příspěvek a život tím pádem půjde lépe. Inu, mít dluhy nejen vůči věřitelům, ale také vůči státu, to si žádá nějakou podpůrnou akci jakou může být například demonstrace a sponzorské dary, o jejichž zaúčtování by se měly na vlastní oči přesvědčit finanční úřady, protože je zde teoretické riziko, že tisíce korun nemusí být vůbec započítány do hospodaření zapsaného Spolku Čest, Svoboda, Respekt.