Vyznavači chemtrails chtějí pálit Korán a touží po sebepropagaci

Duševně narušená alkoholička, které úřady odebraly dítě zapálí překlad svaté knihy muslimů a stejně sociálně nejistí spoluobčané se začnou opičit. Ve své podstatě je to tragikomický příběh, kdy se část proradikálně smýšlejících schází, aby společně v nepovolené akci u holešovického výstaviště, na Palmovce, nebo před určenými budovami sehrávali pro novináře docela zábavné divadlo.

Milovníci čechoslovakismu líbající pozadí kremelskému režimu se rozhodli podpořit Slovenku, která, ač dříve na kameru vyhrožovala, až se to zelenalo, dnes raději ukrývá svou tvář za haldou bílých papírů. Sledovat jednotlivé facebookové diskuse extrémistů, nebo extrémisty vytvořené skupiny je docela zábavné. Člověk se nad jednotlivými příspěvky opravdu upřímně rozesměje a dokonce se podiví nad tím, že ještě takoví lidé existují.

Tak například jeden z komentujících všem vítězoslavně oznamuje, že na plánovanou a úřady nepovolenou akci dorazí v převleku za lehce vyzbrojeného rytíře se štítem a atrapou mačety v ruce. Panečku, to bude bizarní podívaná. Nejhorší na tom všem je to, že to ten človíček myslí naprosto vážně a dokonce si bude připadat jako nějaký novodobý křižák.

Takových rádoby rytířů již na protimuslimských demonstrací bylo…….postávali pro radost novinářům a vůbec je nezajímalo, že vypadají jako hlupáci a okolí z nich má leda tak legraci. To se může líbit jen samozvaným organizátorům: rádoby aktivistce z mobilheimu a pseudovojáčkovi Obrtelovy gardy nedávno vystrkujícímu pozadí na projíždějící kolonou amerických vojáků.

I když radikálové s neofašižujícími sklony říkají, že nenávidí islám a jdou na akci hlavně pro jeho pohanění a podporu alkoholičky z Ružomberku, dávají především na symboly a symboliku, kdy postačí pro efekt před novináři, když obyčejnou knihu třeba postarších receptů ošatí do vytisknutého obalu Koránu, jehož obrázek zdatnější uživatelé internetů naleznou během několika vteřin. Přeci jen, značná část přicházejících, těch deseti postávajících uprostřed stísněného prostoru mezi holešovickým výstavištěm a tramvajovou zastávkou, nemá dostatek finančních prostředků na pořízení originálu, natož v arabské verzi.

Je to tragikomické a připomíná to absurdní komedie lavírující nad totální idiocií……..kdy neschopní se chytají šancí, aby si na okamžik připadali jako neskonalí vlastenci, novodobí koniášové napodobující esesmany z minulého století. Jen hákové kříže nahradí alegoricky odění ultranacionalisté, zatímco podobná demagogie zůstává v myslích přítomných. Islamofobie je totiž velmi blízko antisemitismu a oba dva používají stejné nástroje demagogie……..proto k němu mají blízko současní neofašisté i nacionální bolševici.

Těmto extrémistům postačí snít o nereálném, případně schvalovat a prosazovat vyhrožování smrtí a dalšími akty nenávisti, protože to je to jediné, co tito lidé umí a v co věří. Ani je nenapadne, že takové chování je protizákonné a hlavně nelidské. Nelidskost je této lidské cenové skupině vlastní. Oni velmi dobře vědí, že nějaké shromažďování na ulici Adrianě Melekové nepomůže, protože se tato ženština chovala nepatřičně v rozporu s ústavou, zákony a hodnotami demokratické společnosti, se kterými paliči knih nesouhlasí.

Ve slovníku shromažďujících se objevují “kozomrdi, černé opice a přičmoudlíci”. Jde tedy o hloupé rasisty pokoušející se o manipulace, kdy právo být rasistou a útočit na práva ostatních je vydáváno za svobodu slova, zatímco oni samotní ani nevědí co to ta svoboda slova je a jak by měla být v praxi užívána. Oni, rasisté, neofašisté a extrémisté mají právo útočit na kohokoli, kdo se jim nezamlouvá, ovšem ostatní už nemají právo postavit se proti xenofobii, protože je to podle jejich mysli nevlastenecké. To je poněkud zvláštní svoboda projevu.

Islamofobie není v Česku populární, virtualitu nakonec nepřekročí většina horečně komentujících, a tak ze 46 možná příchozích na místo pálení knih přijde nanejvýš 10, možná 20 lidí a svolavatelé nenahlášené a městským úřadem nepovolené akce budou následně na sociálních sítích plakat nad neúspěchem a budou snít o další příležitosti veřejně exhibovat i třeba za pomoci netradičních sexuálních praktik na veřejném prostranství.

Prozatím nervy čecháčka a rasisty potěší neinteligentní příspěvky Nely Liskové, nebo podobně vypadající příspěvky o nebezpečí čárových kódů, nebo chemtrails otupujících mysl občanů. Bizarní svět ultranacionálů nabízí nejrůznější obludnosti, nad kterými člověk nestačí zírat.