Veleba z SPO pořádá “kontaktní schůzky” s předsedou Řádu národa

Zemanova politická strana zdařile ukazuje, kam je schopna ještě klesnout. Nejdříve se nabízela Okamurově krajně pravicové a notně populistické straně, aby následně 18. února 2017 zkusila páření s rasistickou a sektu připomínající proruským politickým hnutím Řádem národa. Veleba se Zicklerem přemítali nad tím, zda se tito dva populisté a xenofobové spojí v nastávající listopadové volby, ve kterých by oba dva chtěli uspět s co nejlepšími výsledky. 

Řád národa se snaží. Vydává se za vlasteneckou koalici, ve které by ostatní rádoby vlastenci mohli nalézt uplatnění na společné kandidátce. Kvůli tomu si nedávno Zicklerův “spolek” upravil název z “Řádu národa” na “Řád národa – Vlastenecká unie”. Proruští radikálové to mají těžké. Chtěli by být sjednocujícím uskupením na české neofašistické a extrémistické scéně, zatímco naprosto stejné ambice mají také ostatní političtí rivalové jako například Tomio Okamura, nebo v minulosti Adam B. Bartoš, který ve jménu sjednocovacího stylu doslova vybíral členskou základnu ostatních xenofobních a neofašistických partají, stalinisty nevyjímaje.

Bartoš na setkání se Zicklerem v prosinci 2016

Možná ve sjednodujícím úsilí mužům v černém hábitu pomůže Rusko, nebo některá z ruských agentur v Česku operujících…….v boji o převzetí pomyslné štafety radikálova světa nepomůže rádoby krásná grafika přeplněná vlasteneckými hesly. K získání vlivu je zapotřebí mnohem víc, než jen tisíce obrázků a setkání mužíků v černém hábitu na některém stranicko-náboženském setkání.

Střelecké odpoledne v Mostě 17. dubna 2016

K získání více členů a více zájemců slouží doplňkové akce od pořádání kurzů sebeobrany až po jedno odpoledne na střelnici u spřáteleného majitele, nebo provozovatele místa, na kterém si příslušníci Řádu národa mohou vyzkoušet své střelecké umění. Co kdyby se to všechno někdy hodilo……proruští krajně pravicoví radikálové dříve neúspěšně usilující o uznání za církev jsou pro svou blízkost s Putinovým režimem významným potenciálním ohrožovatelem české národní bezpečnosti. Dostávají za výhodné nájemné vilu s dobrým umístěním, a tak z teoretického hlediska nic nebrání tomu, aby Řád národa plnil noty a nařízení ruských agentů například v pokusech o sjednocování místní extrémistické scény.

Nedávno se Zickler sešel s Bartošem, zatímco ještě předtím koketoval s dalšími představiteli neofašistické a ultranacionalistické scény. Někteří významní členové politického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie zakládají občanská sdružení, s pomocí kterých se sbližují s dalšími promotéry extrémistické scény, a tak se některá jednání mohou odehrát mimo zrak veřejnosti pod hábitem osobní aktivity člena, do které vedení nemá co mluvit. Typickým příkladem by mohla být činnost Aleše Hemra, jež nedávno dokonce jednal s ukřičeným Jiřím Černohorským.

Zickler na “kontaktní schůzce” s Velebou 18. února 2017

Velebova namlouvací ekvilibristika nad skleničkou zlatavého moku ukazuje, že SPO není ničím jiným, než dalším neúspěšným projektem, který by jinak bez spojení se Zemanem dávno zmizel v propadlišti dějin. Takto si alespoň společnost připomene proruské krajně pravicové populisty při stranických sešlostech okrášlených osobou Miloše Zemana.

Ve své podstatě je správné, že podobné momentky setkání Zicklera a Veleby spatřují světlo světa. Alespoň si veřejnost dokáže udělat obrázek o skutečné podobě prezidentem založené a zároveň prezidentem podporované politické strany. Když jde o hlasy ve volbách, Veleba se svými kolegy nehledí na antisemity, neofašisty a další příznivce nedemokratických ideologií. Kdo by se dnes zdržoval nad tím, že si například koordinátorka Řádu národa myslí, že nacisty používané “Arbeit Macht Frei” je podobné jako “práce šlechtí”

Kdyby tomu tak nebylo, neseděl by předseda SPO za jednotným stolem a samotný Zickler by posléze na svém profilu o setkání nepsal jako o “kontaktní schůzce”.

Pro slušného člověka a skutečného vlastence je SPO i Řád národa, stejně jako Bartošova Národní demokracie, nebo Úsvit totálně nevolitelným. Možná by bylo na čase přemýšlet, zda SPO není potenciálním bezpečnostním rizikem, když se stýká s někým, kdo sídlí v objektu vlastněném Ruskou federací. Řád národa – Vlastenecká unie je plný nejrůznějších neofašistů, rasistů, islamofobů a rasistů. Takže ani Straně práv občanů není takový přístup cizí, protože by se jinak nespolčovala s někým, kdo za senátorského kandidáta na severu Čech v Mostě má anticiganistu jak vyšitého.

Ostatně, samotný Veleba se v únoru minulého roku na sociálních sítích projevil jako islamofob totálně vyšitý, když svým fanouškům sděloval svou vymyšlenou příhodu s muslimy na Pražském hradě. Inu, krajní pravice se snaží lákat a neúspěšní hledají případné kolegy, se kterými by si mohli rozdělit zisky za každý hlas……..tedy pokud překročí zákonnou podmínku, kterou zcela bezpochyby nepřekonají ani omylem.