Národní domobrana potřebuje stovku jako symbol věrnosti…to o mnohém vypovídá

Skupinka proruských ultranacionalistů shromažďující ve svých útrobách neofašisty, nacionální bolševiky a nejrůznější další vítače nesvobodných a rasismem zavánějících hodnot zažívá těžké časy. Zatímco se Národní domobrana navenek v sociálních sítích zkouší maskovat za obrázkem úspěšných bojůvkářů, uvnitř živoří a potácí se nad propastí zapomnění. 

Nela Lisková, podobně jako Obrtel a Krejča velmi dobře vědí, že jsou pány mrtvých buněk, a tak za pomoci emailových zpráv bombardují své rádoby členy žádostmi o členské příspěvky. Pokud zaplatíte stovku, dostanete legitimaci a ideově se přiblížíte k Lidovým milicím, ovšem prozatím ještě bez flintiček na ramenou. Proruská klaka by chtěla sklady, zbraně, někoho, kdo by šil uniformy a sjednocoval tak vnitřní ideologii zlých mužů a žen ochotných zničit demokracii, pokud vedení zavelí.

Naštěstí sklady, zbraně a dokonce ani uniformy rozdávané jen tak z centrálního skladiště nemají. Zájemci za odznáček, výšivku a doporučenou výzbroj musejí platit ze svého, což není pro většinu nadšenců nic lákavého. Průměrný člen nečlen Národní domobrany ke svému členství nečlenství přišel jako slepý k houslím. Poslal email, nebo v hospůdce odsouhlasil svou osobní účast v bojůvkaření, ovšem s přesvědčením, že postačí vnitřní radost nad vlastenectvím, které stejně nikdy nenalezne praktického uplatnění.

Papírově se klubko národních domobranců pohybuje kolem 2 500 členů, ovšem ve světlech reality je opravdu aktivních ani ne 100, 200 radikálů……a to bychom mohli se stoprocentní jistotou pochybovat, zda by tito účastníci bojových soustředění na střelnicích a tělocvičnách byli ochotni jít takříkajíc do nějaké ostré akce. Vystřelit do někoho, nebo napsat nenávistný příspěvek na Facebooku…….to je dost velký rozdíl, jehož hranice překoná jen minimální část těch rasistů známých z nejrůznějších skupin na sociálních sítích.

Neprofesionalita je viditelná už na začátku, kdy do Národní domobrany mohou pronikat lidé za pomoci přezdívek. Díky tomu jednoduše dochází k infiltraci proruských xenofobů, čehož využívá nejen BIS, ale také novináři, jež na Aktuálně.cz napsali článek o klubku Nely Liskové a jejího uskupení pseudovlastenců. Hrebenar.eu také velmi detailně sleduje dění v Národní domobraně a taktéž pod přezdívkou sleduje dění, se kterým se tito radikálové pokoušejí o vytvoření zdání…….vzdušných zámků, ve kterých by nadšenci dělali přesně to, co doktor, podnikatelka z Ostravy a ukřičený důchodce žádají.

Národní domobrana sebe samu vydává za nezávislou občanskou iniciativu, ovšem s nezávislostí, natož s občanskou iniciativou to tak růžové nebude. Ne nadarmo se šušká o tom, že domobranci jsou stranickými ozbrojenci Bartošovy strany……zajímavé jsou také styky s ruskou stranou, jejichž šlápoty jsou viditelné v nejrůznějších náznacích. Hrebenar.eu nebude prozatím o těchto propojeních nic bližšího prozrazovat, protože by tím mohlo dojít k narušení současných sledování.

Národní domobrana potřebuje stovku jako symbol věrnosti…….to o mnohém vypovídá. Prozatím není třeba dodávat něco dalšího.