Martin Konvička je prostě neschopný radikál se smyslem pro rasismus

Jihočeský islamobijec a spoluzakladatel dalšího krajně pravicového subjektu na svých facebookových profilech jede svou návratovou politiku, ve které za pomoci nepřímých narážek vysílá rasistům jasný postoj k tomu, jak by podle něj měla vypadat správná a zásadně jednobarevná společnost zosobněná například v mytickém oparu sedmé republiky, po jejímž vzniku entomolog za pomoci právně neexistujícího zapsaného spolku nahlas volá. 

Ve svých xenofobních projevech a postojích si akademik počíná naprosto stejně jako nějaký neznámý Franta z Horní Dolní nad sklenicí oroseného piva. Bezvlasý sprosťák sjíždějící seznamky na internetu samozřejmě proti černochům nic nemá, ale když na to přijde, černoch na webu mateřské školky objímající bílou holčičku je něco, s čím nesouhlasí.

Před volbami je třeba seznámit krajně pravicovou společnost s xenofobními názory, když už docent v jednom svém dnes již smazaném blogerském počinu přiznal, že za sex s Romkami kdysi platil, čímž si vysloužil guru náboženského nenávidění ostruhy opovržení právě u potenciálních voličů, na které je zaměřena náruč Sedmé republiky.  Když možná neúspěšný patlal krajně pravicové scény nepřímo a poněkud opatrně řekne “nemám rád černochy a chci čistě árijskou společnost, kde černoch nesahá na blondýnku”, tak někteří možná z pomatení mysli překročí Konvičkovu náklonnost k romským kurvičkám a začnou uvažovat o motýlkáři jako o rozeném vůdci nového režimu, v jehož soukolí konečně neschopní xenofobové dokážou mnohem víc, než je tomu dnes.

Kdyby náhodou někdo chtěl paní ředitelce mateřské školky něco vzkázat, může tak učinit na odkazu z Konvičkova příspěvku. Obyčejný screenshot titulky webové stránky díky tomu získává “multifunkční” náplň sdělující znechucení a nabádající k morálně pochybným aktivitám, jakými může být například vyhrožování managementu zařízení, nebo obyčejné zasílání spamů znechucených z malého černocha nacházejícího se v blízkosti ikony české rasistické a neofašistické scény – blonďaté holčičky.

Za pomoci obyčejného a dosti podbízivého facebookového příspěvku, jehož si všimly také neofašizující redaktoři Eurabie, Martin Konvička manipuluje se symboly, jejichž vypovídací hodnotu zkouší použít ve svůj prospěch. Mateřská školka Blatná se díky tomu jako zneužitá oběť ocitá někde, kde by být neměla a zcela stoprocentně také nechtěla. Zařízení poskytující péči nejmenším je použito a zneužito, protože postarší radikál s akademickými tituly před jménem nemá ve skutečnosti své zájmové skupince voličů co nabídnout.

Možná se někdy v dalších dnech, týdnech a měsících setkáme v konvičkářských výpotcích s dalšími pokusy ztotožnit sebe sama se symbolikou neonacistické, neofašistické a hlavně rasistické scény, protože vlastenčení v hábitu protimuslimského fanatika o žádném vlastenectví není.

Bývalý vůdce Bloku proti islámu a stoupenec Alternativy pro Českou republiku 2017 za pomoci sexistického vnímání a sexistických přirovnání nabádá a vkládá jiným do úst to, co nikdy neřekli, protože v příběhu o děloze blonďaté holčičky putuje jednoduchá symbolika, které rozumí každý nevzdělanec extrémistické a krajně pravicové scény. Opět se tu střetává vypočítavý útok na základní hodnoty následující trapnomagické příspěvky plné ohrožení bílé rasy přicházejícími uprchlíky, černochy a vůbec všech jinak zabarvených lidí v okolí.

Jak ubohé a trapné……..ale taková už extrémistická scéna bývá. Konvičkovy šance na úspěch klesají, a tak se z vůdce krajně pravicových fanatiků Czech Defence League veřejně stává všeobjímající radikál odklánějící se od pouhé islamofobie k dalším projevům extrémistické scény, jakými může být například rasismus a preference rádoby arizačních hodnot, na kterých je neofašistická a česká nacionálně bolševická scéna postavena.

Martin Konvička pohlíží na Romy a romskou problematiku skrze dělohu, zatímco nejspíš Romy opovrhuje a svá opovržení dává jasně najevo. Když bude nejhůř a xenofobové v dostatečném počtu neskočí na pohádky o bílé společnosti a nevhodném spojování blondýnek s černochy, je nablízku českým neofašistům známý odpor vůči Romům. A pan docent nabízené nástroje zcela nepochybně využije ve svůj prospěch, protože tonoucí se stébla chytá.