Jan Bartošek z KDU-ČSL ukázal, že je nejen homofobem, ale také islamofobem

Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a zároveň místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek není nikým jiným, než klasickým ztvárněním lidovecké politiky zapomínající na křesťanské hodnoty. 

Ideoví kolegové v Rakousku brojí vůči uprchlíkům, zatímco jihlavský rodák odporem k sociálnímu bydlení směřuje za pomoci sociálních sítí k útokům na základní lidská práva, ke kterým bez diskusí patří náboženské svobody, jež se Bartošek rozhodl ve svých příspěvcích atakovat za pomoci výtvorů xenofobní a ultranacionálně zaměřené Nely Liskové, toho času samozvané ambasadorky Doněcké lidové republiky a stoupenkyně Bartošových jednotek Národní domobrany.

Sociální sítě zase jednou odhalují vnitřní rozpoložení jednoho z předních politiků parlamentní demokracie. Co si o tom má myslet obyčejný člověk, když koaliční zákonodárce demokraticky zaměřené politické strany sdílí brak plný homofobních a islamofobních výrazů? Pokud pan poslanec něco takového sdílí, nejspíš se s výrazy na obrázku i pod ním ztotožňuje, protože jinak by jej na své zdi nezveřejnil.

Alespoň je vidět, s kým se pan poslanec minimálně ve virtuálním světě stýká, nebo jaké názory sleduje. Když je to ideově příhodné a odpovídá to vnitřnímu rozpoložení pana Bartoška, klidně tento muž sáhne po Nele Liskové, protože mu její příspěvek dost možná připadal vtipný a výstižný. Inu proč ne, když se blíží volby a fanoušci na Facebooku si díky tomu roztřídí názor na Bartoškovu osobnost.

Pan poslanec nasdílením obrázku se slovíčky “Ema má burku. Máma je táta. Ahmed je hodný. Kebab je dobrý” promlouvá k veřejnosti a nepřímo na základě kontextu celého příspěvku říká, že je nejen islamofobem, ale také homofobem a vůbec přihlouplým nacionálem odmítajícím pojídat kebab, protože snad tento kousek pochutiny obsahuje špetku muslimského mystična, které není schopen lidovecký nekřesťan požít, protože by tím činem zůstal navěky okouzleným a zakletým.

Možná právě v tento okamžik by měli všichni voliči zbystřit, protože zákonodárce s nenávistně zaměřenými příspěvky napomáhá ke zdomácnění xenofobních a předsudečných myšlenek bez ohledu, zda má nějaké tušení, kdo je ta osoba, od které si grafiku, nebo slovní spojení na sociálních sítích vypůjčil. Ve své podstatě je to tragikomické. Na jedné straně předseda vlády Bohuslav Sobotka říká, že jeho kabinet je kabinetem lidských práv, zatímco koaliční společník bez jakýchkoli obtíží “přizná barvu”, aby se následně na svém facebookovém profilu přátelům a sledujícím osobám omluvil za vložení nevhodného příspěvku, protože vůbec netušil, kdo ona paní Lisková je.

Jako kdyby to něco na celé věci měnilo. Omluvou Jan Bartošek usvědčil sebe sama z homofobie, islamofobie a vůbec připitomnělého vnímání reality. Za krajně pravicový a nesnášenlivý tón vystupující z grafiky se bývalý místostarosta Dačic neomlouvá………co na tom, že nedávno koaliční  ministr zahraničí a vůbec média v celé republice zmiňovala Liskovou v souvislosti s falešným velvyslanectvím Doněcké lidové republiky……..pan poslanec Bartošek byl tou dobou nejspíš na Marsu, a tak nemohl odhalit pravdu.

Možná se někdy příště dočkáme dalších perel, kdy Jan Bartošek potěší svými příspěvky ve virtuálnu na mysli nějakého dalšího klerofašistu, nebo příznivce krajně pravicových ideologií…….kdo ví, co pana místopředsedu do podzimu napadne…….