Extrémisté v Praze demonstrovali za podporu Zemana, Trumpa i Putina

Přibližně 60, možná 70 podporovatelů Trumpa, Zemana a Putina se sešlo na pražském Náměstí míru, aby zde milovníci čechoslovakismu ukázali v nedbalkách svou trapnost vykřikující doslova za pochodu z přítomných transparentů, kdy si náhodný kolemjdoucí mohl alespoň na okamžik připadat jako za dob hlubokého socialismu, kdy na oslavence vykukovaly skulptury líbajících se státníků. 

Před chvilkou na Václavském náměstí populisté chytající se za třásně Babišova EET skončili se svou sebepropagací, a tak někteří z nich zavítali na další podívanou o pár ulic dál, kde osamělý postarší pán za mikrofonem usilovně bojuje za ikony české neofašistické a extrémistické scény. K vidění mezi publikem byly ikony pražské scény Vandasovy partaje třímající v rukách výmluvné kousky papírů s nejrůznějšími hesly. Jedním z nich byl rasista Jandík, jež do dálky hlásal “NE RADIKÁLNÍMU ISLÁMU”.

Ultranacionalisté mají svá hesla a jak se zdá, nehodlají se jich vzdát ani na podporovatelské demonstraci vyjadřující lásku k čecháčkovskému populismu. Kromě vlajky České republiky nechyběly na místě prapory s přeškrtnutou mešitou…to aby si někdo přítomného radikála náhodou nespletl se sluníčky, když už na pražské ulice jaro dýchá z plna plic.

Svolavateli podporovatelské akce na Náměstí míru není nikdo jiný, než Jan Dlouhý a Olda Lukáš. Oba dva na sociálních sítích pravidelně perlí a předvádí svým fanouškům realitu zkapalněného zla, které nyní přechází ze světa virtuality do přímého přenosu na pražské ulice. Miloš Zeman bude určitě velmi spokojený, pokud Barrandov, nebo Prima kousek tohoto divadla zvěční ve svých večerních zprávách. Ale taková ubohost, jaká se nyní před zraky přítomných odehrává, je nejspíš až příliš moc i na taková populistická média, jakými Barrandov i Prima zcela jistě jsou. Srdéčko oblaží nacionálům nevidomý Vítek Jirásek, který celou akci zachycuje na mikrofon, aby později celé dílo zpřístupnil v antisemitsky naladěném Svobodném vysílači.

Vítek Jirásek ze Svobodného rádia

Je trošku tragikomické, že zrovna Olda Lukáš do mikrofonu v úvodu hovoří o “uměle vygenerované nenávisti”. Ovšem řeč není o fašistech, ale o “židozednářských ložích”, proti kterým dva mužíci za mikrofonem bojují, leč jim síly stačí. Alespoň Lukáš i Dlouhý dopředu upozornili, že základní mantrou myšlenek milovníka čechoslovakismu zůstává po letech zakořeněný antisemitismus, který současníci hodlají povýšit na něco stravitelnějšího pro moderního vyznavače panslovanismu, jemuž přichází vhod jak nápady Trumpa, tak jednotlivé kroky Putina z Kremlu.

Demonstrace vidí ve 45. prezidentovi Spojených států amerických nepřítele “židozednářských lóží”, a proto jej podporují nejen nacionální bolševici, ale také kovaní náckové z DSSS a například Okamurova SPD.

Olda Lukáš – jeden ze svolavatelů demonstrace na podporu Zemana, Trumpa a Putina

Lukáš i Dlouhá sebe sama pokládají za jedny z vůdců mimoparlamentní opozice, čímž svůj radikalismus oživující prastaré nenávisti povyšují na něco víc, než jen na kecálkovství na sociálních sítích a podružných statích pod články nejrůznějších deníků. Jak zábavné a tragické zároveň. Olda Lukáš je přeci velkým politikem, když na Facebooku psal zprávy Pegidě, Le Penové a blonďatému rasistovi z Holandska. Takové vlastenčení spotřebovalo hodně sil a odvahy, zejména při hledání jednotlivých slovíček na googlovském překladači, který jazykoví analfabeti ke svému defilé potřebují jako vzduch k dýchání.

I když třeba nikdo na nabízené partnerství neodpověděl, myslí si Lukáš i Dlouhý, že jsou ve styku s veřejně známými ikonami rasismu, neofašismu, antisemitismu a dalších nepěkných hodnot, o které by si slušný člověk neopřel své kolo. Ale díky chabé čtyřicítce přítomných Dlouhý s Lukášem vědí, že to co dělají, nedělají rozhodně zbytečně, i když se ten počítač občas seká a nechce spustit písničku, se kterou se pořadatelé chtěli pochlubit. V pozadí řečníků, o pár metrů dále se nachází modrý stánek s podpisovými archy beroucími si do úst extrémistů Jaroslava Janotu, jehož sebevraždu radikálové uchytili do svých pařátů, aby na ní mohli propagovat své zhoubné myšlenky.

Lidé podpisem dávají podporu slovenské ultranacionalistce Adrianě Melekové, která ve svém videu pomočila, roztrhla, zapálila Korán a u toho všeho vyhrožovala skupině obyvatel smrtí a ublížením na zdraví. Díky tomu byla zcela správně policií zadržena, ovšem ultranacionální scéna chápe vše ve zkratkách a myslí si, že ta rasistka byla zatčena jen kvůli zapalování Koránu, což není pravda.

K dostání byly také zelené kartičky s podobiznami Miloše Zemana, se kterými účastníci mohli prokázat svou přebujelou náklonnost k čestnému předsedovi SPO. Mezi účastníky nechyběla ani pokuřující Lucie Hašková se svým klasickým a stejně xenofobním doprovodem Petrem Semerákem a dalšími přáteli neofašizujících úvah o správném zaměření přihnědlého světa v okolí. Mezitím vším Olda Lukáš rozjíždí svou řečnickou etudu směřující k Putinovi na plakátu, protože notebook nonšalantně položený na reprosoustavě nakonec odmítl poslušnost a z písničky nakonec nic nebylo.

Slova se opírala o vojáky NATO postávající v blízkosti ruských hranic, zatímco z myšlenek radikálů tekla moudra z internetů, které jednotliví exponenti pokládají za stoprocentní pravdy. Putinova kohorta vojáků sice bombarduje civilisty v Sýrii a podílí se na utrpení obyvatel velkou měrou, ale to Lukášovi nevadí, protože v jeho očích ruská armáda na Blízkém východě udělala za dva týdny to, co se americkým spojencům nepovedlo celé čtyři roky. Opět se zapomíná na realitu a dává se přednost politické demagogii bez ohledu na tzv. obyčejné lidi, kterými se české neofašistické a nacionálně bolševické kruhy zaštiťují pokaždé, když je to třeba.

Z Putina se doslova za bílého dne stává nový James Bond odmítající oplácet Západu stejnou mincí…jak dojemné…dokonce, když se Lukáš ptal svých facebookových přátel, zda viděli na území Česka nějakého ruského vojáka, všichni údajně odpovídali, že viděli jenom americké kolony projíždějící českými městy…tak to už je opravdu co říct…očekával snad tento muž od milovníků Kremlu a přátel ideálu Velkého Ruska něco jiného? Demagogie si podává ruce, ale to se dalo očekávat. Skutečné rusofilství nemá se slepou vírou v Putinovu agresi a diktátorský styl vlády nic společného. Svou činností lidé jako Lukáš a Dlouhý devalvují myšlenky rusofilství, protože skutečný rusofil miluje ruskou kulturu, historii, písmo, jídlo, hudbu…ovšem neprokazuje náklonnost k porušování lidských práv, nebo k ruskému imperialismu zabírajícímu si například pro své potřeby ukrajinský Krym.

Adorace Putinovi je stejně hloupá, jako pod fotku Putina a Trumpa vkládat nápis “Podporovat české důchodce. Nepodporovat ilegální migranty“. Americký prezident s rasistickým srdéčkem a ultranacionalistickými plány je podle přítomných prvním prezidentem z dalekého oceánu, který se otočil proti kartelům a velkému kapitálu…to je opravdu velmi zábavné. Olda Lukáš asi vůbec nezná minulost vzpomínaného politika a ignoruje jeho současnost, protože v něm vidí jakousi reinkarnaci domácího Miloše Zemana.

V blízkosti jednotlivých vyřčených slov se to hemží podvratnými živly, zrádnými neziskovkami a vlastizrádci, zatímco trojice prezidentů z jednotlivých transparentů je pokládána za bič boží proti tomu všemu, co průměrný čecháček ze srdce nenávidí. Snad si připomínky vezme k srdci Jana Volfová, která kdysi založila a byla v čele společnosti využívající Evropskou unii ke svému prospěchu.

Teprve po jedenácti minutách nijak záživného monologu následuje slíbená písnička, hymna České republiky v podání české ultranacionalistky Evy Chrtkové. Kdy jindy může přijít pošlapání základních hodnot Česka, když ne na proputinovské a protrumpovské demonstraci…komičnost tomu všemu dodává druhá sloka, kterou si nacionalisté vzali za svou. Takže se ani o hymnu nejednalo. Sobotní odpoledne díky tomu bylo svědkem ultranacionalistického vylepšování českých symbolů, protože si radikálové připadají za současných symbolů maličkatí, až téměř nicotní, a tak si znaky státnosti vylepšují po svém.

Jan Dlouhý, jeden z organizátorů

Ale co byste chtěli od fanoušků teorií o Novém světovém řádu, jehož svatým grálem zůstávají teorie o vyvražďovací a vyhlazovací politice kartelů, kterou západní společenství podle přesvědčení Dlouhého a Lukáše zahájilo a proti které se alternativci – rasisté na internetu postavili. Pražské Náměstí míru se díky tomu stává svědkem tragikomických provolání, kdy se opravdoví a nefalšovaní vlastizrádci přeměňují v očích extrémistů na dokonalé vlastence. Dostává se na Chemtrails i očkování nemluvňat a mainstream ovládaný satanskými silami. Normální, soudně smýšlející člověk takové věci nemůže myslet vážně, ale čecháčkovská sekce ultranacionálů to myslí naprosto vážně.

Ke slovu se po takových perlách dostávají informace o tom, že politici “otevírají hranice masovým vrahům”. Tímto organizátoři vyzývají k nenávisti a z lidí prchajícími před nebezpečenstvím válek dělají krvelačné bestie. Radikálův svět je opravdu velmi smutným. Naštěstí tito myšlenkoví devianti nemají možnost své recepty na “lepší svět” jakkoli uskutečnit, i když všude možně prohlašují, že čas na zúčtování nastal a brzy přijde.

Prohlášeni “určitě nejste svatí, ale svatou věc určitě můžete udělat” se snaží za pomoci náboženského předurčení extrémisté legitimizovat dehumanizaci oponentů, díky čemuž může docházet k plynovým komorám, což by možná některým účastníkům a snad i organizátorům dnešní sešlosti nevadilo…ovšem, kdo ví…

Díky aktivitám Dlouhého se ke slovu dostávají představitelé skonané Holešovské výzvy, jež v zastoupení Václava Prince opět promlouvá k těm několika účastníkům sobotního demonstrování.

Václav Princ, jeden ze zakladatelů Holešovské výzvě

Nic není v jeho slovech naše, stát skomírá, zatímco se apokalypsa Princova světa rozšiřuje ve vysněných představách, aby nadále Holešovská výzva sbližující neofašistickou scénu napříč znovu rostla na podhoubí hoaxů, lží a účelových tvrzení. Pravděpodobně i na březnovém setkání extrémistů zhovadilost Holešovské výzvy zkusí štěstí, ve kterém by znovu neúspěšní milovníci teorií o mimozemských civilizací mohli kvést jako šeříky uprostřed parného dne.

Na své si během demonstrace přišli odpůrci modifikovaných potravin kdy jako jeden z důvodů jejich odmítání jsou přítomným předhazováni autisté, jež na špatné potraviny údajně doplatili svým zdravím. Dlouhý s Lukášem pozvali na svou taškařici hodně hostů, ale většina pozvání odmítla a dokonce ani Žarko Jovanovič žádné živé vysílání nenabízí. Po čtyřiceti minutách akce přichází na řadu z repráků Ortel, zatímco o pár metrů dále v hloučku postával Ponert, tentokrát bez svého petičního stánku – taxíku a opodál vedle petičního stánku se ksichtí a ukrývá Adam B. Bartoš, tentokrát v ideově odpovídajícím hnědím svetříku a černé bundičce.

Bartoš na Dlouhého akci také promluvil, udělal si reklamu na svou březnovou demonstraci, aby následně pokračoval ve svém projevu v tom, co předtím dělali jeho předchůdci. Extrémisté na dnešní akci dokázali, že jsou trapnými milovníky komunismu, rasismu, diktatury a odpůrci lidských práv, i když se jimi čas od času ohánějí. Nízká účast na podobných akcích dokazuje, že ultranacionalismus nezískává podporu mezi širší populací, což je jedině dobře.