Bylo by fajn, kdyby Bartoš za svůj antisemitismus skončil ve vězení

Adam B. Bartoš cupitající ještě před několika lety s motýlkem před Pražským hradem čekajíc na večírek Miloše Zemana zcela určitě nečekal, že se jeho ultranacionalistická kariéra doslova rozplyne jako domek z karet.  

Rádoby velký vůdce vybírající členy z ostatních neofašisticky a stalinisticky zabarvených uskupení ve svých tajných snech přemýšlel o velké kariéře, zatímco dnes, doslova v předvečer parlamentních voleb, musí přemýšlet o tom, co udělat pro své politicko – společenské přežití. Čas utíká mezi prsty jako písek a politická kariéra jednoho z nejznámějších antisemitů v republice na počátku roku 2017 nevypadá zrovna růžově.

Část straníků se trhla na protest přitvrzení stranického extrémizování, zatímco v šatníků vězí několik molů předvolebních neúspěchů, kdy někteří nestraníci získali víc preferenčních hlasů, než na demonstracích z policistů obávající se předseda s brýlemi na nose. Virtuální přání o dvaceti procentech a nastolení nové, dokonale nesvobodné společnosti získaly značné trhliny, které lze napravit zčásti pouze přátelením se s dalšími stejně, nebo podobně smýšlejícími subjekty.

Nedávno se Adam B. Bartoš setkal s předsedou prorusky orientovaného Řádu národa – Vlastenecké unie. Debata to byla zajisté podnětná. Národní demokraté zkusí vabank. Zatímco sebe sama budou navenek považovat za ty, co se slučují a nebortí vlasteneckou scénu, pokusí se v rámci Zicklerova uskupení získat co nejvíc. Zcela jistě budou ve společné kandidátce aby alespoň překonali zákonem dané minimum na proplacení získaných hlasů. O nic jiného totiž ansámblu radikálů nejde. Penězi to začíná a samozřejmě také končí.

Adam B. Bartoš má složité období. Alespoň si sem tam uklidní nervy na sepisování pohádek, s nimiž na spřáteleném vydavatelství obohacuje svůj rodinný rozpočet, když už ta politika nenese tolik, kolik se původně očekávalo. “Židovská otázka nebyla podle Bartoše dosud uspokojivě vyřešena”, ovšem otázka existence samotného antisemity vyřešena být může, a to velmi rychle.

Bartoš byl již loni v říjnu nepravomocně potrestán roční podmínkou za své loňské počínání u pomníčku Anežky Hrůzové. Za pomoci fotek zkoušel na sociálních sítích tento radikál hru na symboly a nepřímou komunikaci s extrémistickou scénou, jenže záměr mužíka s neofašizoidní zdravicí “Vlasti zdar!” nevyšel a policie se soudy zcela správně praštila antisemitu přes prsty.

Pražští policisté navrhli obžalovat předsedu krajně pravicové Národní demokracie za popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia, podněcování nenávisti, hanobení národa a schvalování trestného činu. Ve vzduchu díky tomu visí tříletý trest odnětí svobody. Bylo by správné, dokonce společensky žádoucí, kdyby justice poslala fanouška nové republiky do tepláků. Lidé jako Adam. B. Bartoš musejí vědět, že antisemitismus a vše s tím spojené nepatří do slušné společnosti. Vězením by se partaj rozpadla a vliv obrýleného neslušňáka by končil u ledu…….tedy, ne, že by tento muž kdy nějaký vliv měl.

Možná se poté dočkáme traktátu Bartošova boje, v jehož řádcích příznivci českého neofašismu najdou třeba nové zásady popisující vzhled a podobu nové a ještě novější vlasti, kde kindernáckové budou považováni za slušné lidi vhodné do pozic správců tohoto státu…….na pohádky a fantasmagorie má tento xenofob docela talent.

Padesátka extrémistů scházející se v Plzni nad narozeninami Národní demokracie svým počtem deklaruje skutečný vliv a podobenství přesoleného extrémismu. Nicotní a nevýznamní budou tak jako tak zatraceni a Adam B. Bartoš ve vězeňském mundůru bude  pouze milou třešničkou na dortu.