Štěpánkova Alternativa tragikomicky mění své cíle

Alternativa pro Českou republiku 2017 vznikla za tragikomických okolností a tato tvář nové politické hnutí doposud neopustila. Po odchodu lžisociologa Petra Hampla a Martina Konvičky se partajníci pokoušejí jako fénix povstat z velmi mělkého a mokrého písečku, do kterého se stále hlouběji propadají, a tak se ve snách o znovuzrození chytají dokonce Václava Klause mladšího, když už ten starší ztratil zájem. 

Jak se zdá, napodobenině německé krajní pravici nekvete pšenka. Nejdříve si politické hnutí dalo do vínku ukrutný boj proti všemu muslimstvu v České republice, a když senátní volby daly najevo, že takovému směru pšenka nekvete, přemýšleli straníci po něčem jiném, více zajímavém a pro extrémisty přitažlivém. Uprostřed Evropy se našinec s vyznavačem Koránu běžně nesetká, a tak politika virtuálních nenávistí vůbec nezabrala.

Kromě politických neúspěchů vydávaných zpočátku na veřejnosti za úspěchy mladého politického hnutí z koutů “ochránců křesťanstva” čouhalo nebezpečí z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Amatérští politici nezvládli svou zákonnou povinnost a nedodali kontrolním orgánům rozvahu a podklady o financování. Za tento přečin nedávno zákonodárci dali Nejvyššímu správnímu soudu podnět k zastavení činnosti. Nesnášenlivci získali rok na nápravu a ještě předtím z předsednictva odešli Konvička a posléze také Hampl.

V popředí postávali Nezmar se Štěpánkem a pro následující volby upekli nový dort s Patrioty a veřejnosti téměř neznámou politickou stranou Politika a síla. Jak zábavné…………Neúspěšní si za pomocníčky berou další podobně neschopné……po boku jako bonus, nebo třešnička na dortě postává krajně pravicový extrémista Vítek známý například z rádoby policejních odborů, ve kterých dlouhou dobu působil.

Dochází k poměrně velkým změnám, ale ty jsou, jak se zdá, pouze součástí vnitropartajních dokumentů, protože zápisy na Ministerstvu vnitra ČR zůstávají stále stejné. Název je ve výpisu jiný, akorát Štěpánek jako novopečený šéf není v ministerských análech zaznamenán, a tak v listinách čučí na zvědavce ještě stále Hamplův přítel Richard Perman a jako dvojka na pozici zůstává kontroverzní pražský podnikatel z ODS Luděk Nezmar. Duch Restartu 2014, z něhož Alternativa vznikla, zůstal ve své domovině, ve které si rochní dodnes.

Screenshot z výpisu Ministerstva vnitra ČR ke dni 22.1.2017

Potápějící loď opustil v listopadu 2016 před bratříčkováním se s Patrioty dokonce i obšírný čecháček Měštan, jež svou amatérskou tvorbou propagoval Alternativu na sociálních sítích. Sny extrémistických fanatiků se bortí jako domek z karet.

Co naplat……volby se blíží, osobní touha být politikem roste, a tak znovu Konvička v Srbsku se svými přáteli vymýšlí další plán k návratu na “výsluní”. Pomocníkem v mediální branži zůstává Měšťan……..nejspíš se veřejnost znovu na krátkou dobu pobaví, nad další politickou taškařicí žebrající o hlasy v podzimních volbách.

Alternativa také nezahálí. 21. ledna 2017 se v Praze schází republikový sněm, na kterém dochází k překopání stanov. Z politického hnutí se vytváří politická strana a v popředí na papírech zůstávají v roli předsedy Petr Štěpánek a za místopředsedy vystupují Richard Perman a Roman Papež. Restart 2014 ještě stále korzuje vrzající károu neschopných islamofobů.

Nové předsednictvo na zasedání 22.1.2017 oznamuje změny v Alternativě pro Českou republiku 2017

Jak již bylo v článku řečeno, v rejstříku, ve kterém Ministerstvo vnitra ČR registruje politické strany a hnutí, je všechno k 22. lednu 2017 při starém. Vzhledem k tomu, že nedošlo předtím v rejstříku během dvou měsíců ke změně vedení, i když bylo na sociálních sítích proklamováno, očekává se i v tomto případě naprosto stejný scénář, ve kterém možná i nadále bude politické hnutí hnutím, zatímco na ve stranických lejstrech bude hrdou politickou stranou.

Jak se zdá, virtualita není “alternativcům” cizí. Zábavná na další cestě za štěstím zůstává změna politických plánů. Islamofobie se odsouvá jako manželka po rozvodu a na řadu přicházejí další populistická témata, se kterými chtějí Štěpánek s Permanem a Papežem oslovit potenciální voličstvo.

Radikálové by rádi ovlivňovali školství, a tak se podle svých slov vrhnou na “lživou propagandu ve školství a veřejnoprávních médiích”. Alternativa se v tomto kroku pokouší o napodobení německých sousedů, kteří zcela beze studu slíbili svým fanouškům, že na sociálních sítích, internetu a televizi budou “odhalovat” “trestné činy s nevhodným chováním” muslimů, uprchlíků a nevládních organizací……..fanatici útočící na ústavou zaručená lidská práva budou nejspíš v jednotlivých vystoupeních obhajovat politiku krajní pravice, aby následně ukázali veřejnosti, jak “zkažený je tento svět” a Štěpánek s Permanem a Papežem jsou tady od toho, aby vše napravili na správnou míru. Bude to věru zábavná podívaná. Lži se doslova v přímém přenosu přemění na účelové pravdy.

Při recitování nových stranických plánů kopírujete linii facebookových přání krajní pravice. Jako krtince na zahrádce vystupují požadavky na zrušení neziskovek financovaných z veřejných rozpočtů, zrušení rozhlasových a televizních poplatků, nechybí dokonce ani touha na “restrukturalizaci a zaštíhlení” médií…….jestlipak politická strana bude ve věci neziskovek stejně důsledná také u islamofobů…..viz. případ Jany Volfové, která byla jednatelkou agentury specializující se na evropské fondy.

Alternativa nabízí jako lákadlo zásah nejspíš do České televize, protože ta je hlavním ideovým nepřítelem čecháčkovských radikálů. Štěpánek s Permanem a Papežem chtějí svou pravdu a nikoli nezávislou realitu, a tak se chystají blíže nespecifikovaná opatření. Nemusíte být zrovna géniem, abyste přišli na to, co bude následovat. V pozadí toho všeho zůstává stará písnička slovních ataků na migranty, požadavky na vypsání referenda o setrvání Česka v EU a zákazu islámu. Živnostníci si mohou “přijít na své” například zrušením regulací pro malé firmy………

Straníci nejspíš dopředu velmi dobře vědí, že budou mít nouzi o slavné tváře, a tak dopředu oznamují, že sněm také podpořil Centrum pro občanské svobody založené Václavem Klausem mladším. Nad touto informací zjihne srdéčko mnoha radikálů. Od synáčka bývalého prezidenta mohou alternativci přejímat názory na školství, zatímco se v poznámkách pod čarou objeví jako symbol parafa pana Klause.

Bude zajímavé sledovat vztahy Alternativy pro Českou republiku 2017 a přicházejícího Konvičky a ještě zajímavější a vtipnější budou kroky neschopných alternetivců, ve kterých se zajisté nejeden antifašista, obhájce demokracie nasměje nad jednotlivými pokusy Štěpánka o úspěch. Stejně ve volbách tito tragédi nezískají ani 0,2 procenta hlasů.