Šéfovi pražské SPD vadí černoch, ale čtvrtinový japonec z Tokia nikoli…to je zajímavé

Rasisté zase jednou ukázali, čeho je čecháčkovská lůza schopna. Pokud se na transparentech a letácích objevuje něco, s čím nesouhlasí, hrají si klidně na vášnivé zákazníky Lidlu a na sociálních sítích sepisují tragikomické vzkazky o tom, jak odedenška přestávají s nakupováním třeba jen obyčejných rohlíků v obchodě vlastněném německým majitelem.

Český ultranacionalismus odhaluje své zkázonosné umění, ve kterém oživuje jednobarevné vidění bílé a té špatné barvy, proti které je třeba zaútočit s největším vypětím, jaké jen mohou pisatelé za klávesnicemi vyvinout.

Proti tomuto modelu z letáku Lidlu čeští rasisté zvedli svou internetovou mikroválku

Typickým příkladem anonymního rasisty by mohl být například Zdeněk Červinka podporující snad všechny možné požadavky ultranacionální klaky, ke kterým patří také rasistické vnímání okolí. Neúspěšný kandidát Bartošovy partaje se díky svému počinu na sociálních sítích přidal k podobně smýšlejícím, tragikomicky se vyjadřujícím.

Přesolené reakce na Facebooku stejně nejsou ničím jiným, než přehnanými reakcemi ve skutečnosti neznamenajícími vůbec nic. Emoce během pár hodin opadnou a absolutní odmítači Lidlu, černocha ze strany 22 a 23 zapomenou a opět zamíří do své oblíbené prodejny, aby zde levně nakoupili to, co mají rádi.

Účelem vzkazků rasisticky laděných odmítavých postojů je vyvolání zdání, ve kterém by se celosvětově působící prodejna potravin měla třást strachy, protože rádoby velká část zákazníků nesouhlasí s tím, aby v roli modela působil pohledný černoch. Možná by na stejném místě raději uvítali bradatého a břichatého Zemana, nad kterým by ukápli kapičku kouzelné slzy.

Idnes ve své reportáži uvádí, že jedním z prvních, kdo na sociálních sítích na Lidl virtuálně za pomoci komentářů útočí, byl Vítězslav Novák – pražský šéf Okamurovy SPD.

Vítězslav Novák, vysoce postavený straník Okamurova politického hnutí očekává od českého prodejce typicky české modely a nikoli multikulturní dovoz……..82 sdílení ukazuje, že se s xenofobovou mluvou a názorem ztotožnilo mnoho lidí. Ani jeden z nich se možná nepozastavil nad tím, že Vítězslav Novák je členem politického hnutí, v jehož čele jako nejvyšší kult na piedestálu postává Tomio Okamura, jehož zjev rozhodně neodpovídá čistě slovanským rysům. Dokonce ani předsedovo jméno není slovanské……….jak je tedy možné, že rasistovi vadí “multikulturně vyhlížející model” a “multikulturně vypadající předseda” narodivší se v dalekém Tokiu není na závadu?

Podíval se vůbec internetový rasista z Prahy na svého předsedu? Pravděpodobně ano, protože několik centimetrů od něj postává na své úvodní fotce na Facebookovém profilu.

Ví vůbec předseda pražské SPD co znamená slovo multikulturní? Připadá snad Novákovi Okamurův podnik Japa Foods s.r.o. jako něco původně slovanského? Odkdy Češi, nebo Slované jedí suši a další pochutiny japonské kuchyně? Samotný Tomio Okamura několikrát na nejrůznějších článcích o sobě uvedl, že je moravsko-japonsko-korejského původu a své dětství v prvních deseti letech života strávil v Japonsku, kde se také v Tokiu v roce 1972 narodil.

Tomio Okamura je typickým příkladem multikulturalismu. Moravanka, podle státní příslušnosti Češka, z Bystřice pod Hostýnem ze Zlínského kraje se zamiluje do zahraničního studenta z Japonska, se kterým otěhotní a kterého si také vezme za manžela. S cizincem mladá žena odlétá do daleké Země vycházejícího slunce, kde se dvěma zamilovaným lidem narodí v sedmdesátých letech dvacátého století syn, jež se podle svých slov musí potýkat v tokijských ulicích s projevy rasismu jako “nečistý gajdžin”.

Pokud existuje v českém prostředí typický příklad multikulturalismu, poté jím není nikdo jiný, než Tomio Okamura, jehož někteří krajně pravicoví nadšenci a milovníci všeho putinovského považují za největšího vlastence v republice.

Ještě před třemi lety svou přítelkyni Tomio Okamura oblékal v Londýně při návštěvě mešity do hidžábu, zatímco dnes, v roce 2017 a předcházejících obdobích brojí proti muslimům a hidžábům

Vůbec, pozice Okamury v krajně pravicové a extrémistické scéně je docela zajímavá a zábavná zároveň. Část následovníků považuje polovičního Čecha, čtvrtinového Korejce a čtvrtinového Japonce za vůdce české radikální scény, kterého je nutné díky rétorickým a organizačním schopnostem strpět jako nutné zlo. Tajně v hlubinách uzavřených facebookových skupin někteří domácí radikálové sní o tom, jak po získání moci a úspěchu převezmou otěže získané moci a zbaví se Okamury jako zbytečného těžítka navrchu.

Části okamurovského tábora vyhovuje, že za vůdce mají “cizácky” vypadajícího frontmana, protože se poté mohou odkazovat na to, že žádnými rasisty nejsou, i když mají rasistické názory a postoje na společnost. Okamura s multikulturními vazbami slouží jako krycí vějička, díky které se mohou radikálové teoreticky dostat výše, než kdyby na stejné pozici a za použití stejné rétoriky stál například Tomáš Vandas, poloviční Řek Konvička, nebo jakýkoli jiný, evropsky a česky vypadající představitel v popředí.

Tomio přináší společného nepřítele a umožňuje za pomoci přehnaných reakcí a projevů překlenout u některých rasistů překážku zjevné rasové odlišnosti. Proto slovně útočí na Romy, obdivuje ve své knize Adolfa Hitlera a nacismus, útočí na uprchlíky a multikulturalismus obecně, i když velmi dobře ví, že kdyby nebylo multikulturalismu, nebyl by na tomto světě ani samotný Tomio Okamura.

Zdroj: úryvek z Okamurovy knihy Umění žít

Vykalkulovaná ochota být přehnaně xenofobním, nenávistným a rádoby pročeským přivádí do svého stáda například takové jedince, kterým je Vítězslav Novák ze Středočeského kraje. Okamuru nezajímá, co se vypráví za jeho zády. Důležité je nejbližší okolí, na kterém stojí pilíře zakládaných aktivit a veledůležité zůstává, jak celý projekt vypadá navenek a jak je vnímán zájmovou částí obyvatelstva. Pokud lidé, jako Vítězslav Novák, na veřejnosti zpívají stejnou Okamurovu písničku, poté je všechno v pořádku. Být blízko k Okamurovi může být dobrým důvodem k dalším výhodám, které mohou vybraní členové politického hnutí čerpat.

Vítězslav Novák není jediným z SPD, kdo na Lidl na sociálních sítích útočil. Takových individuí bylo mnohem víc. I tito fanatičtí jedinci si neuvědomují, že jsou součástí politického hnutí, v jehož čele stojí “česká ikona multikulturalismu”.

Vítězslav Novák, podobně jako řada dalších  fanoušků a členů SPD ukazují svým postojem, že program politického hnutí, jemuž zasvětili své životy, neberou vážně a de facto se jedná jen o skrumáž líbivých souvětí, nad kterými bychom se neměli pozastavovat, protože šéf pražské “buňky” SPD hlásá nenávist k rase, čímž jedná v rozporu s propagovaným programem.

Část programu SPD

Abychom byli spravedliví……..sám Tomio Okamura ve svých protimuslimských a protiromských výpadech doprovázených lží a polopravdami taktéž porušuje část politického programu, jehož litery se jako politik rozhodl hájit a prosazovat.

Obyčejný leták z Lidlu odkryl nedbalky nejen politického Hnutí Svoboda a Přímá Demokracie, ale také řady dalších českých rasistů, xenofobů a jedinců požadujících starodávné praktiky nacistické říše, nebo druhorepublikového období, kdy český fašismus rostl jako tráva na jaře.