Když protrumpovský křesťanský terorista vraždil, čecháčkové měli radost

Na případu v kanadském Québeku je vidět, že ne každý, kdo vykřikuje “Allahu Akbar” musí být nutně muslim lačnící po krvi bezvěrců. Tyto rádoby kouzelné větičky dokáže vyslovit každý, kdo chce odpoutat pozornost od své nicotné dušičky ochotné poslat na onen svět nevinné spoluobčany navštěvující například prostory místní mešity.

Nenávistná politika amerického prezidenta Trumpa doprovázená reakcemi na sociálních sítích a provázaná komentáři některých médií dodává sílu náboženským a rasistickým fanatikům, kteří si posléze myslí, že jsou to právě oni, kdo mohou s “problémem muslimů” něco udělat. Opět se opakuje v určitém úhlu pohledu mizerná historie lidského pokolení, kdy esesmani s loučemi v rukou vypalovali synagogy a fanoušci nacistické politiky takovému jednání tleskali a považovali jej za ochranitelská gesta nové árijské politiky pana Adolfa Hitlera z Reichstagu.

Pohled na sociálních sítích byl poněkud smutný. Například takový šéf pražské DSSS Petřivalský na svém profilu několik dnů předtím vzpomínal na výročí zasedání o konečném řešení židovské otázky, aby se následně bavil nad tím, jak kdosi daleko za oceánem zapálil mešitu.

…….jak typické a vypovídající o hodnotách předních představitelů Vandasovy strany. Obrázek se zapálenou mešitou doplněný žlutým textem sdílelo v onen okamžik mnoho fanoušků krajní pravice, Zemanovi nadšence nevyjímaje. Pověstné dno českého národa opět ukázalo, jaké je a po čem touží. Kdyby těch několik málo mešit v Česku zaplápolalo, jistě by to potěšilo české ultranacionalisty a dokonce i některé zákonodárce.

Kanadský zločin mající na svědomí šest lidských životů nemá na triku žádný imigrant, ale frankofonní Kanaďan Alexandre Bissonnette.

Alexandre Bissonnette; Zdroj: FB profil kanadského teroristy

Teroristou je tentokrát občan majoritní barvy kůže. Je doslova nechutné, jak se některá média k informacím staví a slovíčkaření o terorismu a teroristovi nahrazují jinými výrazy, jako kdyby masový vrah mající na svědomí několik lidí nebyl někým jiným, než hloupým teroristou, jehož fotografie by měly kolovat po celém světě.

27letý rodák z kanadského Québeku podle tvrzení deníku La Presse sedmnáct minut po prvních výstřelech zavolal na policii, kde se v telefonním rozhovoru přiznal k tomu, že se cítí vinen za čin, který před chvilkou spáchal. Dispečerovi na lince dokonce sdělil, že uvažuje o sebevraždě a vlastně by byl rád, kdyby jej policisté zadrželi. Informace z novin dodatečně potvrdil v Montreal Gazette policejní inspektor Denis Turcotte. Podezřelý, jež se po telefonu ke všemu doznal, čekal na místě, až jej muži zákona zastaví a byl ochoten spolupracovat. Po hovoru s policisty střelec zaparkoval své Mitsubishi na mostě Île d’Orléans Bridge, kde byl také muži zákona zadržen a vzat do vazby. Na místě řidiče vyšetřovatelé našli podle tvrzení novinářů z La Presse zbraň podobnou AK-47, se kterou prozatím netrestaný muž pravděpodobně zastřelil šestici lidí a dalších osm zranil.

Bissonnettovo auto postávající na mostě v Québeku

Podle tvrzení svědků si mladík před nechutným činem nasadil masku a vykřikoval “Allahu Akbar”……podle toho facebookoví extrémisté libující si v hoaxech a zvěstech o nebezpečném muslimovi přišli na své. Dokonce je ani nezarazilo, že by muslim v mešitě zaútočil na ostatní muslimy. Jednotliví čecháčkovští komentátoři čin kvitovali s nadšením. Chátra nehodná ani zvířeny v lese projevovala svůj naturel. Když někdo křičí “Alláhu Akbar”, tak musí přeci zákonitě být muslimem…….navíc, když muslim vraždí muslima, vnímá to zemanovská a proputinovská klaka jako bonus, jemuž je třeba tleskat. Podle toho vypadaly jednotlivé příspěvky…….kdyby se vyměnilo slovo muslim za Žid, jednotlivé komentáře by vypadaly jako vystřižené z některého z proslovů činovníků NSDAP.

Proputinovsky orientovaný kanál na sociálních sítích dokonce lhal, když mladého studenta pokládal za muslima.

Alexandre Bissonnette podle tvrzení svých spolužáků holdoval krajní pravici. Měl proizraelské názory, fanaticky obhajoval Trumpovu politiku, obdivoval francouzskou krajně pravicovou političku Le Penovou a zastával protiuprchlické názory…….. frekventant québecké univerzity rozhodně nebyl muslimem, ale zapřísáhlým islamofobem. Své ultrakatolické přesvědčení střelec z Québecu dával na sociálních sítích navědomí například obdivováním skupiny fanatiků Reasonable Faith.

Zejména díky své nenávisti a ideovému přesvědčení byl schopen a ochoten povraždit lidi pro jejich náboženské cítění. Kolik komentátorů z českých luhů a hájů zaštiťujících se českým vlastenectvím a křesťanskými hodnotami by udělalo totéž? Pravděpodobně jen malá hrstka, ale značná část by takové jednání podporovala a bez obtíží lajkovala jako vlastenecký čin.

Mikael Labrecque Berger, střelcův spolužák o Bissonettovi říká, že byl velmi neoblíbeným pitomcem žijícím samotářským způsobem života. Nestýkal se údajně se spolužáky a když došlo na debatu, vždy zastával nenávistné postoje nejen vůči muslimům, uprchlíkům, ale také činům a názorům feministických aktivistů.

Na celé věci je tragikomický postoj samotného Donalda Trumpa. Na svém twitterovém účtu píše bez obtíží o “muslimském teroru”, ale když se terorismu dopustí kanadský křesťan, tak nejmocnější muž planety mlčí, pouze pošle dopis lítosti kanadské vládě jako kdyby se nic nestalo. Na celé věci je nakrásno vidět ta trapnost náboženského rozlišování a útočení jeden na druhého kvůli náboženskému přesvědčení.

Co chybí v Bílém domě, to se nabízí v Kanadě v prostorách předsedy kanadské vlády Justina Trudeau, který ve svém proslovu zcela správně řekl: “V této temné hodině, snažme se být nejlepší verzí sebe sama. Včerejší hrozný zločin proti muslimské komunitě byl teroristickým činem spáchaným proti Kanadě, a proti všem Kanaďanům. Budeme truchlit a společně se budeme léčit. Kanaďané se nenechají zastrašit

A tak by to mělo být. Všichni jsme lidé a všichni jsme rovnocennými bytostmi se stejnými právy garantovanými nejen mezinárodní legislativou, ale také ústavou nedovolující jakékoli projevy diskriminace. Kanadská vláda se zachovala správně, zatímco Donald Trump se nejspíš snaží vyhýbat se dotazům na to, co říká o činu svého nadšence a fanatického podporovatele za hranicemi Spojených států amerických.

Události v Kanadě, čin křesťanského fanatika jsou bohužel živoucím důkazem toho, že terorismus nezná náboženství, národnost a dokonce ani pohlaví. Terorismus je živen plány podobným těm Trumpovým, a proto by možná měl americký ústavní soud na popud washingtonské místní vlády rozhodnout kladně o pozastavení nesmyslných plánů přiživujících terorismus a rozdělujících společnost na tábory zabraňující životu v budoucnosti.