Inaugurační den: Sládek sdílí fotky z pobytu v USA, další radikálové vidí v Trumpovi bojovníka proti NWO

Po několika hodinách televizního přenosu na CNN a následně přímého přenosu samotného prezidentského slibu na ČT24 skončila politika, v jejímž jádru přebývaly kladné body nad těmi mínusovými, kdy původní sliby Baracka Obamy mizely v šeru minulosti a některé nápady neskončily tak, jak se původně očekávalo.

Mohli bychom hovořit o neuzavřené věznici Guantanamo, vysokém počtu dronů ve válce proti terorismu, nebo nízké aktivitě vedoucí k ustanovení Palestinského státu, jež byla kvapem doháněna několik dní před koncem prezidentského úřadu.

Mezi kladné okamžiky Obamova prezidentství patří bezesporu ObamaCare přinášející dvaceti milionům nejchudším Američanům naději na zdravotní pojištění a následnou lékařskou péči, o které předtím tito lidé mohli snít leda tak v nejbláznivějších myšlenkách nočního přemítání mezi peřinou a měkoučkým polštářem. Kladně se politika 44. amerického prezidenta podepsala na právech LGBT komunity, kdy celosvětově byla nastartována kladná politika bez ohledu na sexuální orientaci. Vděčným tónem by minulost vlády bývalého obyvatele Bílého domu kvitovali někteří ekonomové, protože státní schodek se za Obamovy vlády významně snížil a zrovna tak i nezaměstnanost, jež za Bushova prezidentování nabývala větších rozměrů.

Donald Trump přináší jako 45. prezident nejistoty a obavy z naplnění předvolebních plků, jejichž jediným úkolem bylo nalákat příslušníky nižší třídy do volebních místností. Nejspíš většinu svých plánů neprosadí a některé nebudou tak kruté, jak bylo původně zamýšleno. I když je USA prezidentskou federací, není prezident diktátorem a musí k prosazení svých nápadů získat hlas dalších politiků, kteří si pravděpodobně velmi dobře uvědomují, že se zrušením ObamaCare není žádná jiná alternativa, bez které by bylo ohroženo mnoho lidí nejen na zdraví, ale také na životech.

Inaugurační proslov Donalda J. Trumpa byl vskutku zajímavý, a dokonce pozorného diváka zaváděla do druhé světové války, kdy občanské hnutí “Amerika především” hlásalo izolacionalismus a nezapojení USA do tehdejší světové války. Alespoň si veřejnost mohla in natura udělat obrázek, o čem ten blonďák s modrou cizinkou po boku sní. Zčásti to vypadalo, jako kdyby k lidem promlouval generální tajemník Čínské komunistické strany, aby následně z rukávu na přítomné vykoukl štamgast ze čtvrté cenové kategorie slibující fanouškům neviditelné vzdušné zámky, ve kterých je federální pravomoc roubována do pravomoci místních republikových vlád, zatímco nadšenci dojetím tleskají a vykřikují cosi o skvělé Americe, jež jako fatamorganu vidí mezi kapkami stále zvětšujícího se deště.

Sociální sítě nezůstaly pozadu. Například takový navracející se Sládek seznamuje okolí s rodinným albem amerických fotek, kdy jeden z nejznámějších populistů a rasistů sedí na obrubníku s mladou ženou, zatímco za zády se na diváky prsí Kongres…..jak symbolické a populisticky úsměvné zároveň…….neúspěšný rádoby politik dává zcela vypočítavě na malý okamžik najevo svou lásku ke všemu americkému, protože s obyčejnou fotkou naslouchajícímu publiku nonverbálně říká: “podívejte, jsem úplně stejný jako on a proto mě musíte volit”.

Sládek se ztotožňuje, zatímco krajní pravice zatlačuje kapičky slz nad tím, jak se svět bude přibližovat k milovanému Putinovi, ve kterém česká neofašistická a neonacistická scéna vidí zastánce všeho slovanského. Radikálové na Facebooku sledují inauguraci a naivně si myslí, že s Trumpem končí jejich vymyšlený a bájný svět “Světového nového řádu”, vůči kterému ve svých mozečcích usilovně bojují.

Své do tragikomického mixu pomatených reakcí dodává lžisociolog Petr Hampl přemýšlející o Sorosovi a domnělé finanční pomoci demonstrantům nesouhlasejícím s Trumpovou politikou uzavřených bání nad Washingtonem.

Zřejmě plný milostných tužeb k blonďákovi bez bugatky dává neúspěšný napodobitel německé alternativy veřejnosti najevo další své vybásněné konspirační teorie ochotné otočit se jako korouhvička na střeše, pokud to bude třeba. Dnes si popularitu zkouší navodit Hampl věčným příběhem o vlivném Sorosovi, a možná, až k tomu bude příležitost, mezi řádky zazní cosi o světovládném židovstvu a pobláznění ultranacionálové s radostí zatleskají nad virtuální realitou všedních dnů…….

Bude zábavné sledovat reakce krajní pravice, až nadšenci zjistí, že milenecké pocity ke Kremlu u Trumpa mizí s Trumpovými ekonomickými zájmy. Pokud bude třeba zvýšit svou osobní oblíbenost, překročit roztříštěnost Demokratů a například ochránit zájmy spřízněných přátel, poté půjde Putin ke všem čertům a nacionalistický postoj vůči Číně ještě nabere na větších obrátkách………potom dnešní nadšenci českých vzkazků o podpoře Trumpa zmizí v minulosti a nikdo z bývalých podporovatelů nebude chtít, aby okolí vědělo, že zrovna on podporoval a věřil Američanovi, jež v současnosti škodí milovanému Rusku.

Páteční odpoledne bylo na internetu plné nejrůznějších podivností. Ale přesně těmto lidem na americkém kontinentě byl Trumpův inaugurační projev určen především. Není divu, že kladně a doslova nadšenecky na něj reagují místní čecháčkovští radikálové, jakou je například ultranacionalistka z mobilheimu Klára Fürstová.

Kdyby xenofoby nenáviděná Česká televize nevysílala inauguraci v češtině, byl by svět ochuzen o podobné perly kecalů a lidé by se od srdce nezasmáli nad výši IQ mnoha spoluobčanů. Bezvýznamní hýkalové z prostranství před soudy bezvýznamně řeční o tom, co zaslechli jinde a na jiných místech. Kdyby extrémističtí majitelé původně vyřčených světonázorů za své perly vybírali autorské poplatky, byli by z nich přes noc milionáři a z pseudovlastenců dost možná další bezdomovci s exekutory na krku a odhodlané lidové fronty by řídly, protože nebojácní majitelé klávesnic by neměli peníze na cestování za vlastenectvím.

Šéf pražské DSSS Jiří Petřivalský má neskutečný záběr. Ještě před několika hodinami vzpomínal na konferenci nacistů ve Wannsee a počítal s tím, že se konečné řešení bude znovu opakovat, aby o pět hodin později z radosti nad tím, že je Bílý dům opět bílý změnil úvodní obrázek na svém profilu.

To jejich vlastenčení dělá obrovské veletoče. Od nacistů, plánu na vyvražďování Židů, po inauguraci Donalda J. Trumpa. Někomu stačí málo a bílý den se stane skutečností. Ultranacionalistův svět je neskutečně jednoduchý. V jednotlivých pochvalných příspěvcích věří ve vládu podle předvolebních slibů, zatímco si hlasatelé krajní pravice nevšímají toho, že nepřímo uznávají americkou světovládu a zapomínají na Rusko, jež by v jejich snech mělo být navždy veliké a všemocné…co by na to řekl milovaný Putin…

Obyčejná inaugurace ukazuje nedbalky extrémistické scény, která bez obtíží podlehne snům a nabízeným lžím, které uctívači jedné barvy pokládají za stoprocentně pravdivé. Ale co bychom chtěli od lidí ochotných dát hlas Miloši Zemanovi, nebo některé kreatuře z DSSS……..