Hašková se svými kumpány ukázala, že nemá úctu k českým zákonům

Z projednávání žaloby studentky, které škola zakázala nosit hidžáb za přispění ultranacionalistů a náboženských fanatiků vzniká docela tragikomické divadlo. “Bartošovi lidé” zase jednou všem ukázali, jaké podobenství má jejich kultura. Narušování klidného průběhu soudního jednání nejspíš patří do obyčejů Nové republiky, o níž nejznámější antisemita v republice tak rád básní. 

Extrémisté už den předtím na sociálních sítích avizovali, že na soudní projednávání dorazí a budou tam podle svého narušovat klidný průběh, aby veškerou pozornost svrhli na sebe. Tragikomici obyčejně trpící nedostatkem pozornosti společnosti se jako malé děti zuby nehty snaží ukázat, ze právě oni, pobočníci Adama B. Bartoše a Lucie Haškové, jsou těmi pravými a správnými vlastenci ochotnými přijít s transparenty Atatürka a Miloše Zemana před budovu pozemské spravedlnosti.

Je to vskutku zábavné spojení dvou ultranacionalistů společně toužících po co největším kultu osobnosti, jehož stínu by se měl obávat i ten nejmenší mraveneček na cestě. Malý hlouček několika lidí postávajících před vchodem do soudní budovy dopředu nepřímo oznamuje, co se bude dít. Zatímco transparenty odpočívají opřené o zeď, extrémisté do čočky mobilního telefonu v přímém přenosu na sociálních sítích ukazují svůj arzenál. Přítomní přišli zabránit “islamizaci českých škol”, a proto raději chystají porušování zákonů České republiky. Možná je to tím, že Bartoš s právními předpisy zajišťujícími nestranný soudní proces nepočítá, a tak jeho “ovečky” pokračují v tom, co znají nejlépe.

Zdroj: screenshot z videa

Náboženský fanatik Robert Žák si na hlavu nasazuje motorkářskou přilbu, zatímco Jana Yngland Hrušková začala během jednání zpívat státní hymnu a tím narušovala soudní stání. Při tom všem divadelním představení nechyběl prapor spolku Lucie Haškové “Za naši kulturu a bezpečnou zem”, který ve svých rukou třímala Romana Freiselová.

Robert Žák se dokonce snažil výzvami strhnout na svou stranu ostatní účastníky soudního jednání, a tak není divu, že byl soudkyní za pomoci justiční stráže ze soudního sálu společně s Hruškovou, Haškovou a mnoha dalšími společníky vyveden pryč do prostranství zimních ulic. Soudkyně proto rozhodla o neveřejném líčení, které znovu začalo po jedné odpolední. Ostatní účastníci ze soudní síně mohli poděkovat ultranacionálním klaunům, že museli opustit jednání. Přítomní narušitelé nechtěli znát argumenty protistrany. Přišli jen propagovat sami sebe a také svou zhoubnou ideologii. Paní ředitelka Kohoutová má být skutečně na koho hrdá….je zábavné sledovat reakce extrémistické scény na představení divadelníků Lucie Haškové. Zatímco ekonomický imigrant Zdeněk Chytra chválí úsilí Hruškové,

fanatický islamofob a novopečený křesťanský fanatik Lukáš Lhoťan má úplně opačný názor a považuje snažení tragikomiků za ublížení antiislámu…….samozřejmě, svou veřejnou zprávičku tento mužík okrášlil vybájenými litanijemi na Šabatovou, aby před islamofobními kreaturkami nevypadal jako někdo, kdo brání islám před útoky pseudovlastenců.

Na celé podívané nechyběl Černoch z Úsvitu, Klaus mladší, Volfová z Bloku proti islamizací, a dokonce ani pseudovlastenka z mobilheimu spojující se například v rámci Lidové fronty s neonacistou Matějným, Klára Fűrstová. Když už nejsou žádné protimuslimské demonstrace, radikálové své úsilí zaměřují na soud, ve kterém se jedná především o základní lidská práva, jež nemá žádná vzdělávací instituce právo rušit, nebo omezovat.

A jak dnes Hašková se svým ansáblem dokázala………bartošovcům a islamofobům nejde o české tradice, české zákony a české občany…….ti jsou pro ně na posledním místě, protože v popředí stojí Já společně s touhou být viděn ve spojitosti s nějakou kontroverzí, pro kterou se stávají známějšími a se kterou sami dokážou překonat smutek ze svých životních neúspěchů a selhání.