Radikál na Facebooku hledá někoho, kdo by v Teplicích vystřílel muslimy

Islamofobové na sociálních sítích perlí jeden příspěvek za druhým. Cítí se událostmi z Berlína, aniž by si při své extázi nenávisti uvědomili, že ve svých příspěvcích překračují hranice zákonů a už dávno jejich slovíčka nemají nic společného se svobodou slova.

To je velmi nebezpečné, protože xenofobních příspěvků vyzývajících k zabití, nebo smrti se může chytit některá jednoduchá dušička, jež se klidně může v Česku dopustit teroristického útoku vůči místní muslimské komunitě. Typickým příkladem by mohl být islamofob a milovník Ortela na sociálních sítích vystupující pod jménem Pavel Rygel.

Je to další chudák s českou vlajkou místo profilovky a jednoduchým textem navrchu. Nejspíš tuto jednoduchou dušičku ani omylem nenapadne, že se chová stejně jako antisemité. Na svém profilu vyzýval k vystřílení muslimů v Teplicích, zatímco v rádoby vtipném příspěvku hledal někoho, kdo by se takového činu chopil.

Tímto příspěvkem se Pavel Rygel dopouští hned několika trestních činů, pro které by mohl mít poměrně vážné potíže se zákonem. Jednak nabádá k vraždě a zároveň nabádá k nenávisti vůči skupině osob. Se stále sílící fanatickou nenávistí v extrémistické scéně nejspíš budou ve světě virtuálna růst podobné příspěvky. I proto by policie měla proti takovým příspěvkům rázně zakročit. Zcela nepochybně dojde také ke zvýšení násilí vůči muslimům také mimo sociální sítě a internet, kdy krajně pravicové spolky budou organizovat útoky na muslimy, nebo místa spojená s muslimskou komunitou.

Polici s vyšetřovacími orgány by měla být v takových případech agrese  nemilosrdná a soudy by viníkům měly vyměřit tresty s vyšší sazbou jako vzkaz extrémistické scéně, že takto není možné se vyjadřovat v demokratické společnosti.

SDÍLET