Pákistánec byl v Berlíně propuštěn, ale extrémisté si jedou stále tu svou

Takže si to shrňme. Neofašistické kreaturky – čeští rádoby vlastenci – se mohou okotit radostí, že mezi útočníky v Berlíně je Pákistánec, jež měl Poláka – řidiče náklaďáku unést a zabít.

Mají plné klávesnice islamistů a vražedných uprchlíků, i když policie celou dobu již od samého začátku říká, že nic není jisté a lidé, tím méně média, by neměli dělat ukvapené záběry. Senzacechtiví pisálci chtějí vědět, nebo alespoň tušit, kdo podle národnosti je ukryt za panem tajemným, jehož policie na základě svědectví očitého svědka přibližně dva kilometry od místa tragédie zadržela.

Identita mrtvého v autě je jistá. Jedná se o Poláka, příbuzného majitele špeditérské firmy. Vytvářejí se hypotézy ve světle kterých má být polský státní příslušník obětí únosu a pod nátlakem násilí měl dotyčný muž autem přijet na místo určení, kde byl v kabině auta také policisty nalezen mrtev. Policie říká, že druhá osoba z náklaďáku, patrně únosce, měl řidiče pobodat a postřelit.

Ve světlech informačních šumů se objevují teorie o Pákistánci, jež měl tím druhým v pořadí – tedy únoscem otce sedmnáctiletého potomka z dalekého Gdaňska. Počáteční podezření se potvrzují. Pákistánec byl německou policií chycen na místě, o kterém novináři předtím tak doslovně z nepotvrzených zdrojů referovali.

Už na začátku měla policie pochybnosti, protože Pákistáncovo oblečení bylo bez známek krve a spalin střelného prachu, přestože Polák měl být v kabině auta pobodán a následně postřelen. Věrohodných zdrojů je opravdu velmi málo. Některé německé zdroje dokonce tvrdí, že zakrvácené šaty byly nalezeny v kabině náklaďáku a útočník měl dostatek času se převléct do čistého oděvu. Avšak ani tyto informace nejsou stoprocentně pravdivé a policie je odmítá komentovat s tím, že je celá věc v pátrání.

Sociální sítě ožívají slovními útoky na uprchlíky, Merkelovou, muslimy a nepochybně také na samotný islám. Hovoří se otevřeně o teroristickém útoku, islamizaci společnosti, a dokonce se najdou i takoví, kteří bez zarudnutí v obličeji tvrdí, že za celým děním z minulé noci může Obama, nebo dokonce samotná CIA………konspirace žijí svým věčným životem a krajně pravicoví radikálové využívají situace a vypisují své sáhodlouhé eseje nad tím, že tohle z minulé noci předvídali a klidně by souhlasili s trestem smrti pro zadrženého Pákistánce.

Extrémisté považují nepotvrzené informace za bernou minci a nechtějí slyšet nic dalšího, protože duch události jim poskytuje mocný nástroj k rozšiřování nenávisti. Po dlouhé době islamofobové, ale také odpůrci Evropské unie mohou vylézt ze stínu, aby veřejnost seznámili se svými názory, ve kterých je Merkelová vrahem evropské identity, zatímco oni samotní by raději prohloubili ghettoizaci, utlačování a utiskování minorit, protože tajemná izraelizace ve spojením s ozbrojováním civilistů je podle vyznavačů rasismu jediným receptem na současné dění.

Mladý cizinec pákistánského původu byl podle oficiálního vyjádření německé policie propuštěn, protože nejsou žádné důkazy o tom, že by zmiňovaný muž narazil autem do davu lidí a zabil tak minimálně dvanáct návštěvníků předvánoční akce na berlínském náměstí. Pákistánec pravděpodobně nic neudělal a policie znovu odpoledne říká, že islamistické pozadí, natož zastřešení nějakou teroristickou organizací neexistuje, protože se k útoku doposud nikdo nepřihlásil……bohužel se v podvečerních hodinách nakonec k události přihlásila organizace Islámského státu…….ovšem takové přihlášení je třeba brát do uvozovek, protože tito extrémističtí fanatici se přihlásí prakticky k čemukoli, co by jim mohlo vynést v islamistické scéně věhlas. Oficiálně islamistické pozadí není podle německé policie doposud potvrzeno. Islámský stát se k útoku přihlásil, ovšem nedodal žádný důkaz, že za hnusným skutkem může zrovna on.

Pákistánec Návid B., který přišel do Německa jako uprchlík v loňském roce, není podle policejního vyjádření viníkem, ale to extrémistům nevadí. Jeho propuštění považují za protinárodní čin vyšetřovacích orgánů, jež podle mámení evropských fanatiků nesnášení spolupracují na islamizaci Evropy, přestože ve skutečnosti žádná islamizace na Starém kontinentě není a nikdy nebyla.

Konspirace se kují a nenávisti bují, zatímco se představitelé krajně pravicových luhů a hájů snaží získat opět místo na slunci, dokud je ještě nějaká šance. Vrah polského řidiče a viník masakru na německém náměstí stále uniká, zatímco Babiš podobně jako řada dalších českých politiků pluje na vlně populismu, když nešťastné události připisují migračním vlnám a politice Angele Merkelové, což se v žádném případě nepotvrdilo. A i kdyby ano, je Německo s Evropskou unií povinné dodržovat mezinárodní právo i lidská práva a nikoli je porušovat, nebo svévolně upravovat. Bohužel, vyjádření ministra Chovance není daleko od toho Babišovo…….což je velmi smutné, vzhledem, že jde o ministra vnitra, který zcela nesmyslně hovoří o “muslimských teroristech”, i když nic jako muslimský terorista neexistuje.

Evropská civilizace degeneruje, když se zříká svých vlastních základních myšlenek humanismu a ochrany lidského života. A následky tohoto stavu jsou viditelné v tom, že systém parlamentní demokracie postavený na tvorbě většinové vůle ztrácí kontakt s okolím a také svými voliči, což se projevuje nejen v chování parlamentářů, ale také v ochotě být populistickým i za cenu zamítnutí svého Já vytvářeného po celá staletí.

Hodnoty se rozpadají a morálka nalézá jiná podobenství, ve kterých člověk přestává být tím hlavním, nejdůležitějším. Viníky ztráty hodnot nejsou uprchlíci, ale především my samotní Evropané, protože neděláme nic pro to, aby morálka měla stále svou vysokou hodnotu, která je vražděna výroky Kmoníčka, když tento muž klade paralelu mezi terorismem a uprchlictvím, protože uprchlíky jsme si bombami, podporou tyranských režimů a násilným vnucováním naší kultury pozvali sami. Proto bychom měli mít také morální povinnost uprchlíkům pomoci, protože milion lidí Evropskou unii nepoloží.

SDÍLET