Ortelův řidič a ochrankář sdílí songy Conflictu 88 a hubil by “negry”

Publicistický pořad České televize za pomoci záběrů Víta Klusáka dokázala, že se na koncertech Ortelu hajluje a českou extrémistickou scénu chytil amok konspiračních teorií, kdy si dokumentarista měl do Frýdku-Místku přivést komparz, aby zde sehrál náckovské elegie na prohnilé vlastenectví. 

Takové úvahy jsou úsměvné a docela tragikomické. Když už není možné popřít projevy neonacismu, tak se mermomocí vymýšlí příběhy spiklenectví, aby Hnídek a jeho fanouškovská základna ze všeho vyšli jako hvězdy národa, neřkuli oběti sluníčkářského zla. Krajní pravice zkouší veletoče ze strachu z úbytku oblíbenosti, kterou si autoři nenávistných textů nachytali na nejrůznějších demonstracích krajně pravicových uskupení v republice.

[embedplusvideo height=”390″ width=”640″ editlink=”http://bit.ly/2g2unqA” standard=”http://www.youtube.com/v/qExtyZsm81A?fs=1″ vars=”ytid=qExtyZsm81A&width=640&height=390&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=&lean=1″ id=”ep3105″ /]

Bangovo správné odsouzení symboliky používané také nacisty vyvolalo na sociálních sítích vlnu šílenství, kdy se radikálové neuměle snaží dokazovat, že s neonacismem a pokřiky “Sieg Heil” nemají nic společného. Fotografie minimálně z Hnídkova působení v Conflictu 88 dokazují, že si současný frontman je naprosto jistý tím, co lebka v extrémistické symbolice znamená.

Tomáš Hnídek zpívá v Conflictu 88 obklopen lebkami s neonacistickými prapory

Ponechme stranou problematiku lebek a místo toho se zaměřme na jednotlivé členy kapely a blízkého okolí v blízkosti Tomáše Hnídka. V jednom z předcházejících článků jsme se zabývali organizátorem koncertů Ortela Liborem Šíbou a v článku jsme na základě příspěvků na sociálních sítích dokázali, že se jedná o rasistu milujícího krajně nenávistné a extrémistické postoje. Tématika krajní pravice, rasismu a dalších nenávistí se prolíná celou eskadrou Ortela. Obzvláště v popředí postává nenávist vůči Romům. Dalším typickým příkladem by mohl být Ortelův řidič a ochranka v jednom.

ashampoo_snap_2016-12-06_01h36m28s_032_

Dobře živený a muskulaturně zavalitý mladík, občanským jménem Petr Procházka, dělá Hnídkovi na koncertech “gorilu”, postává na pódiu v pozadí, zatímco se na sociálních sítích chová tak, jak by se od orteláka dalo očekávat.

Tamtamy Facebooku u jednotlivých členů kapely nekapely naznačují, že publicistický pořad 168 hodin nebyl svou reportáží příliš daleko od pravdy. Petr Procházka má mezi více jak devíti sty virtuálními přáteli také známé tváře neonacistické scény a krajně pravicové scény. Jednou z nich je například mostecká Lucie Šlégrová ukrývající se pod nickem Sigyn Hamer.

No dobrá, virtuální přátelení se v anonymních chatech jsou jedna věc, ovšem nasdílené příspěvky, fotografie a názory jsou zase věc jiná. Chování na časových osách virtuality ukazuje na povahu majitele účtu. Kromě pozvánek na jednotlivé koncerty, fotky zbraní se objevují rasistické, xenofobní a vysoce nenávistné části vypovídající o podstatě osazenstva Ortela. Jak se zdá, v eskadře hnědomyšlenkářů mají v oblibě trička s lebkami v nejrůznějším provedení.

ashampoo_snap_2016-12-05_18h57m41s_040_

Tentokrát nechybí anglický nápis “Můj domov Můj hrad” doplněný o profilovou lebku s helmou připomínající výbavu nacistického wehrmachtu doplněného o samopal používaného taktéž nacistickou armádou během druhé světové války. Hnídkův ochrankář měl z dárku zcela jistě velkou radost, a proto jej pro své přátele nasdílel……jak vlastenecké a české………ale co byste očekávali za symboliku na neonacistické módní značce Mighty Warrior. Možná si tento skvost Hnídkův řidič a ochrankář vezme na některý z dalších koncertů.

Ale co, takový Poslední sen neonacistického Conflictu 88 s refrénem “Teď tu umíráš a máš poslední sen, snad bude tu líp až přijde ten den, až nad hrobem tvým budem sborově znít: Čechy jsou bílý, je tu pořádek klid.“na dobrou noc přinese Procházkovi naděje na hnědější a dost možná bělejší zítřky, o kterých popěvoval před pár lety samotný Hnídek.

ashampoo_snap_2016-12-05_22h49m55s_019_

To nám ta nenáckovost a zaručená nerasovost nějak bere za své. Organizátor megakoncertů Šíba má s Procházkou blízkou nenávist k Romům. Toto přesvědčení bude v celé kapele “firemním” přesvědčením

ashampoo_snap_2016-12-05_19h06m07s_047_

Nechybí ani motivační prospekty Řádu národa……..zřejmě dodávají zahnědlému smýšlení bodyguarda Ortela větší odhodlání do dalších dnů. Když Ortelák a jeho fanoušci říkají, že jsou proti rasismu, vlastně myslí to, co Procházka na svém profilu zveřejnil. Nejradši by “vyhubili negry”.

ashampoo_snap_2016-12-05_23h13m01s_024_

Kdyby přeci jen srdéčko zabolelo nad smutkem z dávno zapomenutých časů, nablízku je facebookový přítel, od kterého je možné stáhnout některý z k srdci líbivým obrázkům, jakým může být například motorka v barvách nacistické vlajky

ashampoo_snap_2016-12-05_23h19m32s_025_

Ortel je zvláštním hudebním tělesem. Jak se zdá, lebka je u nich daleko víc, než jen nějaký symbol rebelství tolik viditelný na rockerské scéně. Dvojznačnost napomáhá těmto krajně pravicovým extrémistům v zakrývání možných skutečných významům. Při pohledu na jednotlivé členy Ortela, lidi pohybující se v jeho těsné blízkosti si každý musí v hlavě rozhodnout, zda tato hudební kapela je, nebo není neonacistickou.

1982051_1522106364775014_8210609102803951458_n
Koncert Ortelu 14.11.2015

Každopádně Možná by se lidé měli zamyslet nad rčením o kachně, která když kejhá jako kachna a vypadá jako kachna nakonec kachnou také bude. Minimálně tetování fanoušků naznačují, že jim xenofobní a rasistické názory nebudou cizí.