Národní demokracie má mnoho společného s rusofilním Řádem národa

Zicklerův spolek hábitářů hledá spojence. K motivačním heslům na Facebooku z budovy vlastněné Ruskou federací a Řádu národa pronajímané za symbolickou částku je potřeba další stejně smýšlející partnery. Možná i proto někteří přední představitelé rusofilního spolku zakládají občanské spolky, do kterých “chytají” nejrůznější představitelé krajně pravicové scény.  

Na líbivá hesla propojená sliby volebních úspěchů v nadcházejících obdobích se virtuální pobertové přeměňují v nové spolupracovníky Řádu národa. Zatímco si koordinátorka Zicklerova spolku myslí, že nápis “Arbeit macht frei” znamená “Práce šlechtí”, cestičky absurdity přivádějí do náruče nábožensko-politického projektu antisemitu Adama B. Bartoše. Část lidí se mu trhla, vydala prohlášení nesouhlasící s rostoucí profašistickou klikou uvnitř Národní demokracie, a tak politický projekt pána s brýlemi potřebuje do nadcházejících voleb někoho rádoby silnějšího……..třeba lépe placeného……….

Řád národa, stejně tak Národní demokracie chtějí vytvořit kolem sebe koalici radikálů společně kandidujících pod jednou listinou v nadcházejících volbách. I proto se odehrávají nejrůznější schůzky ve více, či méně prapodivných konstelacích. Za zdmi kanceláří, pronajatých objektů, restaurací, ale také zapadlých špeluněk probíhají debaty, ve kterých se Řád národa snaží prosadit zejména tu svou.

Je to docela tragikomické, protože ještě před několika týdny to byl samotný Bartoš, kdo “vykrádal” stranické aparáty a přebíral jejich členy, aby později opět o tyto lidi přišel. Před úsvitářským koketováním s Konvičkou Zicklerův tým zkoušel ohřát se v blízkosti Bártova svítání…..hrátky s parlamentní partají nevyšly, a tak se od tohoto okamžiku v černém suknu odění preláti facebookových mouder pokoušejí o něco trošku jiného.

Adam B. Bartoš má s Řádem národa mnohem víc společného, než by se mohlo na první pohled zdát. Oba dva ideově “zpracovávají” v “branných táborech” omladinu. Navlečou jim stejnokrojem zatímco děti členů a sympatizantů zažívají lehce střižené kurzy sebeobrany, nebo střelby ze zbraní. Politické hnutí s politickou stranou nabízejí svým členům rádoby adrenalinové zážitky, pro které někteří dokonce i vstoupí do řad členů…..

Řád národa, stejně tak Národní demokracie má na vrcholných pozicích rasisty, extrémisty, antisemity, klerofašisty a další stoupence nesvobodných ideologií. I v tom jsou si oba dva – Národní demokracie a Řád národa – podobní jako vejce vejci. Zicklerovi nebude nejspíš vadit neonacista v popředí a dokonce možná ani fašistická tónina, jež podle rebelantů v Národní demokracii panuje a kraluje.

Zicklerův spolek, tolik blízký Rusku a kremelským zájmům, možná potřebuje poblíž někoho více agresivnějšího s jasně rozpoznatelným tónem v hlase. Přeci jen hrátky na náboženskou společnost, kdy se v hábitech promenádují velmistři řádu, není pro některé ultranacionalisty to pravé ořechové. Pokud fotografie přehluší ideologie……poté nemusí sektaření příliš vadit a stejně tak Národní demokracii mohou hrátky na Boha přinést více klidu do skupinky klerofašistů.

Národní demokracie skrze Adama B. Bartoše má také blízko k Rusku. Předseda se dlouhou dobu přátelí s človíčkem Ruského institutu strategických studií Eduardem Popovem, s nímž se také osobně setkal.

Kruhy zájmů se krásně uzavírají. Extrémisté se styky na kremelskou notu jednají, aby následně mohli ve společném šiku zaútočit na dvouprocentní hranici ve volbách. Adam B. Bartoš se v zastoupení svého člena schází také v sídle Úsvitu s dalšími představiteli krajně pravicové a extrémistické scény, protože Úsvit Lidinského, potažmo Bárty chce také kolem sebe sjednotit ultranacionály, a tak na své půdě organizuje schůzky, na kterých se radikálové seznamují a domlouvají………pokud bude chtít Úsvit i nadále po roce 2017 zůstat v parlamentu, poté musí chtěnechtě jednat třeba i s Řádem národa, nebo Národní demokracií.

Jde o miliony, a tak se hrany vesele obrušují. Rusofilní klaka chce zničit demokracii a nadcházející volby mohou být za pomoci účelových koalic radikálů minimálně dobrou příležitostí k naplnění stranických kas.