Náklaďák z Berlína dává prostor spekulacím, konspiracím i útokům na lidství

Nákladní vůz vjede v Berlíně do davu lidí a média spouštějí stavidla hysterie, kdy Česká televize naprosto nelogicky v jedné paralele hovoří o zavraždění ruského velvyslance v Turecku a zabití minimálně devíti lidí na německém vánočním trhu. 

Ve stejný okamžik minutu po minutě zaznívají teorie o radikálních muslimech v Turecku a možném ohrožení Evropy, jako kdyby najednou všichni věřící v Korán neměli být nikým jiným, než krvelačnými bestiemi čekajícími na okamžik bestiální odplaty. Co na tom, že reportér z berlínské ulice jedním dechem dodává, že zatím nikdo neví, o co vlastně během nešťastné události šlo. Proextrémistické mozečky některých spoluobčanů si takový mix informací v podání turkologa spojí ve velké zkratky, kdy je předem jasné, že za události v nočním městě mohou muslimové, když i v tom Turecku vrah pokřikoval “Alláhu Akbar”.

Někteří komentátoři se mění v žonglérská esa, když po kilech pohazují s informacemi o možném teroristickém útoku, i když není předem jasné, zda šlo o nehodu, teroristický útok, nebo nějaký jiný čin. Automobil měl být údajně zaregistrován u špeditérské společnosti v Gdaňsku a jeho řidič mohl být polským občanem – bratrancem majitele obchodní společnosti, které auto patřilo. Ve vzduchu se pohybují spekulace o únosu řidiče i s náklaďákem, nebo se dokonce hovoří o tom, že řidič je někde zadržován, zatímco útočníci vraždili. Není nic jistého, ale fanoušci konspiračních teorií mají předem jasno. Frau Merkel podle českých, ale také německých neofašistů páchá evropskou genocidu a dnešní nešťastná událost je toho údajně jasným důkazem.

Čeští politici říkají to, co si myslí, že by chtěli voliči slyšet. Proto Jiří Pospíšil hovoří o izraelizaci společnosti, kdy by si české bezpečnostní složky měly vzít za vzor styl práce izraelských policistů, případně speciálních pořádkových sil. Jako kdybychom od tohoto okamžiku měli dát vale realistickému přemýšlení a přednost by měla dostat akurátní zloba požadující smrt jako nejlepší způsob řešení. Hlavní je, že politik chce ochraňovat a použije k tomu veškeré možné prostředky, i když není předem jasné, před čím by viditelná část bezpečnostních složek měla ochraňovat. Volič zůstane spokojený a dokonce se nebude ptát, proč zákonodárce vyhodil miliony na armádní hrátky, když ani ten milý vojáček se samopalem v ruce nedokáže zabránit šílenci v jeho neomluvitelném činu.

Důležitý je pocit voličů. Proto se zítra sejde Bezpečnostní rada státu a Chovanec na ní bude požadovat více policistů s kvérem na vánočních trzích a všude tam, kde je hodně lidí. Václavák se předem řídí novými příkazy. V půl dvanácté večer jsou na náměstí k vidění vojáci se samopaly a dokonce přibyli i pochůzkáři. S buřtem v ruce a ozbrojeným mladíčkem za zády se člověk cítí mnohem lépe……..někdo může dokonce dojít k názoru, že s takovým způsobem zabezpečení se nemůže nikomu vůbec nic stát. Jako kdyby některá z pohyblivých bezpečnostních pojistek měla ostatní ochránit před činy jednotlivců, jakými v českém prostředí byla například Olga Hepnarová, na jejímž činu se podepsal především nezájem společnosti jako takové.

Nejspíš ukradené a plně naložené auto ocelovými konstrukcemi zůstává pro některé nezpochybnitelným důkazem, pro který bychom měli skoncovat s lidskými právy, když kdejaký čecháčkovský neofašizoid na sociálních sítích básní o genocidě bílé, nebo evropské populace na Starém kontinentě. Prozatím se podle nepotvrzených informací ví, že jeden z členů osazenstva kabiny náklaďáku byl Polákem, zatímco jiné informace to popírají…….nicméně, zabedněné duše islamofobiků nejspíš nepůjdou a nevytvoří skupinu “Poláky v České republice nechceme” a nebudou na náměstích požadovat vyhoštění všech Poláků v Česku. Pošlapali by tím zahrádku slovanské vzájemnosti, kult obětí uprchlického teroru a jakési vzájemné křesťanské lásky.

Místo toho půjdou extrémisté jako hladoví psi po konspiracích, kde alespoň nádechem někde dýchá možnost zaútočit na multikulturalismus, islám a nejlépe přistěhovaleckou politiku. Na tom si smlsnou krajně pravicoví kecalové, jakými jsou například Alternativa pro Německo, jež dnešní večerní události využije ke svému prospěchu. Polák byl v autě zastřelen, a tak je tady naděje zamasturbovat si nad smrtí minimálně devíti lidí, jež přispějí svou smrtí k návratu ztracených duší ultranacionalismu zpět do středu politických dění.

Je smutné, jak někteří lidé reagují na události a místo soudnosti a touhy po reálném řešení událostí volí populismus jako hlavní nástroj budoucích kroků. Nejspíš v následujících dnech zazní další teoretizování nad tím, jak bychom měli zůstat krajně pravicovými, protože když si budeme hrát na radikály a označíme předem někoho za prokázané viníky, potom můžeme všichni společně uvěřit v bezpečí a zakonzervovanost Česka, do kterého nesmí stigmatizovaní, protože čecháčkovská malost obhospodařující neofašismus si to žádá. Přeci jen je to jednodušší, než požadovat zlepšení psychiatrické péče, výkonnější činnost tajných služeb a zodpovědnější práci politiků.