Ministerstvo vnitra žádá pozastavení činnosti Alternativy pro Českou republiku 2017

Hamplův a Konvičkův projekt příliš dlouho nevydržel. Alternativa pro Českou republiku 2017 vznikala za tragikomických okolností a zrovna tak končí svou cestičku krajně pravicovou scénou.

Partajníci islamofobního mámení velmi dobře znají své nedostatky, a tak se po výměně předsedy pokoušejí za pomocí spolčování se s dalšími stejně neúspěšnými odvrátit pomalý, přesto jistý konec. 17. listopadu 2016 pod hábitem nejistot Štěpánek s Nezmarem podepsali společnou spolupráci v příštích parlamentních volbách s Patrioty ČR a Lošťákovým politickým projektem. Bude zajímavé sledovat, jestli podepsaný dokument je vůbec právně závazný, když jej za Alternativu podepsal Petr Štěpánek jako její předseda, i když v seznamech Ministerstva vnitra ČR je jako předseda doposud veden Hamplův kamarád Richard Perman.

ashampoo_snap_2016-12-06_10h11m51s_075_

Oba dva pánové z islamofobního seskupení zajisté velmi dobře věděli o Damoklově meči visícím nad hlavou Alternativy.Novopečená politická strana doprovázená amatérismem nejvyšších obrátek neplnila zákonem stanovené povinnosti. Jednou z nich bylo dodání finanční zprávy o hospodaření do rukou Ministerstva vnitra ČR. Zdánlivě jednoduchá záležitost díky jednotlivým nesrovnalostem byla, jak se zdá, nad schopnosti extrémistů. Zákulisní zprávy napovídaly, co se bude v následujících týdnech a měsících dít.

5. prosince 2016 zasedala Vláda České republiky a jedním z bodů, které ministři projednávali, bylo rozhodnutí nad osudy několika politických stran a hnutí neplnících zákonem stanovené povinnosti. Ministr vnitra prostřednictvím návrhu číslo 1514/16 požadoval podání návrhu k Nejvyššímu správnímu soudu na pozastavení činnosti mimo jiné také Alternativy pro Českou republiku 2017.

To samo o sobě nemusí nic znamenat, protože jmenovaný politický subjekt pánů Hampla a Konvičky nyní zastupovaný Nezmarem a Štěpánkem nemusí být zrušený, protože existuje sotva ani ne půl roku. Nejspíš neúspěšné islamofobní fanatiky stihne osud Romské demokratické strany, která také byla Nejvyšším správním soudem na žádost Vlády ČR posuzována, aby nadále soudci shledali, že partaj zakázat nemohou, a tak partajníci tragikomického střihu dostali rok navíc. Během tohoto období může strana napravit své nedostatky a nakonec může fungovat dál a dokonce také může kandidovat do následujících voleb. 

Bude zábavné sledovat jak fanatičtí extrémisté na jednotné kandidátce Alternativy pro Českou republiku 2017 budou usilovat o hlasy v parlamentních volbách. Nejspíš se bude jednat o poslední takřka beznadějný pokus uniknout z hrobníkovy lopaty. Amatéři usilující o hru na německé kolegy sice mohou nadále existovat, nicméně se bude pravděpodobně jednat o mrtvý projekt podobný bývalému Restartu 2014 z něhož Alternativa pro Českou republiku 2017 přejmenováním vznikla.

Pro demokracii je takový scénář jedině dobrým a do jisté míry předpokládaným zakončením.