Jindřich Svoboda neoprávněně pobíral dávky v nezaměstnanosti a dlužil na nájemném

Jindřich Pinďa Svoboda díky oficiální družbě s komunisty a sociálními demokraty vyvolal na ultrapravicové scéně zemětřesení, kvůli kterému po dlouhé době předluženec a odsouzený podvodník může cupitat po chodbách radnice ve špatně padnoucím obleku. 

Nový duchcovský radní, Jindřich Svoboda, je výsměchem, možná i mementem dnešní doby, kdy radikál organizující protiromské pochody, šikující se do občanských hlídek  nepřímo vyzývající ke střílení do romských dětí, odsouzený za podvody na zdravotní pojišťovně, okrádající stát na sociálních dávkách, může vykonávat funkci zastupitele.

21. prosince 2016 tento pán jako svědek a žalobce působil v soudním jednání proti Miroslavu Fedákovi, jež pod vlivem alkoholu nazval před budovou místní pizzérky policisty “českými mrdkami”. Jednalo se o velmi vypjatou situaci, kdy odsouzený Rom před několika nashromážděnými lidmi uctívajícími památku tragicky zesnulého Miroslava Demetera pod vlivem emocí vypěnil a ulevil si slovně na ochránce zákona. Na stejném místě s partou krajně pravicových extrémistů byl také Jindřich Pinďa Svoboda, který využil situace a na Fedáka podal trestní oznámení.

Představitel duchcovské pobočky Vandasovi DSSS si zajisté připadal jako král, když projednou mohl přispět k odsouzení představitele jím nenáviděného etnika. Celou událost v médiích Jindřich Svoboda komentoval slovy: “Ta vulgarita mě zarazila. Pracuji, odvádím daně, tohle mě urazilo. Proto jsem šel na policii a podal trestní oznámení”……..to je celkem tragikomický komentář od někoho, kdo byl sám odsouzen za podvod a dluží všude, kam se podívá. Kdyby Svoboda nebyl zvolen zastupitelem, možná by ani žádnou práci neměl a s tím odváděním daní by to také nebylo horké.

Pojďme se společně podívat, kdo Jindřich Svoboda je: 

Jako správný nacionál s Thor Steinarem na hrudi je Jindřich Svoboda plný překvapení. Nedávno v české justici zaznamenal prvenství. V Teplicích byl vůbec poprvé souzen na principu o dohodě viny a trestu. Přesto všechno se v médiích mírně prostorově výrazný hololebec tváří jako slušný člověk hájící zájmy slušných lidí. Pro potvrzení svých lží využívá “Pinďa” ze severu malé děcko. S dceruškou po boku na místním náměstí bez ostychu zarytě tvrdí, že jako slušný člověk hájí zájmy dalších slušných lidí z Duchcova. Otázkou zůstává, kdo opravdu tím slušným člověkem v mysli radiála zůstává.

Soudce Miroslav Čapek “Pinďu” odsoudil k tříletému trestu s podmíněným odkladem na pět let. Kdyby se nesoudilo podle novinky v trestním zákoně, hrozil by Podvodníčkovi trest 2 – 8 let odnětí svobody. Předseda duchcovské pobočky nedělníků totiž okradl VZP o 945 000 korun. Podváděl při nárokování náhrad za cestování do Fakultní Thomayerovy nemocnice, kam papírově, nikoli však reálně, jezdil. To se to krásně virtuálně za státní jezdívalo do nemocnice z Duchcova do Prahy.  Nepsali náhodou v některém z předešlých článků do komentářů extrémisté, že nežijí ze státních peněz a nevyužívají sociálních systémů?

Jindřich Svoboda se chová přesně tak, a se chovají ti, proti kterým ve svých fantasmagoriích bojuje. Virtuálně cestoval k lékaři, aby následně žil na úkor společnosti. Za 948 000 mohl být léčený někdo opravdu potřebný s vážnou chorobou. Jenže tyto peníze probendil podvodník ze severu republiky. Přesně takový čin je aktem nepřizpůsobivce, oné pověstné “vši”, o které mnozí kolegové Svobody básní. Přitom Jindřich Svoboda sám trpěl vážnou nemocí a musel projít chemoterapií……o to je Pinďův čin mnohem závažnější a morálně pokleslejší. Sám v osudný den před soudem 25.2.2013 Jindřich “Pinďa” Svoboda vypověděl: “To co se stalo mě mrzí. Vinu přiznávám a škodu budu splácet. Od 1. dubna mám příslib zaměstnání. Pracovat mám jako elektrikář.

Jindřich Svoboda na první  další pohled vypadá jako klasický nepřizpůsobivý spoluobčan. Krajský soud v Ústí nad Labem několikrát projednával Svobodovy dluhy. Kápo místních ukřičenců dlužil za nájemné v roce 2010, nebyl schopen zaplatit to, co musí běžně platit každý občan této země. 

pinda_najem

Kromě podvodu na pojišťovně a dluhu na nájemném má Jindřich Svoboda podle Žádosti o určení insolvenčního správce z roku 2010 dluh u 11 věřitelů v celkové výši cca 230.280,- Kč. Insolvenční návrh na sebe podal samotný Jindřich Svoboda. S invalidním důchodem měl příjem přes deset tisíc korun, přesto nebyl schopen své závazky hradit. Asistentka soudce Krajského soudu v Ústí nad Labem, Mgr. Michaela Baierová v Žádosti o určení insolvenčního správce uvádí, že úpadek bude pravděpodobně řešen oddlužením formou splátkového kalendáře. Dlužní, na protiromských demonstracích vystupující jako bezúhonný a zaručeně poctivý spoluobčan měl tolik dluhů, že nevěděl co s nimi a raději na sebe podal insolvenční návrh.

Jako typický příklad bychom mohli použít Svobodův dluh u GE Money Banky. Půjčil si 31 968,- Kč, které 1 353 dní nesplácel.

pinda_ge_money_bank

S úroky z prodlení, úroky z nesplácené vypůjčené částky a náklady řízení Pinďův dluh dosáhl 104 638 korun. Půjčuje si snad slušný člověk u banky, aníž by své splátky bance uhradil? Proč si půjčoval, když následně víc jak třiceti tisícový dluh nesplácel?

Jindřich Svoboda na protiromských demonstracích, v diskusích na Facebooku, v nejrůznějších vyjádřeních útočí vůči Romům jako proti zneužívačům sociálních dávek. Přitom právě v tomto ohledu by novopečený zastupitel a vůdce duchovské DSSS měl raději pomlčet. Internet je studnice informací a není problém najít, jestli se do insolvenčního řízení nepřihlásila například sociálka nebo úřad práce. Jindřich Svoboda pobíral neoprávněně dávky v nezaměstnanosti.

Úřad práce v Teplicích se k insolvenčnímu řízení v roce 2010 přihlásil o navrácení neoprávněně vyplacených dávek v nezaměstnanosti, které Svoboda pobíral.
pinda_urad_prace

Pokud novopečený zastupitel severočeského městečka za DSSS někdy na tamější náměstí nazýval neoprávněné poživatele sociálních dávek za vyžírky, poté by tak měl nazývat také sám sebe.  Úřad práce vyzval ultrapravičáka z Vandasova spolku rasistů k navrácení 33 598 korun, ten se však k ničemu neměl a insolvenční řízení mělo o dalšího účastníka navíc.  Pinďa si pobíral invalidní důchod a k tomu pobíral dávku v nezaměstnanosti. Asi takový způsob využívání státní pomoci nepřipadal současné “hvězdě Duxu” prapodivný.

§ 56 zákona 435/2004 sbírky říká:
(1) Uchazeč o zaměstnání je povinen vrátit poskytnutou podporu v nezaměstnanosti a podporu při rekvalifikaci nebo jejich části, bylo-li
c) krajskou pobočkou Úřadu práce dodatečně zjištěno, že mu byl přiznán starobní důchod nebo invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně, s výjimkou invalidního důchodu přiznaného fyzické osobě, která je invalidní ve třetím stupni a je schopna  výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek32b)

(2) Podporu v nezaměstnanosti a podporu při rekvalifikaci je uchazeč o zaměstnání povinen vrátit Úřadu práce za dobu, po kterou se jejich poskytování překrývá s dobou
c) pobírání invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, s výjimkou invalidního důchodu přiznaného fyzické osobě, která je invalidní ve třetím stupni a je schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek 32b)

Kdo je tedy slovy ultrapravičáka “vyžírka”? Jindřich Svoboda dokonce neplatil účty za telefon a T-Mobilu dlužil 24 242,70 Kč. Z Protokolu o přezkumném jednání a schůzi věřitelů z 11. ledna 2011 je nepřehlédnutelný “seznam osmi věřitelů, kterým Jindřich Svoboda dlužil

  1.  Česká republika – Úřad práce v Teplicích – zjištěná částka: 27 577,57 Kč
  2. Město Duchcov – zjištěná částka: 4 334,55 Kč
  3. GE Money Bank, a.s. – zjištěná částka: 104 638,30 Kč
  4. Kooperativa pojišťovna, a.s. – zjištěná částka: 2 251,00 Kč
  5. T-Mobile Czech republic, a.s. – zjištěná částka: 24 242,70 Kč
  6. CP Inkaso s.r.o. – zjištěná částka:  4 834,10 Kč
  7. Home Credit, a.s. – zjištěná částka: 10 103,48 Kč
  8. Český inkasní kapitál, a.s. – zjištěná částka: 9 503,73 Kč

Velmi zajímavý seznam dluhů na někoho, kdo se ve jménu DSSS staví do čela všech poctivých, spravedlivých lidí a právně uvědomělých lidí.