Extrémisté v Aktivních zálohách zjišťují, že to s jejich vlastenectvím není tak horké

Aktivní zálohy Armády České republiky byly vítanou příležitostí ultranacionálů sáhnout si na uniformu, výzbroj a opravdický výcvik pravých mužů, o kterých na sociálních sítích tak často hovoří.

I když internetoví žvanilové podávající přihlášku do Aktivních záloh pokládají povinnou vojenskou službu za nutnou součást výbavy každého opravdového muže, sami s rychlostí blesku během několikatýdenního soustředění pochopí, že skutečná vojna moderního střihu je o něčem jiném, než o válení se v kasárnách a randění s holkami v časech opušťáků.

Vlastenecké nadšení ochotné v řádcích facebookových příspěvků strážit hranici na život a na smrt bere za své. Romantika se nekoná a profesionální vojáci se čas od času k záložákům nechovají tak, jak by si xenofobní nadšenec původně představoval. Je zábavné pročítat příspěvky účastníků cvičení a docela vtipné bývají také články v novinách, jako byl ten v Právu, kde si frekventant dvoutýdenního cvičení stěžoval na poměry, kdy nízký plat láme srdcařovo nadšení jako horská řeka koryto údolí.

Čím dál více se ukazuje, že mrzkých 5 400 nebo 7 000 čistého za půl měsíce nekonečného drilu nestojí za tolik námahy……..možná kdyby na to přišlo, raději by členové Národních domobran Adama B. Bartoše zalezli do rohu, aby je nikdo neviděl, protože hry s kamarádíčky na přepadání uprchlíků a střelba do terčů je něco jiného, než ostré nasazení v týlu Aktivních záloh Armády České republiky třeba někde v Afghanistánu.

Pro spoustu kluků, kteří mají hypotéku a doma ženu s dětmi, to bude rozhodování o tom, zda u záloh zůstat, nebo ohrozit existenčně rodinu” smýšlí jeden ze zmiňovaných aktérů výcviku……možná si tento mladík měl předem rozmyslet, co je pro něj důležitější a zda si k těm hypotékám má brát proplacené volno v podobě několika týdnů, protože stát zcela logicky hradí méně, než by si zájemce představoval.

Jeden by řekl, že peníze u xenofobů nehrají roli, když jde o vlast………ale z jednotlivých reakcí je jasné, že tomu tak není. To bude nejspíš tím, že milovníci všeho českého pokřikující na demonstracích “muslimové do plynu” nejsou žádnými vlastenci a o vlastenectví jim vůbec nikdy nešlo. Iluze snadného života s penězi na přilepšenou nedokáží překonat osobní selhání, kdy fyzička nemá na zdárné dokončení několikatýdenního kurzu, a tak většina účastníků skončí nezdarem a znovu se navrátí zpět do své mediální bubliny Parlamentních listů a lásky k Miloši Zemanovi. Jako útěcha na bolístka poslouží společná fotka, na které maník z virtuality býval ještě mužem v uniformě s kvérem v ruce. To se hned rychle zapomíná na otravnou manželku, děti věčně věku něco požadující a otravného šéfa za krkem.

Průměrný radikál přicházející do Aktivních záloh Armády ČR si myslí, že dostane vyšší frčky, ale to se nestane. Naprostá většina členů Aktivních záloh má snížené hodnosti a s nižší hodností přichází nižší platové ohodnocení………zákon záložákům dává roční odměnu 18 000 korun a k tomu ještě jídlo zdarma……….to ale účelovým vlastencům nestačí. Inu…….k pravému vlastenectví rasisté a nejrůznější xenofobové z facebookových skupin potřebují velkou motivaci. Jak říká jeden ze záložáků: “Pocit vlastenectví, pocit toho, že člověk dělá něco pro svou zemi. Za to však i něco očekává.“………..a tím očekáváním se nemyslí bolavé nohy, záda, zlomené kosti, řev nadřízeného velitele, nebo pot na obličeji způsobený například plynovou maskou při jednom z nácviků přežití v místnosti zasažené slzným plynem.

Slečinky z demošek by raději naturalizované vlastenectví nejlépe z pohodlí pohovky, nebo měkkého křesla, protože tam se v představách může dít téměř cokoli. Nezbývá, než se smát blábolům extrémistů, protože oni ve skutečnosti nic jiného neumí.