Zemanovi podpůrci 17. listopadu ukázali smysl pro antisemitismus i dávku extrémismu

Neofašisté, neonacisté, antisemité a především islamofobové se rozhodli podpořit svého prezidenta Miloše Zemana. Ve skromném počtu se 17. listopadu 2016 na Letenské pláni sešli fanoušci hospodské politiky, aby zde ukázali co všechno ukrývá nitro průměrného čecháčkovského xenofoba. 

Kromě útoků na sudetské Němce se ve slovních recitálech jednotlivých aktérů návštěvníci dočkali čistokrevného antisemitismu i nenávisti vůči představitelům vlády, jmenovitě lidoveckému ministru Hermanovi, jež se před několika měsíci setkal se zástupci “Sudeťáků” v nedalekém Německu. Nevzdělaná klaka obývákových revolucionářů takové počínání pokládá za vlasteneckou zradu, zatímco poklonkování Putinovu Kremlu není ničím jiným, než obhajobou vlasteneckých snů svobodného Česka, kde většinově vyhrávají Slované nad jakýmkoli jiným etnikem v republice.

ashampoo_snap_2016-11-17_14h03m15s_018_

Ještě půl hodiny před začátkem celé akce bylo pódium prázdné. Jen opodál na zadní straně plátna visel Miloš Zeman a spolu s ním i patřičná zdravice. Kolem cupitali amatérští vojáčci Marka Obrtela následovaní fotografy, novináři a dalšími nadšenci rádoby vlasteneckého křepčení na hranicích.

Přítomní nedemonstrují za 17. listopad 1989. To od vítačů rudých praporů, bílé rasy a klerofašistické tóniny v hlase nemůže nikdo očekávat. Tyto existence, často postaršího věku, chtějí novodobou revoluci hnědých nadějí a právě proto v sychravém odpoledni dorazili na Letnou, aby zde ve společném šiku zaskandovali svá oblíbená hesla o prohnilé demokracii a krásné minulosti komunistického Československa, kde každý musel pracovat, i když nechtěl. Jednoúčelovot s populismem je během dvouhodinovky doslova nutností.

ashampoo_snap_2016-11-17_14h01m09s_017_

I když přítomní odmítají globalizaci, bez obtíží použijí na začátku zvuk jihoafrické vuvuzely k zahájení setkání……jak hezké a zábavné…….naštěstí nikdo neprotestuje, a tak je všechno v absolutním pořádku. I když už dávno druhá odpolední odbyla, stále se ten vlak vlastenčení nerozjíždí a čeká se dalších pět minut. Aby se demonstrant nepolekal, zní během tohoto okamžiku z reproduktorů zaručený šlágr Tomáše Ortela. Flašinetářské nadání spoluzakladatele neonacistického Conflictu 88 nesmí zaručeně chybět.

ashampoo_snap_2016-11-17_14h12m24s_022_

Extrémisté chtějí svůj kousek vlastní pravdy, a tak s husitským chorálem “Kdož sú boží bojovníci” přicházejí vlajkonoši. Někteří z nich vypadají, jako kdyby přicházeli z daleké budoucnosti. S černými brýlemi na očích připomínají známou americkou komedii “Men in Black”. Je to ukázka bezbřehé kýčovitosti, kdy na kousku hadru zazní barvy diktatury nejrůznějších spolků a organizací. Bohužel, mezi nimi zůstala na veřejnosti znásilněná vlajka České republiky, jež musela mlčky strpět drzost přítomných radikálů.

Oldřich Lukáš, jako mužská část uvaděčského dua, pokračuje technickými detaily, ve jménu kterých se nedoporučuje sahat na exponáty s vlaječkami, protože vlajkonoši “zastupují všechny lidi” a vůbec jakýkoli kontakt s demonstranty si nepřejí. I v tomto komentáři extrémisté ukázali ohavnost uzavřenosti, kde něco bývá prezentováno a nikdo do celého aktu nesmí zasahovat.

Jan Dlouhý je svolavatelem dnešního setkání podporovatelů nacionalisty z Hradu, a tak se mezi prvními ujímá slova. Ve své podstatě se nejedná o nic průlomového. Kratičký projev je nudný a de facto se skládá jen z díků některým lidem, jež Dlouhého v jeho snažení podporovali a dostatečně propagovali.

ashampoo_snap_2016-11-17_14h17m49s_026_

Jako druhý přichází poněkud rozladěný Roman Bakala. Měl hovořit o programu akce……ovšem místo toho začíná s báchorkou o tom, co se před několika minutami odehrálo na Palachovo náměstí, kde promlouvající před chvilkou také byl. Demonstrace pořádaná islamofobními fanatiky z Bloku proti islamizaci byla údajně rušena studenty placenými cizí vládou. Je zábavné, jak rychle fanoušek Volfové ví o odpůrcích a jejich nacionalisty vysněných donátorech. Radikálové jsou rozenými vypravěči pestrobarevných příběhů. V mysli ultranacionalistů je svět tvořený polarizujícími mocnostmi ovládajícími vůli těch, co neletí na vlně neofašismu a radikalismu. Mladíci měli i během zvuků národní hymny vysílat z tlampačů volání muezína k modlitbě…….zda-li tomu tak opravdu bylo….. to přítomní spoludemonstranti nevědí, ale mile rádi nabízeným příběhům uvěří, protože v takovém příběhu se snoubí islamofobie s nenávistí ke sluníčkářům.

Roman Bakala si myslí, že koho země, toho víra. A proto pokládá fanatickou nenávist vůči muslimům za svaté právo. Mužík s nechvalně známým příjmením pokračuje vychvalováním programu demonstrace, zatímco za malý okamžik zazní nepříjemně osolená hymna. K jedné sloce přibyla ta druhá, protože jedině tak song státnosti vypadá lepším a dokonalejším. Jednotlivým řádkům notové osnovy dala život neznámá, na demošce nepřítomná Chrpková. Nacionalisté mají neustále potřebu upravovat národní symboliku, ke které hymna bezesporu patří.

ashampoo_snap_2016-11-17_14h40m33s_032_

Každý z řečníků má tři minuty. Z jednotlivých úst vystupují židozednáři a nechybí ani bezcharakterní politici chrlící v mysli extrémisty primitivní urážky na prezidenta republiky, jehož ideály se radikální osůbky rozhodly ochraňovat. Julie Karlovská předčítá Manifest občanské sounáležitosti a děkuje všem za morální a finanční podporu. “Temné síly světového zla chtějí vymazat zbytek světa, jejich poskoci chtějí zablokovat prahu”, a proto Jan Mynář ze Slovanské jednoty přichází s historickým exkurzem západních a východních Slovanů………..povídačky o Novém světovém řádu doslova v přímém přenosu slaví další jmeniny.

Prozemanovská klaka se ohavně zabarvuje. Antisemitismus je součástí kolektivního myšlení Letenské pláně. Místy si člověk připadá, jako kdyby vycestoval v čase do předválečného Československa, kde “zrádní Židé” usilují o život Slovanů. Kdo by náhodou nevěřil a nechtěl strhávat Davidovu hvězdu z průčelí pražské synagogy, dostává v celofánu zabalenou nenávist vůči sudetským Němcům. Kdyby ani tohle nezabralo, je ve slovech řečníků v zásobě chvála komunismu, “kdy všichni měli práci a museli poslouchat”. Vlast, národní stát a lidstvo představují v myšlenkách krajně pravicových radikálů čecháčkovství prim, kvůli kterému, a pro který postarší pán několik minut pronáší jinak nudný projev. Mynářova protiněmecká slina dělá zadobře ultranaciálním povahám, protože přítomní chtějí všechno pro národ.

K ochraně slovanství poslouží šlágr “Hej Slované”. Je úplně zbytečné do detailů vykreslovat do detailů každé vystoupení řečníků, protože se neustále opakovaly stejné, nebo velmi blízké myšlenky. Jak se zdá, málokdo z přítomných na pódiu při sepisování svého projevu sledoval odraz tváře v zrcadle, protože stať o hnědých mozcích v podání myšlenkově zahnědlých byl vskutku tragikomickou vložkou nic neříkajícího prozemanovského setkání.

ashampoo_snap_2016-11-17_14h49m58s_035_

Jaroslav Mencl ze Svobodného vysílače využil nabízené příležitosti a své vystoupení přeměnil na sebereklamu. Dokonce se neštítil zahájit kantátu na antisemitismus, kdy webovky Svobodného vysílače poskytují antisemitům servis například poskytnutím antisemitsky laděné literatury, jakou jsou například Protokoly sionských mudrců, jež jsou Menclem pokládány za jasný důkaz židovské světovlády, proti které by se Slované měli bránit. No……..alespoň otevřeně zástupci podpultového projektu ukázali, co jsou zač. Kupodivu, nikdo nebučí, takže všichni na demonstraci s nabízenou nenávistí souhlasí.

ashampoo_snap_2016-11-17_15h02m47s_038_

Obrtel v práci na záchrance sice do pěti rána piloval svůj proslov, nicméně i přes veškerou snahu se dopustil lží, když se snažil parafrázovat Husův citát, který samozřejmě v originále zněl úplně jinak. Ale to teď není důležité. Obrtel se vydává za velitele nových vojsk a je připraven pomoci státu především v boji proti NATO, Američanům a dalším nepřátelům Putinova Ruska. Hračičkami na vojáky se to doslova hemží. Přichází Milan Richter z Klubu českého pohraničí a seznamuje ostatní se svým zkázonosným názorem na svět, ve kterém existuje pouze jedna barva a nic jiného.

Nechybí ani přítomnost Bukovského ze Českého svazu bojovníků za svobodu. Od teď už nikdo nemá pochybnosti, že jmenovaná organizace nemá nic společného se svobodou. Pokaděné nedbalky Vodičkova “pluku” ukazují všem své zahnědlé a poněkud zasmrádlé švy. I zde kraluje nenávist k Němcům doprovázená dalším koloritem hlouposti. Vojensko-nacionalistický etos ukončuje Štefec z Veteránů ozbrojených sil a bezpečnostních sborů, jež Obrtela nazývá “novými vojáky”.

Další řečník v pořadí, Václav Princ pokládá antikomunismus za špatný, zatímco unisono kritizuje kapitalismus. Na podobné tónině popěvuje Miroslav Šota, který k tomu všemu přidává konspirační teorie o selhání soudců, advokátů a korupci v justici. Poslankyně Olga Havlová přináší do absurdních vystoupení ještě větší demagogii, tentokrát na geneticky modifikované potraviny. Nevzdělanci vyprávějí o rakovinotvorných kukuřicích, až si člověk říká, jestli náhodou některý z nich nějakou nepožil.

ashampoo_snap_2016-11-17_15h56m27s_050_

Krátce po čtvrté odpolední přichází Ortel. Nechybí ani jeho “sumo zápasník”, aby svému šéfovi asistoval během následujících tří písniček, se kterými souzní dav sotva tří stovek lidí. Každý řekl a zazpíval co chtěl…..dokonce nechyběla modlitba k posvěcení otcovských snah posledního radikála v poli.

Ve čtvrt na pět se mohou všichni rozejít, nebo následovat Lucii Haškovou a její partu neofašistů a neonacistů. Kdo si chtěl zabékat “Čechy Čechům”, mohl využít služeb Obrtelových lidí při pochodech Prahou. Dvě hodiny stačily k pobavení pseudovlastenectví a pokochání mysli nad nenávistí vůči Židům a dalším nepřátelům odpůrců Miloše Zemana.

SDÍLET