Vladimír Kapal z obývákového studia rozšiřoval poplašné zprávy o pražském majdanu

Obývákové Svobodné rádio Vladimíra Kapala je tragikomickou etudou na poli internetové stoky. Pravidelně pobaví a dává prostor na vlnách nul a jedniček nejrůznějším představitelům české ultranacionalistické, ale také nacionálně bolševické scény. Zvučný hlas postaršího pána by klidně mohl posluchače provázet některou z nedělních pohádek, ale místo toho se hlavní speaker rozhodl za každou cenu rozčísnout stojaté vody absurdity, kdy o zábavu s úsměvem na rtech není žádná nouze. 

Tak například den před 28. říjnem 2016 se Vladimír Kapal rozhodl poskytnout prostor zaručeně podpultovým a stoprocentně pravdivým báchorkám o chystajícím se pražském majdanu, kdy zrádci národa svážejí do hlavního města ozbrojence, aby zahájili puč vůči Miloši Zemanovi, jemuž téměř rodinné osazenstvo Svobodného rádia věnovalo nejen svá srdéčka, ale také čistě vlastenecké duše.

Na světlo světa se dostávají konspirační teorie, nad kterými by například neúspěšný senátorský kandidát Daniel Solis doslova zbledl závistí. Když už ti takzvaní národovci odmítají přicházet na demonstrace, nabízí se jiný způsob lákání. Tentokrát se z ošatky všech možných zápletek vytáhne ukrajinské podobenství, protože všichni odpůrci tragikomika z Hradu jsou těmi mytickými fašisty, před kterými by se průměrný čecháčkovský rasista měl držet na pozoru. Do polívčičky komplotů FBI, CIA a dalších pomocníků obávaného Sorose zpoza příběhu vystupuje osmaosmdesátiletý Jiří Brady, jež je v bájeslovném příběhu zakladatele Svobodného rádia pokládán za další amerikánský pokus o destabilizaci a očernění tolik milovaného tatíčka dolních deseti milionů, ke kterým se redakce zmiňovaného média nepochybně počítá.

Člověk opravdu neví, jestli se má smát, nebo začít plakat nad tím, co zrovna v archivu na Youtube slyší. Je to halucinace podzimních mlžných výparů, nebo se skutečně pokouší partner maminky reportéra Svobodného rádia Martina Dukáta o politicky nekorektní nalákání hnědě smýšlejících na demonstrace blížících se dnů? Svědky pravdy v tomto případě zůstává Patriarchát Byzantské církve, který údajně podobné informace o americkém spiknutí minulý týden dostal také. Zábavný na tomto tvrzení zůstává fakt, že nic jako Patriarchát Byzantské církve neexistuje……..tedy, alespoň takový útvar není na Googlu k dohledání.

ashampoo_snap_2016-11-04_04h10m26s_096_
Screenshot z webu Byzantského katolického patriarchátu

Že by zlí a naprosto zlotřilí Američané dopředu smazali veškeré informace o stoupencích zmiňovaného náboženského spolku? Nikoliv. K nalezení je pouze ukrajinský Byzantský katolický patriarchát, jehož politicko – náboženské názory odpovídají Kapalovým, Dukátovým a vůbec českým ultranacionalistickým náladám i přihnědlým barvám, jimiž se směřování k Putinovi vyznačují.

Dobrá, slovutný Kapal se nejspíš spletl. Nicméně, jako cestu k nápravě Patriarchát navrhuje pokání společně s modlitbami……..zůstává otázkou, zda-li taková cesta k antimajdanu bude cool také pro navrátilce Jiřího Černohorského, jež cestičkami za milionem z darů věřících oveček také občas zavítá do obýváku Vladimíra Kapala, aby zde souzněl na stejné, sexy šťavnaté návnadě konspirací, na kterou se chytne kdejaká tučná kořist, například v počtech účastníků nevlasteneckých setkání v památečných dnech České republiky.

ashampoo_snap_2016-11-04_05h23m13s_097_
Vladimír Kapal

Kromě 17. listopadu se také blíží prezidentské volby, a tak báchorka o majdanu a antimajdanu poslouží k očernění všech prezidentských kandidátů, protože na čecháčkovském nebi nacionálního šovinismu sídlí pouze jeden jediný Bůh, a tím není nikdo jiný, než slovutný a zajisté státnicky vypadající Miloš Zeman. Místy si člověk během rozhlasově nerozhlasové relace připadá, jako kdyby se nalézal v padesátých letech minulého století, kdy se to rozvraceči, zrádci a americkými mandelinkami bramborovými hemží po širém okolí. Jak se zdá, moderátor vysílání se tak nějak ztratil v časech dávnověku a možná kdyby mohl, začal by s občanskými zatýkáními, nebo snad s ještě ostřejšími akcemi, nad kterými by hoši z KGB zbledli závistí.

Ošatku žlučovitosti okrášluje otevřený dopis spolužáka kardinála Vlka, patriarchy Eliáše. Samozřejmě se na začátku zapomene na to, že tento Eliáš není nikým jiným, než patriarchou ukrajinského Byzantského katolického patriarchátu, kterému Kapal dává doslova nadstandardní prostor. Proč by také ne, když rádoby náboženská organizace, která ve skutečnosti žádnou církví ani organizací není, říká to, co obýváková redakce Svobodného rádia opakuje neustále do éteru.

ashampoo_snap_2016-11-04_05h27m44s_098_
samozvaný patriarcha Eliáš

Mimochodem, Byzantský katolický patriarchát vznikl před pěti lety, kdy skupinka exkomunikovaných kněží vytvořila kolem sebe jmenovaný spolek. Náboženští preláti totiž sebe sama vysvětili do biskupských funkcí, útočili bezdůvodně vůči představitelům náboženské obce, brojili proti demokracii, a tak byli z náručí církve jako heretici vyloučeni. Prvním patriarchou umělohmotně vytvořeného Byzantského katolického patriarchátu byl vybrán Kapalem zmiňovaný arcibiskup Eliáš Antonín Dohnal. Patriarchát se dopustil hereze, a proto nemá žádné zastání v žádné existující katolické církvi. Jeho centrum je v ukrajinském Lvově, kde spolek také působí. Eliáš a jemu věrní vytvořili na Ukrajině náboženskou sektu “Ukrajinskou pravověrnou řeckokatolickou církev”, na kterou v červnu roku 2015 komando ukrajinské tajné policie provedlo zátah a trojici Čechů, mezi kterými byl také Eliáš, následně vyhostilo ze země. Dohnalovo církevní společenství je označováno za “sektu dohnalitů” a rádoby náboženští představitelé těchto sektářů brojí nejen vůči demokracii, globalizaci a homosexualitě, ale také podle některých svědků na Ukrajině rozšiřují “dohnalité” ruskou propagandu.

Je zajímavé, o koho se Kapal ve svých tézích opírá. Človíček, jež nyní nemá s náboženstvím nic společného, nazývá Halíka s Vlkem za pseudomesiáše, zatímco jako dobrý muž v popředí zůstává bývalý ukrajinský prezident Janukovyč. Kapal s celou redakcí souhlasí se zmiňovaným otevřeným dopisem samozvaného patriarchy Eliáše. S přihlédnutím na minulost členů Byzantského katolického patriarchátu je oprátka nasazovaná ukrajinským kněžím jen vtipnou poznámkou pod čarou. Co na tom, že je ukrajinská historie vykládaná v řádcích černi účelově. Ultranacionalisté nemají o věci ponětí, a tak raději věří v možnost opakování ukrajinského scénáře v Česku……..je to tak zábavnější a jistější.

Vtipný je tón v Kapalově hlasu, který ze čtení otevřeného dopisu vytváří doslova rozhlasovou divadelní hru. Už chyběla jen změna hlasů, aby autentičnost byla v zájmu posluchačstva větší. Hlavní je, že v popředí celého příběhu postávají zednáři následovaní zlými a ukrutně nebezpečnými homosexuály. I na to někteří rádi uslyší…….ach Bože, samozvaný reportér to zase jednou Halíkovi nandal, když ústy proruských agitantů vychválil Zemana. Právě takové lidi si český ultranacionalismus žádá. Odpadlý kněží nazývá pravé kněží odpadlými…….oh, jak zábavné, doslova srdcervoucí………

Ani Vladimíra Kapala v zápalu vzteku nenapadá, že se přímo v éteru a později v záznamu dopouští rozšiřování poplašných zpráv, což je podle českého právního systému trestný čin, za který může přijít i odnětí svobody. Kdyby náhodou někdo nevěřil, k dispozici je příspěvek západobijce Štěpána Kotrby, jehož žlučovité výtvory plné nadávek a vulgárností v pořadu postarší pán mile rád přečte. Vzduchem létají havloidi, zrádci národa, blbci a další expresiva, jež dělají oběma pánům nejspíš dobře na zkažené dušičce. Dokonce nechybí ani nadávky do hajzlů……což opět vyhovuje koloritu Zemanova střihu, jemuž je Kapalem nasazován hábit novodobého křižáka v poli.

[embedplusvideo height=”300″ width=”480″ editlink=”http://bit.ly/2f778qZ” standard=”http://www.youtube.com/v/LOPakQF_uWs?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=LOPakQF_uWs&width=480&height=300&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep2837″ /]

V gradaci jednotlivých slovíček nechybí ani dalajláma obsazovaný do jednoaktovky agenta CIA………to je opravdu vtipné a smutné zároveň. Kapalův pláč nad českými radikály dělá reklamu extrémistům, kteří údajně 17. listopadu na Palackém náměstí chystají demonstraci a právě tady na základě vyšinutých nápadů má dojít k onomu majdanu, o kterém se po celou dobu hovoří. Samozřejmě, xenofobně a islamofobně laděný rádoby reportér nesdělí posluchačům pravdu, v níž budou extrémisté dělat bordel, na který policie náležitě odpoví. Případné střety nebudou pro obývákové pseudovlastence ničím jiným, než mytickým majdanem. Horečka noci dokonale zapůsobí k obrazu svému, protože obývákové studio slouží jedinému cíli……….a tím je ochrana Miloše Zemana, za kterého přítomní obětují klidně minutu ticha……..snad se ve stejný okamžik neozvou tamtamy svědomí a vyčítající přímou i nepřímou spolupráci s extrémisty a dalšími zlořády dnešní doby…….