Václav Klaus mladší láká k ODS extrémisty i “frekventanty univerzity života”

Synáček prominentního nacionalisty z Prognosťáku zase v médiích perlí. I když je sám zdravotně postižený, vystupuje v médiích hlavně proti dětem s handicapem. Jak se zdá, Václav Klaus mladší se názorově neliší od svého otce. Oba dva vyznávají naprosto stejné názory ultranacionálního naivky, kdy odlišnosti mají být uzavřené pod neprodyšnou skořápkou, protože jinak by ostatní mohli zjistit, že svět není o národu, krvi a půdě. 

Václav Klaus mladší je odborníkem ODS na školství. Alespoň modrý pták s takovým člověkem v popředí ukazuje národu svou podstatu hnědé stoky, kdy by zdravotně postižené děti měly být nanejvýš ve zvláštních školách, protože si voličská základna nacionálních šovinistů a rasistů myslí, že štěstí a rovné podmínky jsou určené pouze pro bílou rasu navždy zdravých a stoprocentně úspěšných jedinců ve společnosti.

Alespoň národ vidí, jak by to vypadalo, kdyby Klaus získal post ministra školství. Republika by se navrátila do minulosti, kdy rasismus s nenávistí zůstaly hlavní součástí všeobecného smýšlení a zdravotně postižení měli nanejvýš právo sedět doma, nebo v ústavech a přijímat invalidní důchody pěkně v tichosti stranou jakýchkoli zájmů.

Václav Klaus mladší přivádí do politiky nádech eugenického inženýrství, kdy by politik měl mít povinnost upravovat společnost za pomoci snižování šancí ostatních na vlastní volbu a právo na vzdělání. Slovíčkaření občanských demokratů na téma inkluzivního vzdělávání dělá dobře fanouškům Miloše Zemana, frekventantům univerzity života i českým neofašistům…….možná právě proto partaj s mizivou šancí na úspěch využívá kontroverznosti názorů syna jednoho z nejznámějších zástupců čecháčkovského ultranacionalizování projevujícího náklonnost například německým xenofobům z Alternativy pro Německo.

Systém inkluze je v Česku nedotažený a značně podfinancovaný, to je pravda……ovšem veškeré nedostatky, kterými inkluzivní vzdělávání trpí, nejsou důvodem k rázným komentářům, kdy ve světlech lákavých článků létají ve vzduchu prohlášení o zločinech na zdravotně postižených…..Skandinávie, USA a řada dalších zemi ukazuje, že inkluzivní přístup je pokrokovým a dobrou cestou do budoucnosti, kterou by Česká republika měla plně následovat a podporovat. Krok ministryně Valachové je dobrým vyústěním dalšího vývoje společnosti.

projekt rovného přístupu k vědomostem žádným zločinem, natož něčím špatným. Skandinávie, USA a řada dalších mnohem pokrokovějších krajin ukazuje, že inkluzivní vzdělání je dobrou cestou a Česká republika by měla tento typ vzdělání plně podporovat. Inkluzivní vzdělání je výhodné jak pro handicapované, tak pro nadprůměrně inteligentní žáky, protože s sebou přináší individuální plán, ve kterém se může každý rozvíjet podle svých schopností a dovedností a tak by to mělo být.

V současnosti 43 000 handicapovaných dětí chodí do běžné školy, zatímco dalších 30 000 stále navštěvuje speciální vzdělávací zařízení. Je správné, když ve speciálním školství zůstanou pouze ti, jež takový typ zvláštního vyučování potřebují a zbytek bez problémů může navštěvovat klasické základní, nebo střední školy. Je správné, že se za posledních deset let počet vyloučených dětí s postižením snížil o 12 000. Snad tento trend bude pokračovat i navzdory xenofobních a vysoce nepřátelsky pojatých komentářů politiků, jakými je například Václav Klaus mladší.