Tomio Okamura nehlasoval pro zpřísnění zákona o střetu zájmů

Xenofob a poslanec Tomio Okamura je vděčným subjektem k pozorování. Nabízí docela vtipné, až komické situace, kdy na veřejnosti hovoří nesmlouvavě jako jeden z největších nacionálů, zatímco v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jedná úplně jinak.

Coby nezařazený zákonodárce na 53. schůzi nejprve požadoval odsunutí elektronické evidence tržeb, aby později ve 20. hlasování o zákonu o střetu zájmů ukázal, že vůči Babišovi a jeho mediálním hrátkám nemá žádné výhrady.

V okamžiku hlasování bylo v sále přítomných 174 poslanců a poslankyň, zatímco pro nový zákon bylo 125 z nich a pouze 42 se postavilo vůči zpřísněným pravidlům zabraňujícím dalším střetům zájmů. Kromě Okamury, jeho stranického kolegy a dalších tří nezařazených se proti zamýšleným paragrafům postavili jen poslanci politického hnutí ANO, tedy kromě Ivany Dobešové, která hlasovala pro a další tři Babišovi poslance, jež se raději hlasování zdrželi.

ashampoo_snap_2016-11-30_16h32m30s_002_
Výsledky hlasování o zákonu o střetu zájmů

Bude zajímavé sledovat, jak své počínání hvězdička českých rasistů a vítačů Miloše Zemana zdůvodní. Možná se bývalý mluvčí cestovních kanceláří, neúspěšný kandidát na prezidenta republiky a současný podnikatel z Japa Foods vcítil do Babišovy kůže, a tak raději společně s dalšími kolegy hlasoval proti legislativě, jež by zabraňovala ministrům a poslancům vlastnit například noviny, nebo některou z televizních stanic.

Možná se Tomio Okamura vyděsil, když si uvědomil, že například minulý rok svůj rodinný rozpočet obohatil o více jak osm milionů, kdežto Babiš díky prodeji aut získal jen 1,6 milionů korun…….co kdyby Čechokorejcojaponcova kariéra skončila v náručí některého z “protisystémových” periodik…….poté by Okamura sám sebe hlasováním odsoudil ke konci podnikání, nebo politické kariéry, která již tak bude mít co dělat s nezájmem okolí o další politické angažmá. Na rozdíl od Facebooku totiž není možné legálně v reálných volbách utratit půl milionu k nakoupení hlasů voličů.

Díky činům a chování Tomia Okamury je průměrný čecháčkovský nacionál konfrontován s realitou, ve které společník Pepy Nose reaguje v zákonodárném sboru podle svých vlastních, osobních a čistě egoistických potřeb a nikoli podle zájmů radikálů, kterým na demonstraci dělá smyšlenými citáty Karla IV. zadobře.

Předseda SPD v říjnu 2015 schválil poskytování peněz uprchlíkům, zatímco dnes hlasoval společně s přáteli Babiše………voliči krajní pravice, na které se Okamura zaměřuje především, takový politický postoj zcela jistě ocení.

SDÍLET