S ekonomickým imigrantem Petrem Robejškem má realita divnou podobu

Je tragikomické, jak se krajně pravicoví extrémisté snaží veřejnosti podstrkávat své nenávistné ideologie pod záštitou nic neříkajících názvů. Extrémisté chtějí sdělovat své lži pod pláštíkem reality, stoprocentní pravdy, o které by nikdo neměl ani na okamžik pochybovat. 

Například takový český ekonomický imigrant z Německa, Petr Robejšek…….nedávno byl prezidentem republiky oceněn, aby nyní měsíc před Vánocemi podal na Ministerstvo vnitra žádost o zaregistrování své nové politické strany. Do popředí symboliky vložil modrou hvězdu a veškeré své další budoucí působení vtělil do “Reality”. Opět zde dochází k devalvaci obyčejného výrazu, ve kterém Robejškova Realita nemusí být realitou faktickou, nezávislou na politickém postoji a jednotlivé ideologii.

ashampoo_snap_2016-11-24_14h35m13s_005_

Bezpečnostní expert z  televizních zpráv sestupuje dolů, aby na videoportálu národu sdělil svůj úmysl vytvářející jakoby další kvaziverzi Machových Svobodných občanů prosazujících nejen Zemanovy myšlenky, ale také předem oznamovaný způsob uvažování, kdy z osmdesáti procent jsou důležité důsledky a teprve posléze z dvaceti procent příčiny, na základě kterých k nějaké důsledky vznikají.

Normálně se takovému uvažování říká krátkozrakost, účelovost, nebo možná i populismus. Raději budeme hovořit o uprchlické krizi, aniž bychom se zabývali tím, proč k příchodu uprchlíků dochází. S takovým způsobem popírání příčiny není čas na nějaké lidství, natož fakta, která by mohla přinést objasnění probíraného tématu. Ve jménu pokroucené reality je lepší sesílat lodě s uprchlíky ke dnu Středozemního moře, než přiznat selhání, případně neochotu dodržovat mezinárodní právo. Neznalé publikum toužící po nacionálním šovinismu takový přístup ocení.

ashampoo_snap_2016-11-24_14h46m16s_006_

Nová politická strana pokračuje v tom, na co byl doposud Petr Robejšek zvyklý. Za zády má bohaté donátory, jaké míval kdysi ve svém think-thanku Institutu 20/80, jehož podporovatelem býval osmý nejbohatší Čech Marek Dospiva, který v roli podpůrce zůstává také v případě Realistů. Tím spíše je zajímavé, když o sobě Robejšek hovoří jako o nezávislém analytikovi, poradci a koučovi, zatímco Čecha dlouhodobě žijícího v Německu podporuje miliardář z Penty.

Krajně pravicová ideologie je společně s populismem a nacionálním šovinismem podporována jedním z nejbohatších Čechů………na to by případní fanoušci Robejškových aktivit neměli zapomínat. Možná i proto je správné pochybovat o proklamované nezávislosti, protože nikdo neví, jak hluboce miliardářovy příspěvky ovlivňují Robejškem zveřejňované názory.

Realisté se nejspíš budou snažit sebrat voliče Babišovi, TOP09 a možná KSČM. I proto jakékoli budoucí politické vize budou populistické, přehánějící názor před okamžikem zmiňovaných politických subjektů. Strana nemá kromě Robejška žádnou veřejně známou osobnost, a tak bude nejspíš kladen důraz na kult osobnosti, kdy rázné ultranacionální vystupování Robejška znamená tvář nové partaje………nicméně, stejně celý projekt skončí nejspíš neúspěchem.

SDÍLET