Rasista organizující koncerty Ortelu podal na Radka Bangu trestní oznámení

Radek Banga s Ivou Pazderkovou vypískali krajně pravicového radikála z neonacistické kapely a česká ultranacionální scéna cítí potřebu ochraňovat svého gurua proti projevům odmítnutí. Je to tragikomická podívaná, ve které se čecháčkové hnědého střihu snaží zuby nehty dokazovat, že Tomáš Ortel není žádný nácek, ale odhodlaný vlastenec, jehož se vyznavači xenofobie rozhodli následovat.

Obzvláště se nenávistné příspěvky vrší u romského zpěváka Radka Bangy. Rasisté sotva dokážou skousnout veřejně proklamované názory Roma, a tak k utišení vlastních bolístek zveřejňují kontroverzní texty Ortelova kritika. Při ekvilibristice vysvětlující význam lebky dokonce nacionálové zapomínají na to, že nepřímo usvědčují svoji hvězdičku z hodnot, kterým věřili například nacističtí esesmani.

Hra na národ, krev a půdu z neumělecké činnosti stříbrného Slavíka doslova pryští do dálky, zatímco ultranacionalista z Hradce Králové zvedá pomyslný prapor z ublácené cesty a podává na Radka Bangu za facebookové prohlášení trestní oznámení, jehož kopii pověsil na svůj facebookový profil, na kterém si ho může kdokoli přečíst a nadále listinu po sociálních sítích rozšiřovat. Odhodlaný a odbojný radikál je mladík s přáteli z ultranacionální scény.

ashampoo_snap_2016-11-28_17h59m39s_009_

Autor trestního oznámení, Libor Šíba, je dalším z místních xenofobů organizujících se na internetu do nejrůznějších krajně pravicových platforem a skupin překypujících nejen rasismem, ale také náboženskou nenávistí například vůči muslimům. Ostatně, Šibova psaná mluva vystupující skrze jednotlivé příspěvky na zdi je velmi blízká Hnídkovým textům. Krok co krok narazíte na nějaké lehce, či více rasistické poznámky adresované například Benu Cristovaovi, Agátě Prachařové, nebo také muslimům, uprchlíkům, či homosexuálům.

S trestními oznámeními má podsaditý xenofob zkušenosti. Každého, kdo o Ortelu prohlásí, že se jedná o xenofobní, rasistickou, nebo fašizoidní kapelu, obšťastní trestním oznámením. Na celé věci je zábavné, že namísto občanských sporů přímo v soudní síni raději volí policejní prošetřování, kdy muži a ženy zákona musejí prověřovat, zda u jednotlivých vyjádření nedošlo k porušení paragrafů. Možná je to tím, že soudní stání něco stojí, zatímco policejní tanečky jsou zadarmo a dokážou nahnat strach odpůrcům nenávistné ideologie vyvolávající například náboženskou nenávist.

ashampoo_snap_2016-11-28_20h31m21s_019_

Šíbovy názory jsou rasistické, nenávistné…….zkrátka naprosto stejné, jako Hnidkovy – Ortelovy popěvky obšťastňující agronácky v některé z putyk čtvrté cenové skupiny.

ashampoo_snap_2016-11-28_18h49m42s_013_

ashampoo_snap_2016-11-28_20h47m40s_020_

Libor Šíba má krajně nenávistné názory a co se týče Ortela, tak k němu má profesně velmi blízko. Hudební byznys tohoto pána je spjatý s organizováním megakoncertů novopečeného stříbrného Slavíka. Když Koller oznámil, že nebude koncertovat tam, kde působil Ortel, smsticket.cz vybrané peníze za prodané lístky věnovala na pomoc uprchlíkům a Šíbu vyzval, aby už přes ně neprodával lísky na koncerty plzeňský extrémistů.

I přes facebookový post “V určité fázi jsem od pořádání megakoncertů Ortela odstoupil. Jednak za to mohly zdravotní důvody a pak jsem poznal pravou tvář kapely a prožil jsem osobní zklamání, protože Tomáš Ortel kolem sebe jen vytváří kult osobnosti. Těžko mi to někdo odpáře, ale rozhodně nechci polarizovat společnost. To spíš dělají prohlášení, která ohledně Ortelu vydal třeba David Koller” je vidět, že mešitář s lebkou na hrudí zůstává stále srdceryvnou záležitostí, na kterou se nezapomíná. Kult osobnosti je prostě záležitost, kterou krajně pravicový extrémista přehlídne, nebo zcela naopak přivítá.

Jen není jisté, zda nadšenci z podaného trestního oznámení na Bangu vědí o Šíbově postu obviňujícího Ortela z vytváření kultu osobnosti. Poté by možná pobavení komentátoři reagovali úplně jinak…….i když veřejný útok formou policejního vyšetřování na Roma může být pro české ultranacionalisty dostatečně silnou omluvenkou za předchozí komentáře o nedávném hrdinovi podzimních dnů.

Fotografická momentka z prostředí jednoho z koncertů je docela zábavná. Kromě lebek a červeného kříže je na tričku gramatická chyba “Fuck of Islam”. Kýčovitost symbolů přebíjejících jeden druhého doprovází jazyková neznalost. Inu, když jde o nenávist vůči muslimům, čeština jde stranou a prostor klidně dostanou anglikanismy “světového významu”

ashampoo_snap_2016-11-28_19h34m59s_015_
Zdroj: Facebook

Libor Šíba kromě orteláckého zapálení také podporuje podobně smýšlející milovníky hnědého střihu. Šíba se s Petrem Štěpánkem dlouhodobě zná,

ashampoo_snap_2016-11-28_20h15m55s_017_
Zdroj: http://www.petrstepanek.cz/

a proto také podporuje aktivity Alternativy pro Českou republiku 2017. Islamofobní scéna společně s novou partají získala dalšího krajně pravicového extrémistu…….jak překvapivé……

Hlavně, že se častý uživatel trestních oznámení pobaví na rasistických rádoby vtipech beroucích si na paškál romské spoluobčany……vždyť je to tak vlastenecké a většina přátel Ortela má podobné smýšlení, a tak se všichni náležitě popadají smíchy za břicha, zatímco si zvesela popěvují některý šlágr z dobře prodávajících se songů jednoho z CD od šenku.

ashampoo_snap_2016-11-28_20h58m44s_021_

Možná Liboru Šíbovi někdo k Vánocům daruje slovník cizích slov, tak alespoň rasistická provolání budou bez pravopisných chyb a majitel facebookového účtu nebude vypadat na první pohled jako idiot……i když s takovými příspěvky plnými útoků vůči Romům to s pravopisem moc nevytáhne. Kdyby možná mezi frekventanty univerzity života nebyla islamofobie natolik rozšířená a klaka nacionálů by pokračovala ve zvycích devadesátých let minulého století, měl by organizátor orteláckých koncertů na triku protiromská provolání a Ortel by místo mešit jen o něco málo pozměnil slovosled neonacistického Conflictu 88, kde Hnídek krátce působil.

ashampoo_snap_2016-11-28_21h19m41s_022_

Bude zábavné sledovat, jak bude pokračovat trestní oznámení vůči Bangovi. Je, nebo není Hnídek náckem, když kdysi stál u zrodu kapely velebící Rudolfa Hesse, v roce 2013 se podílel na neonacistickém pochodu v Plzni a dokonce čtyři roky předtím byl při policejní razii vůči neonáckům policisty zadržen………..to si musí zodpovědět každý sám.

ashampoo_snap_2016-11-29_00h54m36s_031_
Tomáš Hnídek, alias Ortel jako zpěvák neonacistické kapely Conflict 88

Mimochodem, podle některých svědectví Hnídek, alias Ortel brával na své koncerty jako ochranku mladého neonacistu z Nýřan Pavla Bittmanna, který v roce 2013 založil veřejnosti nepřístupnou facebookovou skupinu Západočeští vlci, ve které byl Ortel s dalšími třiceti devíti sympatizanty. Zajímavá je také fotografie Tomáše Ortela se šablonou neonacistických chuligánů Johnny Kentus Gang (JKG)……kdyby stříbrný slavík nebyl náckem, zvěčnil by se u něčeho podobného?

ashampoo_snap_2016-11-28_21h40m56s_023_

Policie nejspíš Šíbovo trestní oznámení odloží a Banga nebude policií z ničeho obviněn, protože měl pravdu. Lebka, o jejíž významu na Hrebenar.eu nedávno vyšel článek, skutečně odkazuje k hodnotám, které vyznávali také nacisté.