Hamplova a Konvičkova Alternativa se snaží oddalovat svůj očekávaný konec

Islamofobní a krajně pravicoví fanatici Hampl, Konvička a spol to mají těžké. Mysleli si, že založením nové politické strany spasí svět. Jenže sny o dvacetiprocentních volebních úspěších vzaly za své. Samozvaní křižáci moderních časů dostali co si zaslouží. 

Senátní volby skončily fiaskem, zatímco se Hampl s Konvičkou snažili na sociálních sítích dokazovat pravý opak. Neúspěšní kandidáti se snažili na veřejnosti hovořit o úspěchu, zatímco uvnitř svého tragikomického veledíla čelili napětí a nátlakům kvůli mizerným výsledkům, jež musely zcela zákonitě přijít.

Po několika facebookových prohlášeních Hampl rezignoval na vedení Alternativy za Českou republiku 2017 a partaj znovu začala hledat cestu do dalšího života. Zakladatelům a vůdcům bývalého Bloku proti islámu to nějak nevychází. Košilatá hesla o tom, že za nimi stojí devadesát procent obyvatel Česka vzala za své. Na povolebních výsledcích je jasné, že krajně pravicová rétorika nasazující satanovu hlavu do soukolí islámu nikoho uprostřed Evropy neláká. Těch několik jedinců ekonomické a politické choutky islamofobů nenaplní.

Alternativa za Českou republiku 2017 vznikala v hábitu neschopnosti, neprofesionality a ve stejném koloritu pokračuje dál. Hampl s Konvičkou hledají stejně neschopné, aby společně mohli pokračovat v supervolebním roce 2017. Opět si naivně nedemokratičtí extrémisté myslí, že s dalšími stejně neschopnými překročí alespoň dvě procenta a dostanou tak nějakou částku za získané hlasy.

ashampoo_snap_2016-11-20_17h08m46s_008_

17. listopadu 2016 se v rámci dohody spojila Alternativa pro Českou republiku 2017 s Patrioty České republiky a politickou stranou Svoboda a síla………novopečený předseda Alternativy Štěpánek i Luděk Nezmar doufají, že s partnerstvím zachrání potápějící se loď dříve, než si toho všimnou krajně pravicoví voliči. S novými kolegy dojde k programovým, personálním i organizačním změnám. Několik drobností se změní a především všichni tři půjdou do dalších voleb na stejné kandidátce Alternativy, za kterou na veřejnosti nevystupují v oficiálních dokumentech Hampl ani Konvička.

Voliči s příznivci mají získat klamný pocit inovací, ve kterých se ani jeden ze dvou pánů nepodílí na stranickém vedení, natož nějakých budoucích plánech. Facebookové příspěvkys podpultovými informacemi ovšem jasně naznačují, že to s tím odmítáním Konvičky a Hampla nebude tak horké.

Oba dva jmenovaní pánové se na oficiálních kanálech sociálních sítí stále objevují, kdežto na dokumentech o dalších spolupracích nefigurují. Již od samého začátku mediálně projekt islamofobů zastřešuje svými amatérskými počiny Tomáš Měšťan, který na Facebooku vytvořil stránku ApacNews.cz, s pomocí níž jednotliví aktéři promlouvají k lidem a sdělují své další komentáře k dění. Měšťan je vůbec tragikomickou figurkou známou především z extrémistické scény, kdy svému počínání rád dává honosné a vzletné nálepky evokující blízkost Russia Today, nebo americkým televizním studiím. Svou internetovou extrémistickou činnost zahájil videjkem Hrdého Čecháčka, jak sám sebe občas tituluje. Kdysi údajně Měšťan pracoval pro Novu a ČT Praha, a tak s pomocí pestrého názvosloví zkouší vícerozměrný človíček dohánět to, co mu nyní chybí.

Po listopadovém prohlášení Alternativy pro Českou republiku 2017 přichází na řadu neméně emotivní slovíčkaření z Měšťanovy strany:

ashampoo_snap_2016-11-20_16h24m05s_005_

“Vrchní” Konvičkův a Hamplův kameraman se distancuje od partaje, za kterou dříve ve svých komentářích a výstupech doslova dýchal. To je docela zajímavý zvrat celé situace, který nenastal jen tak z ničeho nic. I když samotný Měšťan nechce věc dále komentovat, je zřejmé, že se v neúspěšném projektu děje něco, s čím nesouhlasí. Možná byl vyhozen za svou nekvalitně odváděnou práci…….kdo ví…….ovšem je tragikomické, jak horečně Alternativa hledá společníky. Dokonce v komentářích nevylučuje spojení s Okamurovou SPD, pokud by na to Čechojaponcovi radikálové kývli, nebo s jakoukoli nabídkou eventuálně přišli.

ashampoo_snap_2016-11-20_18h09m48s_013_

Rok 2017 bude zajímavým obdobím, ve kterém se Alternativa bude snažit přežít prakticky s kýmkoli v okolí. Je zábavné, když si partajníci Alternativy myslí, že s Patrioty a další méně známou stranou získají více procent, než kolik sami dostali v minulých senátních volbách. Jak se zdá, aktivity Hampla, Konvičky a dalších se blíží ke svému konci a jednotliví aktéři islamofobních šílenství křečovitě usilují o oddálení jinak očekávaného konce.