Svobodní v Luboši Zálomovi nabízejí islamofobního fanatika sesílajícího atomovku na Islámský stát

Strana svobodných občanů velmi dobře ví, že nemá na to jít do krajských voleb sama takříkajíc na své triko, a proto do koaličního slepence přizvala krajně pravicové Soukromníky, jež prakticky téměř celou svou karíéru nedělali nic jiného, než že kandidovali na kandidátkách někoho jiného. Samotný Petr Mach chvilku lavíroval nad pomyslnou propastí, když nejdříve útočil na Hamplovo křídlo, aby později používal jeho slovník i způsob demagogie ukrývající fakta před zraky voličů. 

Kandidáti svobodných s úspěšností sobě vlastní ukazují, že jsou pro nedemokratickou cestu, kde Romové, homosexuálové, nebo muslimové nemají místo na slunci. Možná i proto jsou zákony obhajující minority považované Machovými partajníky za něco zbytečného, našince otravujícího. Zelenkavý politický subjekt tolik dříve blízký Václavu Klausovi využíval libertariánství k účelovému vnímání světa, kdy svoboda slova existuje pouze tehdy, pokud to vyhovuje hlasatelům libertariánství.

Typickým příkladem by mohla být středočeská jednička, kandidát na hejtmana Luboš Zálom. Když na to přijde, je liverbariánské jenom to, co se momentálně hodí do krámu. Tak například před několika lety krajský kandidát z Berouna zkoušel nařizovat majitelům facebookové stránky, kdo má a nemá právo sdílet příspěvky na jejich zdi. Ani omylem ho nenapadlo, že takové uvažování není podle oficiálních dogmat partaje. Najednou měl jedinec Zálom právo zasahovat do dění v soukromém subjektu, i když v sociálních sítích obhajuje, že soukromý vlastník si může se svým majetkem dělat co uzná za vhodné…..tedy nabízet prostory, služby komu bude chtít.

zalom1

zalom2

Byla to úsměvná reakce in natura ukazující myšlení krajně pravicových extrémistů ze Strany svobodných občanů. Luboš Zálom má opravdu velmi zvláštní způsob myšlení. Svým zaměřením odpovídá současnému pojetí krajně pravicového spektra politiky, kde jsou svobody a práva v obráceném tvaru. Zmiňovaný člen beránkovské partaje dlouhou dobu navštěvoval setkání Konvičkova virtuálního spolku Islám v ČR nechceme. Hovořil na jednotlivých setkáních, zatímco v jednotlivých větách opět popíral libertariánské pravdy o svobodném rozhodnutí, do kterého nemá nikdo co mluvit, natož ho jakkoli zakazovat. Muslimové byli vkládáni do jednoho pytle a být muslimem bylo v Zálomových myšlenkách pokládáno za něco naprosto nepřijatelného, protože hodný islám neexistuje.

Stačí několik minut a ihned při Zálomově proslovu máte dojem, že se nacházíte na některé z demagogicky laděných schůzek Konvičkovy, nebo Hamplovy paralely a místo Machova človíčka promlouvá některý z místních fanatiků, jež by vyznavače Koránu nejraději zničil atomovou bombou……..jaké štěstí, že Čechy, nebo Středočeský kraj žádnou nemají.

ashampoo_snap_2016-10-04_22h40m38s_018_

Zmiňovaného kandidáta na hejtmana ani nenapadne, že by s atomovkou zemřelo na několik set tisíc lidí nemajících s tzv. Islámským státem vůbec nic společného. Nemluvě o následné obyvatelnosti jaderným spadem zasažené oblasti. “Ostatně, proč by si měl Zálom dělat těžkou hlavu. Na Twitter sype demagogické příspěvky jeden za druhým. A když ho nezajímají hodnoty libertariánství, potom !osudy nějakých muslimů mohou být něco naprosto nepodstatného”. Státy Blízkého východu, Středního východu a především Evropa s Ruskem by určitě českému radikálovi poděkovaly za nabízené řešení…………….z předvolebního Zálomova příspěvku je patrné, že Svobodní Petra Macha klidně zavraždí nevinné, pokud je to ideologicky opodstatněné.

ashampoo_snap_2016-10-04_22h38m05s_015_

Jak by se na celkový přístup tvářili zakladatelé libertariánské myšlenky? Pročítat si příspěvky Luboše Záloma, to je jako navracet se do třicátých let minulého století, kdy čeští antisemité básnili o tom, jak musí být snadné prohlašovat nezájem o židy tou dobou vražděné nacistickým režimem.  Mladík s politickým zápalem ukazuje, že lidi posuzuje podle náboženství. V rozporu s ideály svobody je škatulkuje, jako kdyby Korán, islám měly být něco špatného. V mysli tohoto účelového libertariána je schována nevraživost s touhou pomstít se ideovým nepřátelům, kterými jsou kromě muslimů také Evropská unie a lidská práva, jež by slušná společnost měla dodržovat.

ashampoo_snap_2016-10-04_22h41m27s_019_

Od mužíka v černém saku a bílé košili by člověk očekával uvažování dospělého tvora hodné věku v kalendáři. Ovšem i zde je opak pravdou.  Přední je postovat příspěvky podle titulků nejbulvárnějších médií a televizních stanic. Ale na tom není nic divného, když jeden ze svých předvolebních rozhovorů vychází na přihnědlém Euportálu, kde svého času působil také Adam B. Bartoš. V kratičkých sto čtyřicet znaků dlouhých příspěvků jsou v Zálomově fantasmagorii vyráběni z uprchlíků váleční šílenci, jež na Starý kontinent přinášejí epopej války………jak zemanovské a ryze promyšlené……………zřejmě pan politik pozapomněl na to, jak taková válka vypadá, nebo kolik obětí mají na svědomí ojedinělí šílenci v Evropě a třeba samopaly v Sýrii, Iráku, Pákistánu a jiných krajinách světa.

Pohledem na Zálomův web http://www.luboszalom.cz/ nenarazíte na ucelený předvolební program, se kterým by chtěl v případě úspěchu řešit místní krajskou politiku. Podobně na tom je zeď na Twitteru, kde se hromadí extáze krajně pravicového smýšlení a nikoli problematika například středočeských nemocnic, silnic, daní, sociální politiky atp……..Luboš Zálom nabízí pelmel nenávisti vůči všemu, v co věří průměrný nadšenec Miloše Zemana, nebo návštěvník demonstrací Jirky Černohorského, nebo uvadající Lucie Haškové.

ashampoo_snap_2016-06-13_12h09m04s_011_

Časoprostor Machova esa v rukávu je zaplněn kromě jiného, také “probruselskými kolaboranty”, případně právem na to být na internetu a ve veřejném prostoru rasistou odsuzujícím všechny muslimy na jednu bez ohledu na individuální odlišnosti a případné rozdíly.  Stranický kandidát ze středních Čech vnímá svět podle zásad civilizačního šovinismu, ve kterém plnit dohody s muslimskou zemí je něco naprosto nepřijatelného. Absurdita toho všeho je viditelná na jednotlivými názvoslovými, ve kterých je Turecko islamistické, protože se to čecháčkovskému rádoby politikovi hodí.

ashampoo_snap_2016-10-07_01h30m36s_007_

Samozřejmě humanismus s lidskými právy panu kandidátovy není blízký, a proto není v příspěvku zmiňován problém porušování práv, protože ta klidně mohou být porušována v zájmu účelovosti a potřebnosti.  Možná kdyby se mužík s bradkou na tváři narodil v éře rozkvětu českého fašismu a německého nacismu, psával by podobné příspěvky zbavující Británii třeba židů a nikoli muslimů……kdo ví……….být in v krajní pravici si žádá své…….

ashampoo_snap_2016-10-07_01h36m40s_008_