Sládkovci na Plzeňsku nabízejí za hejtmana Norberta Naxeru

Krajské volby díky hojnému počtu kandidujících krajně pravicových stran a nejrůznějších hnutí nabízejí tragikomický pohled na regionální politiku, do které se mermomocí pokouší proniknout vyznavači přihnědlých ideologií. Jako partajní, ale také nezávislí kandidáti se voličům nabízejí nejrůznější existence, jejichž minulost je kulantně řečeno minimálně zajímavá.

Například takový pan doktor Norbert Naxera. V současnosti na Plzeňsku kandiduje jako bezpartajní jednička na kandidátce Sládkovy politické strany,

ashampoo_snap_2016-10-04_14h52m32s_003_

zatímco ještě před dvěma lety zkoušel štěstí u ČSSD, za kterou chtěl také kandidovat v místních volbách. Naštěstí po vlně nesouhlasných postojů byl tento pán z kandidátky socanů na Přešticích v roce 2014 vyřazen.

Možná proto ve stejném období zmiňovaný “politik” působil jako volební manažer a zmocněnec Aktivu nezávislých kandidátů(ANEO), jež v komunálních volbách nakonec získal pouze 0,08 procenta hlasů. Je zajímavé, že s Naxerou ve stejné době v partaji působil také lhář Prokůpek. Naxera za svou stranickou činnost měl podle údajů České televize dostat 40 000 korun, zatímco ze společenství s Prokůpkem mezi oběma pány vznikl osmdesátitisícový dluh.  ANEO se po událostech z roku 2014 dlouho vzpamatovával – zejména po místopředsednickém účinkování dalšího z lhářů Lukáše Kohouta, kterého do partaje pozval Prokůpek.

Norbert Naxera dlouhou dobu zkouší své uplatnění v politice. V době své kandidatury v roce 2006 jedenadvacetiletý Naxera jako nejmladší kandidát v Plzeňském kraji zkoušel štěstí u krajně pravicových radikálů z Národní strany, která se již od svých prvopočátků rýsovala jako neofašizující spolek extrémistů vybíjejících si frustrace na romské menšině. Dávno, ještě před Naxerovým působením na kandidátce Národní strany, tato partaj spolupracovala s neonacistickou Dělnickou stranou, a dokonce s ní usilovala na jednotné kandidátce o hlasy svých voličů. Z toho se dá usuzovat, že kandidáti straničtí i nestraničtí neměli žádný problém s ideály nenávisti, rasismu a nesnášenlivosti, které Národní strana hlásala.

Ani zde mladíčkovi s bakalářským stupněm vzdělání nevyšlo politické štěstí. JUDr. z Univerzity Karlovy hledal a stále hledá své uplatnění. Norbert Naxera, Václav Prokůpek a doktor Josef Hörl chtěli založit v roce 2013 občanské sdružení Amnesty World,  jež mělo být podle jejích stanov právnickou organizací poskytující právní pomoc obětem trestných činů. Řada nových členů zřizovaného občanského sdružení neměla o temné minulosti Norberta Naxery a Václava Prokůpka ponětí a domnívali se, že Amnesty World bude hájit rovněž Romy. S rasistickým přesvědčením JUDr. Norberta Naxery by to šlo velmi těžko. Po vyzrazení minulosti obou pánů byl Prokůpek z Amnesty World vyloučen, zatímco Naxera dostal šanci v občanském sdružení pokračovat. Nicméně, Amnesty World přestala tímto okamžikem pomalu fungovat a zakladatelé se ohlíželi po něčem novém. Tím projektem mělo být založení nové organizace Právníci radí občanům. Opět zde figurovali naprosto stejní lidé. První ustavující schůze se konala 7.9.2013 na Praze 7 v restauraci na Kovárně. Podle ohlasů na ní nebylo mnoho lidí a setkání skončilo početním fiaskem.

Organizace Právníci radí občanům měla prakticky totožné zaměření jako  již zaniklá Amnesty World. Server Hrebenar.eu má k dispozici chatovou komunikaci mezi Norbertem Naxerou a facebookovým uživatelem, jehož identitu jsme přislíbili zatajit. Z komunikace ze září 2013 vyplývá, že hlavním úkolem Právníci radí občanům je pomoc extrémistům pronásledovaným justičním systémem.

Jaká to náhoda. O dva roky později se ve světlech sociálních sítí objevuje velmi podobně pojmenovaný subjekt, tentokrát ústy Hörla nabízející Obrtelovým vojáčků z Československých vojáků v záloze právní zastupování ze šatníku Právníků radících občanům. Jsou Právníci radí občanům totéž co Právníci radící občanům? Možná při registraci museli zakladatelé pozměnit název, a tak se subjekt vyskytuje pod mírně odlišným názvem.

Samotný Josef Hörl vystupující na internetu také jako Pepa z Preštic (dříve z Depa) kandiduje v senátních volbách 2016 za politický subjekt České strany národně socialistická. Vraťme se po krátkém odbočení zpátky k osobě Norberta Naxery., který se při pohledu na zeď jeho facebookového účtu přeorientoval na současnou cool vlnu islamofobie. Protiromsky orientované příspěvky jsou nahrazené útoky na islám, Merkelovou a nechybí ani fotečky v uniformě Národní domobrany. Mezi třiatřiceti virtuálními přáteli nechybí ani český neonacista František Karel Ladislav, který zhruba před třemi lety zkoušel se sourozenci Šlégrovými zakládat novou, ultranacionalistickou politickou stranu.

ashampoo_snap_2016-10-04_16h41m04s_007_

Pseudovojáček v uniformě hrající si s flintičkou v ruce se v minulosti pohyboval v blízkosti zakladatele Akornu, kde působil jako jeden z právníků. Dnes již v této organizaci nefiguruje, ovšem s Ulvrem nejspíš dále spolupracuje ve zvláštním uskupení jako obchodní zástupce Naxerova projektu “Oddlužení na míru.cz”

ashampoo_snap_2016-10-04_17h14m59s_008_

Podnikání je to zajisté velmi zajímavé. Naxera nabízí své právní služby těm, kdo usilují o oddlužení soudem a vyhledávají k tomuto účelu právní služby, jež by dlužníkův úděl učinily snazším a méně bolestivějším. Z webové prezentace je téměř nemožné zjistit, jak je na tom Naxerova činnost po právní stránce. K dohledání není identifikační číslo organizace, adresa kanceláře……zájemce může pouze napsat na zveřejněný email, nebo zatelefonovat na zveřejněné telefonní číslo.  K dispozici je telefonní konzultace zdarma, nebo osobní setkání na domluveném místě. Adresa stálé kanceláře je k dostání na sociálních sítích, kde má Naxerova činnost zřízený svůj profil.

ashampoo_snap_2016-10-04_17h49m03s_009_

Na Kralovické 49 v Plzni se nachází Společenství vlastníků. Pravděpodobně samotná právní činnost registrovaná na Naxerovo jméno směřuje na Přeštice, Rebcova 555. Při pohledu na ochodní rejstřík vyplývá, že jmenovaný ultranacionál figuruje v následujících obchodních společnostech a zapsaných spolcích

ashampoo_snap_2016-10-04_18h04m44s_010_

Je záhadou, jak Michal Ulvr se základním vzděláním může v oddlužovací společnosti vykonávat funkci obchodního zástupce, když sám sebe na své facebookové zdi prezentuje jako někoho, kdo pracuje momentálně za barem.  Možná je človíček poskytující členství Danielu Solisovi v Akornu dokonale schopným pro pomoc potenciálním klientům, kdo ví……….ostatně, Solis i Naxera dnes kandidují na listině SPR-RSČ Miroslava Sládka.

Ve své podstatě je Naxerova činnost tragikomická. Vystupuje na shromáždění radikálů, zatímco ve svém Sdružení koncesionářů veřejnoprávních médií v pozici místopředsedy není nikdo jiný, než Milan Rokytka. Samozřejmě, za zády nesmí chybět hnědočerný transparent na oddlužovací činnost, jako kdyby se záležitost týkala koncesionářských poplatků.

ashampoo_snap_2016-10-04_18h26m22s_011_
screenshot videa z jednání Sdružení koncesionářů veřejnoprávních médií ze dne 5.5.2016

Podle některých svědectví v období existence Holešovské výzvy poskytoval Norbert Naxera své právní služby, kdy na Bartolomějské údajně vykřikoval, že je jejich právníkem a problém zatčení jednotlivých holešováků bude řešit. Své právní služby stejný Norbert Naxera rovněž vkládá do vínku ultranacionalismu, kdy ve jménu uskupení a seskupení podává tragikomicky vyznívající žaloby na politiky, například za podněcování k válce. S takovým úsilím dělá zadobře české extrémistické scéně. Proto se možná vyskytuje na schůzi virtuálního Československého národního sněmu usilujícího o sjednocení dnes dvou samostatných států Česka a Slovenska.

[embedplusvideo height=”442″ width=”520″ editlink=”http://bit.ly/2dG9v2C” standard=”http://www.youtube.com/v/zL0C5nT4kAo?fs=1&vq=hd720″ vars=”ytid=zL0C5nT4kAo&width=520&height=442&start=&stop=&rs=w&hd=1&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep9203″ /]

Díky tomu Norbert Naxera osciluje na pomyslné dělící čáře mezi levicovým a pravicovým extrémismem. S doktorem práv z Univerzity Karlovy se to radikalizuje, extrémizuje mnohem snáze, než s nějakým neotitulovaným človíčkem v pozadí. Zapsaný Spolek koncesionářů veřejnoprávních médií svými výstupy jde na ruku extrémistů, když neustále opakuje, že by lidé neměli České televizi platit koncesionářské poplatky. Místopředsedkyně spolku Vladimíra Vítová 6. května 2016 dokonce prohlásila: “Žijeme v době oslabování národních států a národně reprezentativní funkce veřejnoprávní České televize je ze strany Rady ČT, vedení ČT a redaktorů ČT cíleně ničena.“…….to je skutečně písnička, na kterou slyší kdejaký fanoušek Miloše Zemana, českého neofašismu, neonacismu. nebo nacionálního bolševismu.

Je na voličích v Plzeňském kraji, zda zvolí do krajského zastupitelstva takovou osobnost, jakou bezpochyby JUDr. Norbert Naxera je. Nejspíš radikálova kandidatura skončí stejně, jako předtím a podnikavý právník bude muset přemýšlet o jiném uplatnění.