Lucie Hašková si údajně půjčila peníze, které nechce vracet a její spolek doposud neexistuje

Krajně pravicová a nacionálně bolševická scéna dokáže být zábavná a dokonce tragikomická. Bonusem toho všeho je neschopnost radikálů zaútočit vůči demokracii, vládě, nebo snad lidským právům jako takovým. Nedávno jsme na Hrebenar.eu zveřejnili článek o tom, jak Romana Freiselová podala žádost o registraci spolku Lucie Haškové, jehož zapsání do rejstříku mělo proběhnout právě v tyto dny. 

Článek vycházel z faktu, že na internetu sken rozhodnutí rejstříkového soudu o zapsání “Za naši kulturu a bezpečnou zem” zveřejněný Romanou Freiselovou je pravý, aktuální. a tedy zapsání tohoto spolku je možné kvůli patnáctidenní lhůtě očekávat 29.9.2016. Nicméně, pokud se do rejstříkového výpisu podíváte, zjistíte, že takový spolek ani k 3. říjnu 2016 skutečně zaregistrován není.

ashampoo_snap_2016-09-29_16h01m18s_002_

Hrebenar.eu nelenil a na příslušný rejstříkový soud zatelefonoval. Situace je v současnosti taková, že žádný spolek “Za naši kulturu a bezpečnou zem ” doposud registrován nebyl. Pokud se pečlivě podíváte na předložený sken, zjistíte, že na něm není razítko soudu, evidenční číslo  a další náležitosti, jež by ukazovaly na skutečnost, že je tento spolek opravdu zaregistrovaný, nebo, že k registraci dojde na základě soudního rozhodnutí.

ashampoo_snap_2016-09-29_16h08m31s_003_

Jednání Lucie Haškové a Romany Freiselové by mohlo mít dokonce i právní dohru, protože to, co dělají, to skutečně balancuje na hraně zákona, kde na dveřích pokradmu ťuká podvod, uvádění v omyl, protože je na sociálních sítích rozšiřováno něco, co není pravda, a zároveň se samotná Lucie na hlasovacím lístku ke krajským volbám prezentuje jako předsedkyně neexistujícího subjektu. Kdyby skutečně k zápisu nového spolku došlo před patnácti, nebo čtrnácti dny, byl by spolek dohledatelný jako zaregistrovaný. Počínání Lucie Haškové a jejích kolegů je minimálně neetické, neseriozní a možná i získává podobenství, kterými by se měla zabývat policie k posouzení, zda nedošlo k páchání trestného činu.

Aby toho nebylo málo, na sociálních sítích se v předvolebním období objevila další nemilá událost, ve které Ondřej Kvapilík údajně podle svého tvrzení půjčil Lucii Haškové 124 445 korun, které mu mladá rasistka a ultranacionálka prý odmítá vrátit a nechce se svým dobrodincem jakkoli diskutovat o případných splátkách, nebo dalších řešeních vzniklé situace. Zářijový termín zveřejnění celého případu nemá podle mužské polovičky celého příběhu s volbami nic společného, protože se oba dva dávno předtím dohodli na zářijovém domluvení se na splátkách jednotlivých půjček. Z určitého úhlu pohledu je tento příběh úsměvný i tragikomický zároveň. Na jedné straně vystupuje muž, jež podle svých slov bez smlouvy a svědků půjčil v průběhu několika týdnů docela vysokou částku organizátorce demonstrací, zatímco samotná organizátorka demonstrací Lucie Hašková podle tvrzení některých svých blízkých přátel v diskusích připustila, že si od svého facebookového kamaráda půjčila jen 5 000 korun a nic víc.

Samozřejmě, server Hrebenar.eu nemůže rozhodnout, která ze stran má pravdu, a jestli je kauza o nevrácené obrovské sumě pravdivá. Nicméně veřejnost, nebo přinejmenším potenciální voliči by měli vědět o všech stránkách svého politika, i když se jedná jen o dostatečně nepodložené informace, protože politika je věcí veřejnou a politik by se měl zodpovídat za své chování, ať je jakékoli. V případném soudním procesu bude nejspíš velmi složitě a obtížně dokázat všechny půjčené částky, které byly Haškové Kvapilíkem poskytnuty. Chybí podpisy, písemné důkazy, svědectví, i když sms zprávy hovořící o půjčkách údajně existují.

Pokud Lucie Hašková lhala 12.9.2016 o zaregistrování svého spolku, lživě informovala Středočeský kraj o tom, že je předsedkyní zaregistrovaného subjektu, potom je teoreticky možné, že lže i v případě zmiňované půjčky a tvrzení Kvapilíka jsou pravdivá. Hrebenar.eu získal excelovský dokument, ve kterém je uvedena ona údajná facebooková komunikace mezi Kvapilíkem a Haškovou. Na prvním listě je v několika řádcích tabulky rozpis částek, které tato žena měla získat(zda tomu tak bylo, nebo ne, je věcí případného vyšetřování Policie ČR a Hrebenar.eu pouze zveřejňuje informace, které Kvapilík prohlašuje za pravdivé).

ashampoo_snap_2016-10-03_02h02m25s_010_

Zachycená komunikace, pokud je ovšem reálná a nezfalšovaná, vyvolává škodolibý úsměv na tváři. Druhý list dokumentu přivádí čtenáře na začátek května tohoto roku, kdy Hašková píše, že je na tom finančně špatně a Kvapilík v 10:47 následně svobodné mamince nabízí půjčení peněz, protože hvězdička islamofobů a neofašistů má  v kapse jen jednu stovku.

ashampoo_snap_2016-10-03_02h13m51s_011_

Další řádky sdělují, proč tak vysoké částky neputovaly přes bankovní účet, ale šly jen skrze neformální a těžko prokazatelnou cestu z ruky do ruky. Hašková zrušila bankovní účet, a tak se nabízí pouze jediná možná cesta jet městskou hromadnou dopravou a zde peníze na smluveném místě předat. Je opravdu zarážející, že k tomu neexistuje žádný dokument. Na druhou stranu, přátelé, kteří se setkávají například na demonstracích, píší si a navštěvují se, mají k sobě důvěru a z přátelského potykání prostě zapomenou na obezřetnost a udělají osudovou chybu, jakou může být třeba finanční výpomoc. Podobných případů slepé důvěřivosti vidíte denně v nejrůznějších pořadech na televizi.

ashampoo_snap_2016-10-03_02h20m04s_012_

Člověk si přijde při čtení jednotlivých řádků opravdu na své. List 4 dokumentuje další půjčku, tentokrát na autoškolu, na kterou se Lucie měla přihlásit, protože očekávala 10 000 korun, jež následně nedostala.

ashampoo_snap_2016-10-03_02h38m36s_013_

ashampoo_snap_2016-10-03_02h40m04s_014_

ashampoo_snap_2016-10-03_02h41m08s_015_

Pokud je vše pravdivé a založené na existující komunikaci, pak by se předsedkyně virtuálního spolku “Za naši kulturu a bezpečnou zem” měla sama nad sebou zamyslet, protože hlásit se někam, když na to nemáte a očekáváte peníze, které nemusíte dostat, je nejen nemorální, hloupé, nepromyšlené a nedospělé, ale zároveň ubohé. Zvláště, pokud za podobné chování rasisticky útočíte na představitele minorit. Jen si vzpomeňte, jak se Lucie Hašková vyjadřovala na sociálních sítích, když v reality show uviděla romskou rodinu přicházející na místo, které velmi dobře zná. Spustila stavidla rasismu, čímž udělala radost svým neofašismem, neonacismem a nacionálním bolševismem políbeným virtuálním přátelům.

Mimochodem, i v tomto příspěvku rádoby vlastenka útočí na Romy, jako kdyby mohli za to, že je švorc.  Kde by také k nějakým financím mohla přijít žena, která ještě před narozením potomka chodila na úřad práce a později se věnovala malému na mateřské.

Na sedmém listu excelu vystupuje dokonce exekutor a bratr, který nezvanou návštěvu utišil pěti tisíci………v záznamech chybí u některých položek datum, čas……..a opět není jasné, zda je tabulka se svým obsahem reálná, nebo vymyšlená…pokud jedna strana tvrdí, že ano , druhá s tím nesouhlasí a vše je založené na tvrzeních beze svědků, poté není možné věc považovat za stoprocentně pravdivou, ale třeba jen nanejvýš za pravděpodobnou….nicméně, celé to vypadá komicky. “Silná” nacionalistka nazývající uprchlíky vetřelci, útočící verbálně na Romy, nyní ve světlech  jednostranných tvrzení vypadá jako sociálně slabá ženština, jež neví ani okamžik, kdy do bytu přijde exekutor a nezabaví třeba počítač, nebo jiné zařízení v bytě.

ashampoo_snap_2016-10-03_03h08m23s_016_

Nabízí se otázka, patří Lucie Hašková také k těm, co jsou nepřizpůsobiví, dělají dluhy, žijí nezodpovědně a přesto na sobě podobné útočí a vyjadřuje k nim svou nenávist? V extrémistické scéně je mnoho lidí, kteří kritizují ostatní za své vlastní činy a provinění. Cítí lítost i zhrzení nad sebou samými, a proto se přidávají do řad radikálů, protože ve větší skupince si nepřipadají tak hloupě a mohou za všechno špatné v životě vinit ostatní – třeba Romy, muslimy, nebo uprchlíky.

Ať je kauza s půjčkou víc jak sto dvaceti tisíc mezi Kvapilíkem a Haškovou pravdivá, nebo ne, jisté je, že Lucie ze Sadské lhala ve věci krajských voleb, když si přisvojovala funkci k něčemu, co právně neexistuje a co bylo předtím dvakrát odmítnuto rejstříkovým soudem k přidání do řádek zapsaných spolků.

Pokud budete mít zájem, zmiňovaný dokument ve formátu excelovského sešitu si můžete stáhnout zde.