Jiří Oberfalzer je dalším islamofobem a populistou v trikotu Senátu

Na Berounsku zvítězil v senátorských volbách namodralý islamofob, jehož existenci někteří příznivci krajní pravice vítají, zatímco ostatní ji považují za účelovou procházku pitoreskní scénou stále zahnědlejšího šapitó neúspěšné Občanské demokratické strany, v jejímž trikotu karlovarský rodák působí. 

S Oberfalzerem měl problém například islamofob a populista Petr Hampl, který zcela zbytečně zkoušel útoky na úřadujícího a zároveň kandidujícího senátora upoutat pozornost na sebe sama. Ve vzduchu se válely osobní zásluhy na poli nesnášení, zatímco příznivci postaršího pána poukazovali na jeho dlouhodobou pomoc v rámci protiislámských tažení, díky které vznikaly na půdě Senátu a dalších organizací rádoby diskusní sešlosti na téma nebezpečnosti islámu.

ashampoo_snap_2016-10-15_17h35m40s_006_
Výsledky druhého kola senátních voleb v roce 2016

Jiří Oberfalzer poprvé vnikl do mysli krajní pravice v období, kdy protimuslimská tématika zůstávala kdesi na periferii českého maloměšťáctví, zatímco nenávist proti Romům oslavovala vítězství na celé čáře. Pan senátor chtěl na konci roku 2009 uspořádat v horní komoře parlamentu diskusi, na kterou pozval holandského populistu a fanatického populizátora islamofobie Geerta Wilderse. Tento úmysl politikovi zarazila přímo mateřská strana. No……možná, kdyby politik se stejným nápadem vytasil dnes, rodná partaj by souhlasila, a dokonce by se vydávala za organizátora ideologicky nevhodného setkání.

Když politik selhal, s pozváním Wilderse přichvátal tehdy ještě muslim Lukáš Lhoťan, jež v rámci Libertas Independent Agency hodlal udělat naprosto totéž. O to víc je tragikomické, když se Oberfalzera zastával v senátních volbách 2016 Lhoťan ve svých blogerských příspěvcích na iDnes. Jenže člen ODS nenašel pro xenofoba náležitý prostor, a tak  z Wildersovy návštěvy nakonec sešlo. Právě neúspěšný konec celé šarády je jednou z černých kaněk, pro kterou někteří proradikálně smýšlející spoluobčané nevolili v těchto volbách dvaašedesátníka v Berouně na post senátora. “Když tehdy nedokázal prosadit příchod hvězdičky krajní pravice, jak by mohl zastávat pronárodní politiku?”

ashampoo_snap_2016-10-15_18h23m09s_007_

S Jiřím Oberfalzerem přichází nenávist vůči Evropské unii, uprchlíkům a dokonce také islámu, který je v rámci cool smýšlení přemalováván na klubko satanů i potenciálních teroristů. Ubohost nahnědlé ideologie stále méně úspěšné ODS získává v osobě staronového senátora jednoduché zastoupení. To je velmi nebezpečné, protože nedemokratické ideály nemající s pravicí nic společného nemají v nejvyšších politických kruzích co pohledávat.

Není divu, že kandidáta – dnes zvoleného senátora, podporovali další krajně pravicové subjekty, kterými byli například Soukromníci a Machovi Svobodní občané. Oba dva na krajské a senátorské kampani neuspěly, a tak mile rády podpořily jim ideově nejbližší. Politický program Oberfalzera zčásti souzní s ekonomickým harakiri Svobodných, přichází na ruku Soukromníku a osciluje na hraně populistické vlny, kdy je sexy a doslova přitažlivé hovořit o sociálních dávkách, jež by neměly být pro každého a zároveň odmítat Brusel s dalšími projevy multikutluralismu, který je v rámci krajní pravice považován za něco naprosto nevhodného, ba přímo nevkusně sprostého.

S takovými zástupci lidu je skutečně Senát Parlamentu ČR úplně k ničemu, protože dává příležitost populistům, nad kterými soudně smýšlející člověk pochybuje, co ve skutečnosti “kult silné osobnosti” znamená. Otázkou zůstává, zda voliči skutečně vědí co například takový většinový volební systém, nebo nízké daně znamenají. Až to zjistí, bude možná pozdě. Naštěstí Oberfalzerova utopie nereálných plánů nikdy nenalezne uplatnění, a tak se fanoušci mohou pouze těšit na některou z dalších krajně pravicových sešlostí v prostorách bývalé panské konírny.