Jedna bezcenná petice a komentář účastníka setkání s policií ve věci zesnulého v Žatci

Je velmi smutné, jaké dezinformace k případu mrtvého Roma z Žatce kolují například na sociálních sítích. Je to doslova jako jedna babka povídala. Někdo vezme jeden příběh, druhý si do něj přidá své a nakonec výsledný děj vypadá úplně jinak, než samotná pravda ukrytá za stohy policejních spisů. Pověstná zlá krev hledá zdroje a snad touží zaútočit na občanské soužití, protože konspirační povídačky o komplotu velkých rozsahů je zajímavější, než to co tvrdí přímí účastníci řízení. 

Člověk by řekl, že v období internetové komunikace, kdy se během vteřiny můžete spojit s druhým koncem světa, budou mít prastaré způsoby účelových dezinformací útrum. Opak je ovšem pravdou. Bohužel, klidně bych mohl navázat na článek o supech, jež se podílejí na celé informační šňůře, protože se ve světě nul a jedniček objevují překotné informace o nepravdivých chimérách.

Typickým příkladem by mohla být petice vytvořená údajně Martinem Sčukou.  Podepsalo ji na 1 414 osob, i když se jedná o naprostý nesmysl požadující věci, jež se nemohou díky zákonům stát skutečností.

ashampoo_snap_2016-10-25_00h41m41s_005_
plné znění zveřejněné petice

Všimněte si, prosím, nejprve fialově zvýrazněné části. Ta totiž obsahuje naprosto nereálné požadavky, protože ministr vnitra nemůže zasahovat do tzv. živých spisů a stejně tak to nemůže udělat jak Parlament ČR, tak Vláda ČR. Parlamentní vyšetřovací skupiny je možné svolat, pokud je nutné ve jménu veřejného zájmu vyšetřit nějakou událost. Tou událostí by teoreticky mohla být i událost z Žatce, pokud by politici usoudili, že je to ve veřejném zájmu. Návrh na její svolání může podat čtyřicet poslanců…….ovšem v žádném případě parlamentní vyšetřovací komise nemůže plnit roli znaleckého ověřovatele, nebo znalce.

Žlutě označená část petice hovoří o ztraceném videu, rozbité pouliční kameře, jakoby náhodně ztraceném závěru…….snad úmyslně ztracených datech……….pravda, na těch internetech se tato informace objevila, ovšem jednalo se o nepotvrzené údaje typu jedna paní povídala. K takovému tvrzení neexistuje žádný přesvědčivý důkaz. Vše je postaveno na vratkých základech, které nemusí být pravdivé.

Pokud si dáte trochu víc práce a zanoříte se do diskusí na Facebooku, ve veřejném příspěvku Michala Gunára v přítomné diskusi naleznete svědectví přímého účastníka, který se setkání s policií osobně účastnil. Tou osobou byl Jiří Gunár. Jelikož se jednalo o veřejný příspěvek a veřejný komentář, web Hrebenar.eu  se rozhodl v rámci objektivity zveřejnit svědectví tohoto pána. 
ashampoo_snap_2016-10-25_01h12m24s_006_
Všimněte si, prosím, žlutě vyznačené oblasti. Jiří Gunár v ní říká, že není pravda, že videozáznam není kompletní. Zajistila ho policie, která celý případ vyšetřuje. Otec zemřelého nechce žádné demonstrace a pozůstalí se chovají zodpovědně, což se o ostatních romských “předácích” i některých řadových Romech říct nedá. Policie podle zákona otci zesnulého nabídla nahlédnutí do spisů a bylo mu umožněno shlédnout kamerový záznam.  Petice lže a teoreticky by její tvůrce mohl být stíhán za šíření nepravdivých informací.
Sečteno a podtrženo, celá petice je bezcenným brakem nesmyslů a lží. Je smutné, kolik lidí ji podepsalo……nabízí se otázka, proč Martin Sčuka vytvořil petici……nejspíš čerpal z údajů o tom, jak jedna paní povídala, kdo ví…….nicméně, cokoli, co je veřejně šířeno, by nemělo být rozšiřováno podle zásad jedna paní povídala…..zvláště, pokud se jedná o tak vážnou věc, jakou je smrt mladého muže.
ashampoo_snap_2016-10-25_01h21m00s_008_
Jiří Gunár několikrát ve svých příspěvcích zdůrazňuje, že policie vše důkladně vyšetřuje a otec zesnulého měl možnost do dokumentů i záběrů nahlédnout.
ashampoo_snap_2016-10-25_01h25m28s_0209_
Sečteno a podtrženo, celá petice je bezcenným brakem nesmyslů a lží. Je smutné, kolik lidí ji podepsalo……nabízí se otázka, proč Martin Sčuka vytvořil petici……nejspíš čerpal z údajů o tom, jak jedna paní povídala, kdo ví…….

SDÍLET