Bartoš místo přiznání neúspěchu vyzývá na Facebooku k ozbrojenému ukradení hlasovacích lístků

Předpokládaný tragikomický výsledek Bartošovy Národní demokracie je doprovázený neméně tragikomickým vyjadřováním, se kterým se nejznámější antisemita v republice snaží zastínit nezájem voličů o jeho politiku. Místo uznání porážky v krajských volbách, v sobotním podvečeru přicházejí do postů na sociálních sítích rádoby revolucionářské výzvy k ozbrojenému puči, ve kterém by Národní domobrana, Odinovi vojáci společně s Československými vojáky v záloze měli obratem zabavit všechny volební lístky, protože výsledky nejsou takové, jak by si samozvaný vůdce neofašistů, antisemitů, nacionálních bolševiků a neonacistů představoval.

To je vskutku podivný přístup člověka, jež se rozhodl ke svému vzestupu využít principy demokracie. Když to jinak nejde, přichází na program příštích dnů a hodin konspirační teorie o podvodném Českém statistickém úřadu, jehož “nevlastenecké činnosti” se musí pomocí stranicky nestranických ozbrojenkářů zabránit. Například v takovém příspěvku uveřejněném na sociálních sítích je vidět, jak Bartoš coby radikál z demonstrací přistupuje k vůli lidu, ke které se ve svých příspěvků účelově sám obrací.

ashampoo_snap_2016-10-08_17h20m59s_013_

Možná v jednom ze svých homevideí tajně doufal předseda extrémistů v zázrak překročení magických pěti procent, s pomocí nichž by se vytahoval s jedním, nebo dvěma krajskými zastupiteli. Tyto volby musely být pro stranického kolegu Lucie Haškové opravdu drásající. S konečnou platností pochopil, že sny o Nové republice hnědých zítřků nadále zůstanou minulostí vlhkých snů a dlouhých nocí.  Politika nenávisti, strohého militarismu a podpory zhajínajících hvězdiček neonacismu a neofašismu oslovila 3 932 voličů, kteří dali Národní demokracii své hlasy.

Česko může i přes hysterické záchvaty Adama B. Bartoše na sociálních sítích zůstat v klidu. Bojůvky, jimiž extrémista pomyslně mává, jsou povětšinou jen bandou neschopných návštěvníků hospůdek čtvrté cenové skupiny neschopných k jakékoli ozbrojené akci. I proto jsou podobné hlášky tragikomické, protože se předseda extrémistické partaje pokouší dělat silnějším, když ani ty demonstrace tolik netáhnou a jednotliví účastníci by se dali spočítat na prstech jedné ruky.

Krajské volby ukazují z celkového pohledu na ultranacionalisticky tvářící se partaje, že tito šaškové minula neoslovili své spoluobčany a s českou společností to není až tak moc špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát.