Banderovci z AZOVA vytvářejí z dětí na letních táborech vojáčky krajní pravice

Neobanderovci mají v Ukrajině velmi výraznou podporu. Ukrajina je zemí s mnoha velkými kontrasty, kdy na jedné straně ulice postávají neonacističtí ozbrojenci se žádostmi o podporu spoluobčanů, zatímco naproti agituje lidskoprávní aktivista s hesly namířenými proti neonacistické lůze zažrané hluboko do soukolí ukrajinského státu, kde militaristická uskupení kindernácků dostala prostor ve státem organizované armádě.

Kyjev v tichosti využívá extrémisty s kalašnikovy ve sporu na východě země, kde se dobrovolnické pomocné jednotky dopouštějí v rámci protiteroristické operace ATO válečných zločinů proti civilistům i ideovým nepřátelům. Typickým příkladem by mohly být prapory AZOV, o kterých na Hrebenar.eu vzniklo několik článků.

Symbolika AZOVA reprezentovaná žlutou vlajkou, černým symbolem Werwolfů(vlčím hákem), doprovázená  koloritem černého slunce ukazuje, o jaký spolek militantů se ve skutečnosti jedná. symbolem černého slunce ukazuje, o jaký spolek se jedná.

Vlčí hák (Wolfsangel) je runa, kterou často používali nacisté a stále používají někteří neonacisté. Podobný vlčí hák užívala i 2. tanková divize Waffen-SS „Das Reich“. Černé slunce navazuje na okultismus Třetí říše. Vojenské prapory Pravého sektoru a  polovojenských ukrajinských extrémistických uskupení jsou organizačně seřazeny pod xenofobně laděnou politickou stranu Svoboda, která pod Legionem Svobody sdružuje ostatní vojenské a polovojenské organizace banderovců a neonacistů.

Azov je spolu s Donbasem podsunut pod vedení Nacionální stráže Ukrajiny a ta podléhá přímo Legionu Svobody, jež za pomoci ozbrojenců v ukrajinském parlamentu zvyšuje svou moc ve státě. Podporovatelem a mecenášem neobanderovských praporů Ajdar, Azov, Donbas, Dnepr 1, Dnepr 2 je ukrajinský oligarcha Ihor Kolomojskyj. Ten také slíbil deset tisíc dolarů za každého zabitého “ruského sabotéra”.

Za vznikem Azovu stojí Sociálně-národní shromáždění (SNA) vytvořené předsedou Patriotů Ukrajiny Adrijem Biletským. Hlavní složkou Azovu jsou příslušníci Misanthropic Division(dále v článku MD), jež v Charkově, Oděse chytali “ruské agenty” a ty poté vraždili tím nejhorším způsobem (v jednom z případů “agentovi” uřízli hlavu a polonahé tělo pověsili na konstrukci původně určenou na klepání koberců).

Misanthropic Division oficiálně není členem Pravého sektoru, i když se mezi sebou jednotliví členové obou uskupení stýkají a ve východní Ukrajině spolupracují. Oficiálně MD odmítá podle svého vyjádření Pravý sektor pro jeho napojení na čečenské separatisty a “židovský vliv” na tuto organizaci. Chlapíci s lebkou na klopě a přehnaným citem pro bílou rasu využívají sbírek nevládních organizací, které od Ukrajinců, ale také od občanů Evropských zemí, získávají nejrůznější finanční prostředky, za níž se nakupuje výzbroj, neprůstřelné vesty nebo optika pro noční vidění používaná snipery například z Misanthropic Division.

Díky tomu vzniká síť organizací s dosahem například v jednotlivých státech Evropské unie. Některé ukrajinské spolky, například ty v České republice, agitují za neobanderovce a organizují nejrůznější sbírky, jež skrze zakarpatské nevládky zásobují neonacistické oddíly například na východě Ukrajiny. Oživený extrémismus nenávistníků, tak jako ideologie Adolfa Hitlera, hledá podporu mezi mládeží a dětmi.

ashampoo_snap_2016-10-12_19h12m17s_008_
Děti se učí rozebírat zbraně; zdroj: vKontaktě

AZOV organizuje pro omladinu výcvikové tábory, kde se děti biflují krajně pravicovou a rusofobní rétorikou, kdy jediný dobrý Rus, je mrtvý Rus. Mládež nosí kromě khaki uniformy také žluté tričko, na kterém se v popředí vyjímají siluety holky a kluka doprovázené názvem dětské militantní skupinky Azovci. Plazení v bahně s kalašnikovem na zádech, výcvik střelby z protitankových zbraní doprovázený výukou sebeobrany vytváří zvláště pro chlapce docela lákavý mix dobrodružství, ve kterém mnoho kluků nalezne své zalíbení. Na jednom z takových táborů byly k vidění osmileté děti, jež v letní atmosféře podléhaly velmi náročnému drilu. Na tábořišti stanů byli jak kluci, tak stejně staré holky. Jejich rodiče jsou členy v neonacistické vojenské organizaci, nebo obyčejní ukrajinští ultranacionalisté, jež pro své ratolesti naordinovali táboření uprostřed lesů. Někteří táborníci pocházejí z nedaleké kyjevské čtvrti Obolon, nebo širšího okolí. Týden na takovém táboře stojí 900 ukrajinských hřiven, což je zhruba v přepočtu 855 českých korun.

Nedaleko Kyjeva v zalesněné oblasti Pušcha Voditsja azovští instruktoři pořádají již několik let v pravidelných turnusech dvanáctidenní výcviková shromáždění oficiálně pro děti od osmi do šestnácti let věku, ale ývciku se účastní sestileté i sedmileté děti. Frekventanti na sebe oblečou khaki uniformu, nebo žluté trikoty, zatímco ve dne se učí bojovým dovednostem a večer u ohýnku prozpěvují písničky plné nenávisti, ve kterých zdatný ukrajinský šohaj udatně vraždí zlého Rusa.

Atmosféra připomíná dětské tábory hitlerjugends, kde ideály kammaraden napomáhaly k páchání zločinů nejen na bojištích, ale také v německých ulicích, kde výrostci z táborů napadali například Židy, nebo se podíleli na násilnostech v Sudetech. Krajně pravicoví extrémisté vojenskou výchovou zpracovávají křehkou dětskou duši k obrazu svému. Stanoviště plné provizorních přístřešků sycené krajně pravicovými ideály nemá se skauty, nebo podobně laděnými organizacemi vůbec nic společného. Tady jde o něco naprosto jiného.

ashampoo_snap_2016-10-12_18h34m42s_002_
zdroj: European Pressphoto Agency

Malé dívky učí do minuty rozebrat samopal, vyčistit ho a později znovu složit. Čas obědu je doprovázen řachotem ze zbraní…..to když si omladina zpestřuje polní kuchyni střelbou do terčů, nebo jen tak do nedalekých stromů. K výcviku obsazení prázdné budovy jsou využívány airsoftové zbraně s barevnými kuličkami, nebo obyčejné dřevěné makety, na kterých si mladí adepti trénují držení zbraně a zacházení s ní během pohybu v nejrůznějším terénu. Nejradikálnější uskupení ATO bojující na východě Ukrajiny vychovává nové následovníky. Pod širým nebem vznikají dětští vojáci. Holčičky nemají prostor na panenky, nebo čajové dýchánky. Maximálně si mohou v deníčku zapsat zážitky z minulých dnů. Konečně se strefily do černého na terči a v co nejkratším čase prolezly pronikajícím blátem.

[embedplusvideo height=”434″ width=”540″ editlink=”http://bit.ly/2es9ofo” standard=”http://www.youtube.com/v/LfhfcqOB7Vk?fs=1″ vars=”ytid=LfhfcqOB7Vk&width=540&height=434&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep1616″ /]

Zájemci o azovácký tábor se mohli přihlásit buď skrze své rodiče – člena AZOVA, nebo prostřednictvím sociálních sítích, kde radikálové agitovali a stále agitují. Čerstvá krev se neozve sama, a tak drsně nakérovaní ozbrojenci dělají všechno proto, aby zajistili věčnou slávu neonacistickým bojůvkám. Kdo jiný by měl sloužit budoucnosti hákového kříže, nebo vlčích run, když ne současné děti vyrůstající v pitoreskní společnosti současné Ukrajiny.

Ještě nedávno vKontaktě byl tábornický profil lákající veřejnost na letní tábory. od září 2015 je tato stránka na žádost ruského generálního prokurátora zablokována.  Není divu. Militanti svou činností vlastně připravují dětské vojáky k obraně nelidských ideologií, jež s koncem druhé světové války měly skončit na pohřebišti dějin. Samotní instruktoři nedospělců mají své tělo okrášlené znaky krajní pravice. Je to skutečně podívaná……alespoň si vychovatelé mohou se svými klienty popovídat na “zajímavá témata”…….

ashampoo_snap_2016-10-12_19h47m22s_011_
výuka střelby z automatických zbraní; zdroj: vKontaktě

Kvůli militarismu někteří frekventanti tábora musejí ostříhat. Kluci mají předepsaný vzhled, aby se podobali vojákům. Holky o své lokny nepřijdou, ale nemohou se na místě pohybovat v nějaké módní sukýnce. Každý se musí podřídit místnímu koloritu. Když náhodou dítě s maketou zbraně, nebo airsoftem s prstem na spoušti omylem zamíří na svého kolegu, vyučující zařve a upozorní, že takhle ne. Žák se okamžitě dozví, že kdyby se jednalo o pravý kvér, mohl by jeden druhého omylem zastřelit. Mladí jsou připravováni k reálnému boji.

Děti jsou v táboře uspořádány do čtyř skupin podle jejich věku  přiměřeným schopnostem. Každá z nich je pod dohledem trenéra a vychovatele. Den v takovém táboře začíná zostra od sedmé ranní a končí v jedenáct v noci, kdy začíná večerka.  Krajně pravicoví radikálové zde vychovávají vlastence nové éry. Nová Ukrajina po majdanu musí v očích AZOVA být vytvořena pouze z podobných mladých lidí ochotných vystřelit do protivníka, pokud je to třeba.

Ideové znečišťování dětské duše není ničím novým. Také v českém prostředí dochází například ve službách Českolovenských vojáků v záloze k pořádání dětských táborů, kde se děti učí nejrůznějším dovednostem krajní pravice. Naštěstí české táboření ve jménu nesnášenlivosti je mnohem méně nebezpečné a méně militaristicky zaměřené, než to ukrajinské. Zkrátka, AZOV a další nejrůznější variace na extrémisticky laděný militarismus nemá ve 21. století co pohledávat. Je škoda, že Kyjev podobné snahy radikálů nepostihuje a dokonce je zve do běžné armády a celospolečenského zařazení. Ukrajina díky tomu není schopna stát se členem Evropské unie, protože stát, kde se neobanderovci a neonacismus stává součástí systému, nemůže být součástí společného evropského prostoru.