Přenosný záchodek je symbolem kvalit Konvičkovy ideologie nesnášení

Martinu Konvičkovi z Jihočeské univerzity je nejspíš líto, že v České republice není žádný islamistický fanatik, a tak svým spoluobčanům pravidelně ukazuje jaké by to bylo, kdyby do Prahy přišly děsy a běsy z ošklivých snů. Když není žádný terorista, je na čase jednoho, dva, nebo tři před davem nechápajících turistů udělat. Minule se na náměstí z reprobeden střílelo, dnes milovník motýlů pokračoval s pronajatým záchodkem, ze kterého se přítomný docent mermomocí snažil vytvořit jeden ze základních symbolů islámu. 

Není divu, že se takové představení nelíbilo přítomným novinářům, protože podobnými narážkami na Židy a znevažováním judaismu v minulosti vznikla továrna na smrt mající na svědomí miliony lidských životů. Pouť do Mekky, rituály islámu spojené s cestou do pouštního království se staly terčem nejspodnějších vrstev slovanského národa. Česká neofašistická a neonacistická scéna se dobře bavila, zatímco obyčejný člověk trnul hrůzou nad tím, co se to zase v Praze děje. Podivné divadlo náboženského fanatismu pokoušející se o vyvolání nenávisti tentokrát vzniklo před budovou velvyslanectví Saudské Arábie.

Bývalý exponent Czech Defence League nejspíš tajně doufal v nějakou ostrou reakci muslimů, jež by následně využil ke svému prospěchu. Naštěstí k ničemu takovému nedošlo, ale narcismem opojený Konvička si ve jménu vlastního ukojení ega vystačí s policejním zásahem, jež mnozí stoupenci islamofobie nenazvali jinak, než zásah fašistů proti slušným lidem. Přitom je na první dobrou vidět, kdo na setkání před saudskou ambasádou je fašista a kdo ten slušný člověk.

Novináři nebyli hned od začátku akce vítáni. Martin Konvička dělal narážky, se kterými se chtěl zalíbit zemanovské klace, jež v islamofobii nalezla zalíbení. Díky nacionálním bolševikům ukřivděného čecháčkovství může docent s Hamplem i dalšími lidmi získat v krajských a senátorských volbách nejeden tučný hlas. Kromě pokoření ideového nepřítele šlo především o to dostat se do celostátních médií. Nechyběla Prima, a tak ve večerních zprávách průměrný nacionalista najde o dění před ambasádou všechno, co kdy potřeboval.

ashampoo_snap_2016-09-11_17h48m24s_026_

Zatímco se Martin Konvička připravoval ke své řeči, v pozadí se strojili další islamofobové představující muslimské poutníky přicházející na tradiční pouť v Mekce. Ti na sebe pokřikovali rádoby arabským způsobem, aby navodili přítomnému entomologovi “skvělou” atmosféru, jež zuby nehty dokresloval plakát připevněný na plot zahraničního zastupitelství.

Hláškou: “TEN KDO S MALOU ŽIL TEN JE U MĚ PEDOFIL” se přítomní islamofobové pokoušeli naznačit, že každý muslim je pedofilem, když vyznává náboženství zvěstované pedofilem. Nejistý věk manželky muslimského proroka je jedním z pomyslných útoků na Korán, se kterým se nejeden uživatel sociálních sítí setkal hned za rohem pseudovlasteneckých skupin. Samozřejmě, kontextové informace o poměrech sedmého století na Blízkém východě chybí, protože by nevlastenci s mikrofonem v ruce museli přiznat, že židovská komunita, a dokonce i ta křesťanská v té době měla posunutou dobu dospělosti, ve které bylo zcela běžné, že děti uzavíraly domluvená manželství před dosažením patnáctého věku nezletilce. Se stejnou logikou by pedofily byli třeba také Židé……..židovským organizacím by se takové zkratkovité a nepravdivé tvrzení zcela jistě nelíbilo. Není proto divu, že stejně odmítavě vystupují muslimové, protože jakákoli slovíčka o pedofilii jsou levnými zkratkami do lží a ničeho jiného.

ashampoo_snap_2016-09-11_18h02m32s_027_

Je opravdu velmi zvláštní, že v principu kontextu celé akce policisté nechali na místě tak hanlivý slogan. Muži zákona měli přijít a celou říkánku bez kompromisu strhnout, protože označovat příslušníky náboženství za pedofily je v demokracii nepřípustné. Ještě před samotnou zahajovací řečí jedna paní na Konvičku pokřikovala “co by tam dělal, kdyby média nepřišla” a Konvička, jemuž poznámka nepřišla vhod, zkoušel narážet na akci z 21. září, kdy v hummeru a patřičném převleku vystrašil přítomné turisty. Kdyby totéž udělal například ve Spojených státech amerických, možná by dávno obdivoval krásy kvalitní české hlíny a rašících kořínků.

Martin Konvička před patnácti lety, když byl ještě doktorandem, očekával, že Amerika po 11. zářím zahájí raketovou válku a zaútočí na islám. Předem se začal radovat, zatímco dospěl ke zklamání. Politici podle slov odborníka na motýly chodili do mešity a hovořili o tom, že islám není terorismem a je třeba zaútočit jen proti útočníkům, nikoli proti všem věřícím. To se čecháčkovskému fanatikovi s řeckými kořeny nelíbí, a tak odpolední akcí před územím Saudské Arábie místní fanatik všem přítomným ukazuje, jaký islám podle radikálů z Čech opravdu je. Následuje výčet teroristických útoků, výzvy politiků k úctě vůči muslimům, zatímco Konvička by nejradši plivnul do obličeje každého věřícího v Korán. V projevu nechybí ani povídka o nedávné návštěvě v Nice, ve které guru deislamizace nenašel jediného uprchlíka, o nichž na svém profilu pravidelně řečnil. Samozřejmě, k francouzskému defilé nabídl posluchačům tu část, kdy místa terorismu jsou nedostatečně uctěna. Ještě že potomek řecké komunistky přišel, aby vše napravil.

Konvička se chce “úchylům” vyznávajícího “úchyla” smát. Mluvčí tak propojil plakát za zády se svými slovy. Každá slabika vycházející z úst známého islamofoba náhodného posluchače navrací do období českého fašismu, kdy se na náměstí konala podobná setkání útočící na podstatu židovství a judaismu. Kdyby nebylo Wikipedie, nevěděl by tento docent o ropné velmoci vůbec nic. Je to podobné jako s těmi blogísky,  díky kterým se deislamizátor dozvěděl o tajích islámu. Přítomný “akademik” si stejně předložené informace upraví podle svého, aby ohromil minidavy tím, co odhalil.  Následující trochu obšírný výklad o minulosti Saudů a zrodu wahhábismu zkouší vytvářet kličky, ve jménu kterých by se neměl vést s nikým dialog, protože muslimové jsou těmi zaostalými a neschopnými, jež je dobré mlýt třeba do masokostní moučky.

Podnikatelka v oboru seuxálních masáží jako deislamizovaná bytost na Konvičkově planetě vystupuje ihned záhy. V letních šatičkách bude pokračovat v tom, co guru nenávisti zahájil.  Obrací se na zaměstnance ambasády, jež ve svých tvrzeních přebarvuje na supervizory náboženské poslušnosti přítomných saudských studentů, kteří se na českých univerzitách vzdělávají v nejrůznějších oborech.  V tvrzení černovlásky stále více lidí od islámu odchází, a proto saudské zákonodárství jde ostře proti ateistům.

ashampoo_snap_2016-09-11_18h39m58s_028_

Nechybí ani vlastní zážitky, ve kterých se Češka v náruči islamofobů snaží dokázat, jaký je islám sexistický, nesmířlivý a zlý, Sexuální fantazírování muslima vadí, ale frustrující představy Konvičky jsou nejspíš mnohonásobně lepší, protože oceňují erotické masérky společně s nahým tělem každé ženy v okolí.  Poslední mluvčí před trapnohrou se záchodkem zkouší přítomné návštěvníky zavést od Saudské Arábie k samotným uprchlíkům, které ropná a velmi bohatá země odmítá přijímat. Místo dotací na řešení uprchlické krize údajně nabízí finance na stavbu mešit v Německu.  Opět se tu objevují hoaxy a neskutečné lži, ve kterých Saudové nenabízí přístřešek uprchlíkům. Jenže kdyby islamofob znal a věděl, musel by přiznat, že se v ropné velmoci nachází na 2,5 milionu uprchlíků, z čehož 500 000 představují Syřané. Prozemanovská média o tom mlčí, a proto se nyní přítomní dozvídají další lži, ve kterých je poslouchání hudby v Saudské Arábii zakázáno. Jak se zdá, pán v šedě zelenkavém oděvu příliš často sleduje pohádky o Miroslavově zemi.

ashampoo_snap_2016-09-11_18h51m06s_029_

Je směšné, jak si krajně pravicoví radikálové představují Saudskou Arábii. Před očima mají středověk, ve kterém beduín ze stanu chová velbloudy a nic víc. Samozřejmě, islamofobní klaka čerpá z pochybných zdrojů, ve kterých převládá nereálné podobenství kritizovaného státu. V Saudské Arábii se smí poslouchat hudba. K dispozici jsou sociální sítě a dokonce jsou k vidění odhalené ženy. Ve vitrínách jsou k vidění také ženské šaty tolik podobné těm evropským. Pravdou je, že saudský režim je nepřátelský k lidským právům a místní soudy nejsou nezávislé. Ale politický systém nemůže být důvodem k odsuzování islámu, nebo muslimů. To bychom klidně mohli stejnou měrou útočit na Židy a judaismus, protože Izrael aplikuje politiku apartheidu, rasismu a dvojího práva. Útočit na muslimy, židy, judaismus a islám kvůli politice státu je nesprávné, ubohé a naprosto hloupé.

Ještě hloupější bylo následující představení, ve kterém islamofobové v jakoby muslimském oděvu sehrávali scénku muslimské pouti do Mekky. Konvička zve k sobě skupinku radikálů, zatímco se poptává po Kábě, která je nejposvátnějším místem islámu. Muslimové věří, že ji zde na svém putování postavil sám Abraham, který byl pověřen Bohem, aby na své cestě vystavěl oltář. Už v dobách, kdy na Arabském poloostrově panoval polyteismus, byla Kába významným poutním cílem. Jedním z pilířů dnešního moderního islámu je pouť do Mekky, při které věřící obcházejí sedmkrát tuto stavbu a doufají, že budou schopni dotknout se kamene, který je umístěn v jednom z jejích rohů. Právě tento nejposvátnější rituál muslimů se Konvička chystá hanobit, čímž se dopouští jednání v rozporu s pravidly o povoleném shromáždění.

ashampoo_snap_2016-09-11_19h58m29s_030_

Kábu představuje modrobílá TOI TOI kadibudka, kolem které se shromáždili přítomní novináři. Magistrát zcela správně vyhrožoval Konvičkovi rozpuštěním shromáždění, pokud použije kadibudku, jako nejsvatější místo muslimů. Poté, co islamofobové zakryli přenosnou toaletu černým suknem, ozvalo se z tlampačů z policejního vozu upozornění, aby pořadatelé celou akci rozpustili. Město se rozhodlo moudře, protože takový útok na náboženské svobody, náboženství je v demokracii nepřípustný. Když Konvička pokračoval i přes zákaz a nechystal se k rozpuštění shromáždění, přistoupili k němu policisté.

ashampoo_snap_2016-09-11_20h17m59s_032_

Lidé křičí cosi o fašistech, styzení se, velezradě, gestapu, aniž by si neuvědomovali, že jsou to právě oni, kdo vytváří hanbu a oscilují na strunách neofašismu, náboženského nenávidění. Konvička je obklopen policií, aby později shromáždění rozpustil a oznámil, že rozhodnutí magistrátu soudně napadne. Vyzval také k tomu, aby zúčastnění bez provokací pokojně odešli. Všude zní pískot píšťalek společně s dotazy na důvod ukončení akce. Je správné, že město nenechalo celou věc dojít až do přemrštěných excesů, jako tomu bylo 21. září na pražském náměstí.

SDÍLET