Den české státnosti znásilnili na Náměstí míru úsvitáři svou náboženskou a xenofobní nenávistí

Je 28. září, Den české státnosti a extrémisté vylézají do slunného dne, aby památečný okamžik pošpinili v počtu ani ne tří set účastníků svým voláním po nenávisti. V Praze, Mostě, Plzni a Ostravě promlouvají ke svým fanouškům představitelé islamofobně a populisticky naladěného politického hnutí Úsvit – národní koalice. 

Je celkem zbytečné popisovat minutu za minutou s jednotlivými proslovy, jež v mnoha přítomných vyvolaly záchvat čecháčkovského chování. Podobně laděné demonstrace a setkání si jsou totiž podobné jako vejce vejci. Člověk se na nich setká především s představiteli neonacismu, neofašismu, nacionálního bolševismu a dalších nedemokratických hodnot, jež jsou přítomnými nevzdělanci vítané jako nová cesta k ještě lepší a méně svobodnější společnosti.

ashampoo_snap_2016-09-28_15h16m58s_005_

Sledovat takové panoptikum, to je skutečně podivný pocit, kde holohlavý mladík postávající vedle české vlajky naslouchá výzvám k náboženské nenávisti, zatímco v daný okamžik nezapomene vykřikovat s davem všem známé a košilaté hlášky k pobavení přítomných novinářů. Mezi davem jsou notoricky známé tváře, které Bártově ratolesti s grácií prokážou svou náklonnost. Inu, antisemitismu pšenka nekvete, a tak na přednes současnosti přichází na pořad dní tolik promílaná islamofobie. Nikdo na pražském Náměstí míru nemá ani tušení co je to islám a co skutečně Korán, natož tak velká komunita sčítající několik set milionů lidí hlásá. Stačí halda nesmyslností, které promlouvající hosté před branami místního kostela svaté Ludmily pronášejí.

Vinohrady na Praze 2 se line podivný zápach. Při projevu britského představitele Pegidy a dalších pozvaných hostů tělem prochází nepříjemné mrazení v zádech. Kdyby policie skutečně postupovala podle zákona, musela by celou akci dávno rozpustit, protože pod širým nebem zaznívají lži a přítomní jsou vyzýváni k náboženské nenávisti a dokonce dochází k poplašným zprávám, když éterem prosviští informace o tom, jak muslimové hájící šáriu chtějí ovládnout všechny živé v Evropě.

Do očí bije vylepšená zemská vlajka Čech, do jejíhož těla pseudovlastenečtí nadšenci umistili černý kalich. Příslušník militarizovaných bojůvek Československých vojáků v záloze cítí v symbolech zemské státnosti nedostatek, a tak je vylepšuje o prvky kýčovitosti.

ashampoo_snap_2016-09-28_15h09m07s_001_

Oh, jak vlastenecky tento muž v zeleném vypadá. V lesích si hraje na vojáčky, zatýká virtuální uprchlíky, na kterých si trénuje nejrůznější násilnosti, aby nyní na veřejnosti ukázal, že být Čechem je o pocitu malosti, který je nutné vylepšovat za pomoci některých berliček. Jsou to ale chudáci tito účeloví vlastenci. Myslí si, že když budou holdovat husitům  prošpikují je symbolikou nacionálna, tak z nich budou dokonalejší a snad ještě větší vlastenci k pohledání.

Mezi jednotlivými tvářemi jsou k rozpoznání členové pražské DSSS i s představiteli fotbalových rváčů. Udatní xenofobové, rasisté útočící v nejrůznějších příspěvcích vůči Romům a dalším menšinám se pochlapují v prostředí úsvitářů. Češi ve slovních obratech prolétávají v provoláních, až si člověk naivně v hloubce mozkových závitů říká, co si asi o celé věci myslí moravští nacionalisté. Na ty nebylo vůbec myšleno.  Nechybí ani postarší generace, které udělá dobře předseda Úsvitu Lidinský. Ten se pravidelně představuje jako válečný veterán. protože velmi dobře ví, že s ustřelenou nohou udělá díru do světa mezigeneračních přátel hnědé krajní pravice. Milovníci Miloše Zemana jsou těmi padesátníky, šedesátníky a v důchodu žijící bytosti. Lidinský hovoří o kolaboraci vlády, nechtěnosti uprchlíků, a tak sklízí ovace například za překrucování a lží, kdy je vládě připisován úmysl poslat do ČR 6 000 uprchlíků.

Senátorská kandidátka Úsvitu Vitásková skrze telemost promlouvá v Praze k demonstrantům a hledá možná jako účinkující Bohouš Josef teplé místo s teplým Té. S kapkami na dlani proplouvá, aby místním radikálům ukázala, jak vypadá patriotství, kterému nevadí nějací rasisté v trikotu Československých vojáků v záloze nebo Československé vlastenecké gardy, jež s Obrtelovými společníky pražskou akci zajistila po stránce ostrahy a celkového zabezpečení. Klidně bychom se v tento okamžik mohli navrátit do minulého článku o domobranách, které kvůli nezájmu zvládají jenom funkci ostrahy na demonstracích.

Rasisté ochraňují rasisty, aby mohli ve jménu demokracie promlouvat k lidem. Jeden z klíčových představitelů Československé vlastenecké gardy, Michal Doležal má skutečně podivné názory vykládající si pojem “rasismus” po svém.

dolezal

Svět rasisty a příslušníka krajní pravice je skutečně opravdu jiným světem pošahané ideologie, kde být rasistou je povinností, nebo dokoncem právem i nástrojem k nastolení hnědého řádu. Ve vzduchu atmosferického pnutí na Vinohradech vystupuje pokradmu v pozadí touha ozbrojeného spiknutí, na které ještě pro ozbrojenkáře nepřišel čas. Tito lidé scházející se na Náměstí míru bez obalu přiznávají, že jedinou cestou k pokroku není nic jiného, než koláž českého neofašismu, kdy národ představuje mnohem víc, než jeden jediný člověk, a proto by se každý měl zbavit individuality ve jménu národa a jednotlivých neofašizujících partají a hnutí. Martin Koller, xenofobní a hluboce nesnášející kandidát do Senátu za Úsvit všem mile rád připomene hloupým tónem v hlase, že nic není, než jeden jediný národ.

Kdyby to snad někomu nedošlo, jako přídavek přichází bavorský ultranacionál ze stejně ideologicky zaměřené Alternativy pro Německo. Jeho slova překládal Strnad z Občanské konzervativní strany Jiřího Janečka. Po vzpomínce na Bakalu a oligarchy přichází na řadu sloupenec strany, jejíž zakladatel se nechvalně zapsal na pražském magistrátu, kde byl některými lidmi pokládán také za místního oligarchu snažícího se ovládat dění v hlavním městě. Ale taková ultranacionální scéna zkrátka je. Brojí proti něčemu, zatímco sama v tichosti podporuje něco podobného a stejně nebezpečného.

ashampoo_snap_2016-09-28_15h12m38s_002_

Přítomní věří v odchod Česka z Evropské unie, zatímco chtějí v koutku své mysli sociální dávky a peníze přicházející z Bruselu. Přítomní mluvčí s mikrofonem v ruce nezmiňují pravdu, a proto je jednodušší koupat se v řece nevědomosti, kdy jsou zmiňována negativa, nikoli realita jako taková. Svůj prostor ve středečním odpoledni dostává pomocí telemostu také Tomáš Ortel, jež je ve svém důsledku hračičkou v nejrůznějších rukách nejrůznějších xenofobně laděných skupinek v Česku, Moravě a Slezsku. O zakladatele neonacistické kapely Conflict 88 je mezi rasisty nebývalý zájem. Oportunismus řídící myšlenky podle ostatních má právě dnes velký svátek.

Borkovcová z Bloku proti islamizaci se společně s další radikálkou z Mostu usilovně snaží o boj proti islamizaci nejrůznějších míst v České republice. Je to partička tragikomiků vytvářejících Potěmkinovy vesničky plné šílených muslimů nacházejících se snad i pod postýlkou novorozeněte. Členové zapsaného spolku Bloku proti islamizaci jsou lokajové svých xenofobních výmyslů i tužeb po veřejném zviditelnění. Přátelé Jany Volfové si vytvořili svůj vlastní spolek, protože chtějí plout na vlně islamofobie a rozkvětu extrémistických nálad. Nenabízejí nic jiného, nez populismus na kolečkách tolik podobný rečičkám českých fašistů dvacátých a třicátých let minulého století, kdy se se stejnou měrou a vehementností bojovalo proti židům ve společnosti.

Historie se znovu opakuje a na ulicích je opět stejná nenávist opět využívající systém demokracie ke svému prospěchu. To je velmi nebezpečné, protože Úsvit například v těchto krajských volbách potřebuje sehnat dostatečný počet voličů, protože velmi dobře tuší, že v parlamentních volbách neuspěje a jeho poslanecká část končí v propadlišti minulosti. I proto je možné očekávat, že jednotlivá setkání a demonstrace organizované úsvitáři budou ideově gradovat, protože na lži a nesmysly se vábí nejsnáze a nejrychleji.

ashampoo_snap_2016-09-28_17h48m46s_008_

Na konci celé demonstrace vystupuje v Mostě samotná Volfová, která dává prostor německé xenofobce z nedemokraticky zaměřeného pseudospolku Pevnost Evropa přinášejícího na sever Čech zvěsti o muslimském zneužívání dětí a přeměn Německa do podobenství chalifátu. Samozřejmě, přítomní demonstranti na taková slova letí a proto se hrdě hlásí k tomu, co přeshraniční rasistka prohlašuje do širého okolí.  Západní Evropa se prý podle šéfky Pevnosti Evropa nedá zachránit, a proto by Mostečáci a další návštěvníci akce měli jít proti muslimům. I zde tedy zaznívají nejrůznější nabádání k nenávisti, násilí a útoku na islám, který se slovy krajních pravičáků a jejich tvrzení nemá nic společného.

Evropskou kulturu ničí především účastníci demonstrace Úsvitu-národní koalice, když sami zakopávají svou vlastní budoucnost do hnědých zítřků plných nesprávných a nelidských pohledů na svět. Český neofašismus se v nejrůznějších podobách vkrádá do mysli a společnost, média a vláda by proti takovému jevu měla bojovat. Pokud extrémismus dostane dostatečný prostor, poté dochází k obrušování hran a islamofobní myšlenky se stávají součástí běžného myšlení.