Akce Úsvitu podpoří také zakladatel neonacistické kapely Tomáš Ortel

Úsvit – Národní koalice připomíná v předvolebním hodokvasu uskupení barona Prášila, kde jednotliví hosté na chystaných demonstracích a jednotlivých akcích ani nevědí, že mají na sešlosti radikálů účinkovat. O této praktice nedávno na svém blogu informoval Jan Cemper

Extrémisté Lidinského na tom musejí být opravdu špatně, když na své akce lákají lidi na neexistující umělce. Možná si přátelé Jany Volfové myslí, že bílý papír snese opravdu všechno. Třeba takový Martin Maxa byl opravdu překvapený, že má vystupovat někde, kde se to nedemokratickými úvahami jen hemží. Samozřejmě, zmiňovaný zpěvák skrze svou agentku celé účinkování odmítl a sdělil, že na předvolebním meetingu Úsvitu hrát nebude. Ve vzduchu tak visí potenciální žaloba, se kterou se protimuslimští fanatici budou muset nějakým způsobem vypořádat.

To je docela citelná rána do masírování davů lidí, skrze který by se současná parlamentní strana chtěla znovu dostat prozatím na senátorská a krajská místečka. Kdo ví, jestli se někdy podobná možnost naskytne, když v příštím roce parlamentních voleb islamofobní honiči nepřekročí ani pět procent hlasů.

Radikálové pravidelně požadující v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky nedemokratické ubírání lidských práv nepohrdnou ani podporou zakladatele neonacistické kapely Conflict 88. Ortel přijde vhod, když už vymyšlení hosté nemající ani tušení o svém působení na předvolebním shromáždění dali partajníkům náboženského nesnášení vale. Tomáš Hnídek, jež se později přejmenoval podle své flašinetářské kapely, Úsvit podporuje.

Ashampoo_Snap_2016.09.07_18h14m23s_009_

Proč by také ne, když zákonodárci s imunitou hlásají prakticky totéž, co Ortel pravidelně zpívá kindernáckům na jednotlivých koncertech.  Na akcích Úsvitu a Bloku proti islamizaci si nevlastenečtí nadšenci rasismu, náboženské nesnášenlivosti a útoků na uprchlíky opravdu užijí. Budou moci obdivovat monotematického človíčka, jež na protiromské demonstraci v Plzni před třemi lety v popředí průvodu nesl s hrdostí sobě vlastní naruby vlajku České republiky.  Přítomným nějaké znesvěcení vlajky nevadí, protože sami vůbec netuší, co vlastenectví znamená a jak by se mělo dávat najevo. Tak nějak si navykli na neofašizující tóninu a pokud ji dostanou, je všechno v pořádku.

Úsvitáři nemají co nabídnout, a tak k jednotlivým debatám prokládanými hudebními vystoupeními využijí všechno, na co virtuální vlastenci slyší. Ortel byl na demošce Bartoše, podporoval svou účastí domobrany, aby nyní pokračoval ve svém ideologickém tažení na straně Úsvitu. Inu, zajistit si odbyt cédéček, upomínkových předmětů……..to dá přeci hodně práce.